kojs

skiba

CenyRolnicze
07 grudnia 2023, Czwartek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 4.0199 EUR EUR - 4.3334 GBP GBP - 5.0597 DKK DKK - 0.5813
Archiwum


06.12.2023 14:23 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,20-7,20 zł/kg, średnia: 6,62 zł/kg (na podstawie informacji z 9 ubojni)

04.12.2023 MATIF: pszenica GRU23: 223,75 (+0,34%), kukurydza MAR24: 202,50 (+1,25%), rzepak LUT24: 444,75 (+0,79%)

04.12.2023 SPRZEDAM 48 T ŻYTA KONS., transport firmowy, mazowieckie, gostyniński, 09-500, tel.: 609 294 313

04.12.2023 SPRZEDAM 1 KROWĘ, mięsny, 550 kg, warmińsko-mazurskie, lidzbarski, 11-130, tel.: 693 624 031

04.12.2023 SPRZEDAM 100 TUCZNIKÓW, 120 kg, 59%, łódzkie, piotrkowski, 97-340, tel.: 663 557 698

04.12.2023 SPRZEDAM 90-100 TUCZNIKÓW, 133 kg, 58%, mazowieckie, ciechanowski, 06-400, tel.: 791 082 825

Dodaj komunikat

agrifirm

agrifirm

Bydło i mleko

Kurtki dla cieląt: czy są warte inwestycji?

Cielaki ubrane w kurtki i derki to coraz częstszy widok w gospodarstwach w miesiącach zimowych. Czy cielęta faktycznie potrzebują dodatkowego okrycia zimą? Podsumowujemy zalety i wady kurtek dla cieląt i podajemy praktyczne wskazówki związane z ich stosowaniem.

Czytaj więcej...

Korzyści z podawania siary starszym cielakom

Podanie cielęciu siary zaraz po przyjściu na świat jest koniecznością. Warto jednak pójść dalej i podawać ją również w kolejnych dniach życia. Badania pokazują, że dodatek siary do pójła starszych cieląt ma bardzo korzystny wpływ na ich zdrowie i przyrosty masy ciała.

Czytaj więcej...

Kokcydioza cieląt: jak jej zapobiegać?

Kokcydia to pasożyty występujące właściwie w każdym gospodarstwie. Mogą być przyczyną poważnych strat produkcyjnych i ciężkiej choroby u cieląt. Nie da się ich zupełnie pozbyć, ale można je kontrolować. Jak tego dokonać?

Czytaj więcej...

Krowy zabijają więcej osób niż rekiny

Chociaż na takie nie wyglądają, krowy to jedne z najbardziej śmiercionośnych zwierząt. Statystyki pokazują, że co roku zabijają więcej osób, niż owiane złą sławą rekiny. W mediach regularnie pojawiają się newsy o urazach lub zgonach spowodowanych przez bydło. Dlaczego dochodzi do takich wypadków?

Czytaj więcej...

Czy choroba szalonych krów powraca?

Szwajcaria odnotowała w tym roku dwa przypadki choroby szalonych krów. Zaobserwowano je również w innych krajach, m.in. Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii i Brazylii. Czy oznacza to, że epidemia powraca?

Czytaj więcej...

Moda na surowe mleko: zdrowy, czy niebezpieczny trend?

W ostatnim czasie miliony Amerykanów postanowiły wprowadzić do swojej diety niepasteryzowane mleko. Są przekonani, że spożywanie surowego mleka korzystnie wpływa zdrowie. Jednak eksperci zdecydowanie to odradzają. Skąd wziął się trend na surowe mleko? Czy warto za nim podążać?

Czytaj więcej...

Przełomowy lek na mastitis. Zastąpi antybiotyki i poprawi wydajność krów.

Nowy preparat o nazwie handlowej Imilac™ ma skutecznie zastępować antybiotyki w leczeniu mastitis. Opatentowany preparat zawiera białka pozyskiwane z krowiego mleka. Poza efektem terapeutycznym poprawia również radykalnie wydajność mleczną krów. Firma spodziewa się, że Imilac stanie się standardem w leczeniu mastitis i już opracowuje logistykę produkcji preparatu w milionach dawek.

Czytaj więcej...

Jak ochronić bydło przed stresem cieplnym?

W czasie letnich upałów łatwo o przegrzanie organizmu zwierząt. Gdy nie mają możliwości ochłodzenia się, występuje u nich fatalny w skutkach stres cieplny. Przynosi duże straty finansowe. Jak do tego nie dopuścić? Przedstawiamy najlepsze strategie zapobiegania stresowi cieplnemu u bydła.

Czytaj więcej...

Stres cieplny szkodzi cielętom już w okresie płodowym

Ekspozycja na wysokie temperatury wpływa na cielęta jeszcze przed przyjściem na świat. Stres cieplny odczuwany przez krowę powoduje zmiany w płodach, które utrzymują się przez całe późniejsze życie produkcyjne. Obniżają wielkość ciała, odporność i wydajność mleczną. Te negatywne zmiany są trwałe i mogą się dziedziczyć w kolejnych pokoleniach.

Czytaj więcej...

Oprysk racic zamiast kąpieli: szybsza i tańsza metoda

Spryskiwanie racic krów roztworami leczniczymi jest szybsze i bardziej precyzyjne od stosowania tradycyjnych kąpieli lub mat nasączonych płynem. Pierwsi rolnicy, którzy przeszli na tą metodę są bardzo zadowoleni. Zapobieganie schorzeniom racic to jedno z największych wyzwań w hodowli bydła mlecznego – warto sięgnąć po nowe rozwiązania.

Czytaj więcej...

Wysokie ceny za siarę na rynku suplementów

Siara bydlęca zawiera ogromne ilości witamin, minerałów, przeciwciał i związków bioaktywnych. Na rynku suplementów, żywności funkcjonalnej i dla niemowląt popyt na siarę stale rośnie. Ze względu na niską dostępność oferuje się za nią wysokie ceny. Rynek ten jest wciąż niszowy, ale z roku na rok się rozwija.

Czytaj więcej...

Kleszcze na pastwisku: jakie choroby przenoszą na bydło?

Wypasane bydło nieustannie narażone jest na kontakt z kleszczami. Te niepozorne pajęczaki są świetnie przystosowane do opijania się krwią ludzi i zwierząt domowych i mogą przenosić całe grono bakterii, wirusów i pasożytów. Jakie choroby odkleszczowe najczęściej spotyka się u bydła? Jak im zapobiegać?

Czytaj więcej...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu