Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
24 stycznia 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8475 EUR EUR - 4,2461 GBP GBP - 5,0381 DKK DKK - 0,5682
Archiwum
24.01.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 195,50 (- 0,38%), kukurydza MAR20 - 172,00 (- 0,29%), rzepak LUT20 - 406,25 (- 0,18%) [euro/tona] +++ +++ +++ 24.01.2020 12:16 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,10 - 5,80 zł/kg, średnia: 5,38 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Drób

Hongkong zakazuje importu polskiego drobiu i produktów drobiowych

Redakcja

Jak poinformował Główny Lekarz Weterynarii, w związku z potwierdzeniem ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 w stadach drobiu w Polsce władze Hongkongu wprowadziły od dnia 16 stycznia 2020 r. tymczasowy zakaz importu mięsa drobiowego (tusz, elementów, podrobów) oraz produktów drobiowych (w tym jaj) przeznaczonych do spożycia przez ludzi.

Czytaj więcej...

Ptasia grypa zagraża stosunkowo wysokim cenom skupu brojlerów

Redakcja

Wysokie ceny kurcząt rzeźnych w ostatnim miesiącu 2019 roku były następstwem wyjątkowo niskiej produkcji piskląt w listopadzie, a nie – jak do tej pory powszechnie sądzono – zastępowania drożejącej wieprzowiny mięsem drobiowym. Takie są najważniejsze wnioski z najnowszej analizy rynku skupu brojlerów kurzych przeprowadzonej przez Krajową Izbę Producentów Drobiu i Pasz.

Czytaj więcej...

Ptasiej grypy nie potwierdzono jeszcze u dzikich zwierząt. Tymczasem do utylizacji powędrowało już ponad 90 tys. sztuk drobiu

Redakcja

Do dnia 4 stycznia 2020 r. do godziny 10 nie otrzymano wyników badań potwierdzających wystąpienie nowych ognisk HPAI u drobiu lub wystąpień tej choroby u dzikiego ptactwa. We wszystkich ogniskach HPAI stwierdzonych w 2019 r. i 2020 r. służby weterynaryjne wdrożyły procedury zwalczania przewidziane w przypadku wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków u drobiu.

Czytaj więcej...

03.01.2020 Ceny skupu kurczaka i sprzedaży tuszki: początek roku z wyraźnymi podwyżkami

Paweł Hetnał

Pierwsze w tym roku notowania cen skupu brojlerów kurzych przyniosły kolejne podwyżki.W porównaniu do zestawienia z 30 grudnia, dzisiejsze wyceny pokazały wzrost średniej stawki za kurczęta rzeźne na poziomie kilkunastu groszy za kilogram. Jeszcze nie wydano oficjalnych komunikatów o wstrzymaniu eksportu drobiu do Chin i RPA z powodu wykrycia ptasiej grypy w Wielkopolsce i na Lubelszczyźnie. Jeśli to nastąpi, a wiele na to wskazuje, to z pewnością wpłynie to na cenniki w skupach. 

Czytaj więcej...

Grypa ptaków: KIPDiP deklaruje pomoc dla rolników i weterynarzy

Redakcja

Wirus grypy ptaków w Polsce oznacza dla hodowców wymierne straty. Najbardziej dotkliwie obecność choroby drobiu odczuwają gospodarstwa ze stref zapowietrzonych gdzie dochodzi do fizycznej likwidacji całych stad drobiu. Przy uboju ptaków poważnym problemem jest określenie wysokości odszkodowania należnego rolnikom. Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, na prośbę właściwych władz weterynaryjnych, zobowiązała się do sporządzania wycen, które będą wspomagały rzeczoznawców, przy szacowaniu najtrudniejszego do określenia odszkodowania czyli wartości stad kur. Izba za swoją pracę nie będzie pobierała jakiegokolwiek wynagrodzenia.

Czytaj więcej...