Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
06 grudnia 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8500 EUR EUR - 4,2721 GBP GBP - 5,0527 DKK DKK - 0,5718
Archiwum
06.12.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 185,75 (+ 0,68%), kukurydza STY20 - 164,75 (0,00%), rzepak LUT20 - 397,00 (+ 0,63%) [euro/tona] +++ +++ +++ 06.12.2019 12:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,30 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,78 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Drób

Rynek afrykański nadzieją dla polskich hodowców drobiu?

Redakcja

Już od dawna analitycy sektora drobiarskiego wskazują Afrykę jako atrakcyjny rynek inwestycyjny. Dlaczego? Przede wszystkim ze względów demograficznych - chodzi o wzrost liczby ludności i niższe w porównaniu do innych części świata spożycie drobiu w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Ponadto kluczowym aspektem stają się szacunki dotyczące stopniowego wzrostu zamożności ludzi mieszkających w Afryce.

Czytaj więcej...

Chów drobiu bez antybiotyków na Ukrainie - czy to możliwe?

Redakcja

Jedna z ukraińskich firm biotechnologicznych dąży do wyeliminowania antybiotyków z produkcji drobiu. Przedsiębiorstwo chce skupić się na alternatywnych, w stosunku do stosowanych na Ukrainie, metodach chowu drobiu, które pozwalają na ograniczenie stosowania antybiotykoterapii, a także na panujących na świecie modach konsumenckich na mięso pozyskiwane od drobiu nieskarmianego paszami z dodatkiem antybiotyków.

Czytaj więcej...

Polska produkcja kurcząt rzeźnych znów bije europejskie rekordy

Redakcja

Nie zwalnia moda na zwiększanie produkcji mięsa kurcząt rzeźnych w Polsce. Produkcja piskląt brojlerów kurzych, która jest uznawana za najpopularniejszy drobiarski wskaźnik wyprzedzający informujący o przyszłych zdarzeniach na rynku, znów pobiła rekord. W październiku krajowe zakłady wylęgowe dostarczyły odbiorcom niemal 122 miliony jednodniowych piskląt.

Czytaj więcej...

Sprawa "fileta z kością" z Ukrainy rozwiązana

Redakcja

Jak poinformowała Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, kontrowersyjna sprawa sprowadzanego z Ukrainy na unijny rynek słynnego „fileta z kością” dobiega końca. Parlament Europejski podczas głosowania w dniu 26 listopada zatwierdził ukraińsko – unijne porozumienie o przyznaniu Ukrainie wyższych bezcłowych kwot na przywóz mięsa drobiowego na rynek UE.

Czytaj więcej...

Koniec drobiarskich snów o polskiej potędze w Chinach?

Redakcja

172 amerykańskie zakłady drobiarskie otrzymały zatwierdzenie od władz chińskich na eksport drobiu do Państwa Środka – poinformowała agencja Bloomberg. Wśród autoryzowanych przez Chiny ubojni i zakładów przetwórczych są lokalizacje należące do największych światowych potęg drobiarskich takich jak Tyson Foods, Pilgrim’s Pride czy Sanderson Farms. Zatwierdzenie amerykańskich zakładów nastąpiło zaledwie kilkanaście dni po otwarciu rynku chińskiego na import mięsa drobiowego ze Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej...