Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
23 września 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.8399 EUR EUR - 4.4946 GBP GBP - 4.8785 DKK DKK - 0.6039
Archiwum
23.09.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 194,00 (- 0,39%), kukurydza LIS20 - 172,00 (+ 0,44%), rzepak LIS20 - 386,25 (- 1,21%) [euro/tona] +++ +++ +++ 23.09.2020 14:00 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,30 - 5,40 zł/kg, średnia: 4,78 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++

Drób

Hodowcy kaczek ponieśli ogromne straty z powodu COVID-19. Pomocy od rządu nie otrzymają

Paweł Hetnał

Dlaczego hodowcy kaczek rzeźnych zostali wykluczeni z pomocy rządowej, która ma łagodzić skutki kryzysu związanego z koronawirusem? Trudno znaleźć logiczną odpowiedź. 50-letni hodowca z Pomorza poniósł straty liczone już w setkach tysięcy złotych, a wszystko z powodu wykrycia ogniska COVID-19 w zakładzie AMI w Mikstacie. W obliczu kryzysu przyzwoicie zachowały się niektóre ubojnie drobiu, czego już nie można powiedzieć o autorach programu pomocowego i producentach pasz, którzy zdecydowali się na solidne podwyżki.

Czytaj więcej...

Władza dobije drobiarzy? W branży szykuje się fala zwolnień

Redakcja

Przedstawiciele największych firm drobiarskich, m.in. Cedrob, KPS Partners, ResDrob i Wipasz spotkali się, by zająć wspólne stanowisko w sprawie najważniejszych wyzwań sektora produkcji mięsa z kurczaka. Firmy stanowiące około 70% polskiej produkcji drobiowej przeciwstawiają się m.in. zatrzymaniu eksportu mięsa halal i koszer, ograniczaniu stosowania importowanej soi  w paszach, nieefektywnej promocji polskiego drobiu i licznym przekłamaniom na temat produkcji polskiej żywności.

Czytaj więcej...

Ustawa o ochronie zwierząt będzie wspierać zagranicznych konkurentów polskiej branży mięsnej

Redakcja

- Jako przedstawiciele całego polskiego sektora drobiarskiego, z zaskoczeniem przyjęliśmy zapowiedzi wprowadzenia zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Naszą troskę i zaniepokojenie budzą szczególne zapowiadane zmiany dotyczące wprowadzenia przepisów ograniczających ubój religijny. Stoimy na stanowisku, że tego typu rozwiązanie może doprowadzić do upadku polską branżę mięsną, w tym producentów drobiu, jego hodowców oraz rolników – czytamy w oświadczeniu pięciu czołowych organizacji drobiarskich w kraju.

Czytaj więcej...

Hodowcy gęsi wyeliminowani z pomocy „covidowej”. Czy ktoś to zrobił celowo?

Paweł Hetnał

- Hodowla gęsi rzeźnych, to produkcja sezonowa - od 1 marca do końca października. Tucz gęsi trwa 16 tygodni. Pierwsze uboje rozpoczynają się pod koniec czerwca a żeby skorzystać z pomocy covidowej trzeba mieć przemieszczenie do rzeźni między 15 marca a 15 czerwca więc nie przysługuje mi nam ta pomoc, bo najzwyczajniej sezon ubojowy się nie zaczął. A oczywiście ceny spadły przez covid – mówi pan Andrzej, hodowca z woj. warmińsko-mazurskiego.

Czytaj więcej...