kojs

kowalczyk

CenyRolnicze
21 września 2021, Wtorek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.9337 EUR EUR - 4.6154 GBP GBP - 5.3827 DKK DKK - 0.6207
Archiwum


20.09.2021 12:23 DRÓB, cena tuszki hurt: 5,00-5,60 zł/kg, średnia: 5,27 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni)

20.09.2021 MATIF: pszenica GRU21-245,75 (-0,81%), kukurydza LIS21-216,75 (-0,57%), rzepak LIS21-599,25 (-0,25%) [euro/t]

20.09.2021 SPRZEDAM 100 TON KUKURYDZY, transport firmowy, mazowieckie, makowski, 06-200, 536 836 530

20.09.2021 SPRZEDAM 36 TON PSZENICY KONS., transport firmowy, mazowieckie, makowski, 06-200, tel.: 536 836 530

20.09.2021 SPRZEDAM 9 BYKÓW, mieszaniec, 820 kg, wielkopolskie, gnieźnieński, 62-280, tel.: 788 603 969

16.09.2021 SPRZEDAM 1 KROWĘ, 650 kg, lubuskie, międzyrzecki, 66-320, tel.: 603 781 921

15.09.2021 SPRZEDAM 200 JAJ DZIENNIE, rozmiar: L, mazowieckie, siedlecki, 08-114, tel.: 667 763 667

15.09.2021 SPRZEDAM 400 JAJ, rozmiar: M, warm.-mazur., sępoleński, 11-210, tel.: 536 476 235

15.09.2021 SPRZEDAM 350 TUCZNIKÓW TYGODNIOWO, 125 kg, 58%, łódzkie, piotrkowski, 97-311, 609 554 794

Dodaj komunikat

ph konrad

zm skiba

Pozostałe wieści rolnicze

Aktywiści prozwierzęcy wspominają rocznicę próby wprowadzenia Piątki dla zwierząt

- Rok temu Sejm uchwalił Piątkę dla zwierząt. Trzy czytania udało się przeprowadzić na jednym posiedzeniu. O 8 rano skończyły się słynne kilkunastogodzinne obrady Komisji Rolnictwa, w których uczestniczyłam. Dwa dni później usłyszeliśmy, że właśnie Sejm przegłosował zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania zwierząt w cyrkach, ograniczenie uboju rytualnego. Tak bardzo się cieszyliśmy, że się w końcu udało. Nikt z nas nie spodziewał się, że po 2 miesiącach, po tym, jak z Senatu wyszła już ustawa z bardzo dobrymi poprawkami, rząd zdecyduje się wyrzucić ją do kosza. Bo znowu lobby okazało się ważniejsze niż silniejsze niż cierpienie zwierząt – pisze w mediach społecznościowych mecenas Katarzyna Topczewska, związana z Fundacją Viva.

Czytaj więcej...

Francja: Wykryto jeden przypadek zakażenia świńską grypą

Krajowe Centrum Referencyjne (CNR) ds. wirusów infekcji dróg oddechowych w Instytucie Pasteura potwierdziło na początku września przypadek zakażenia człowieka wirusem grypy pochodzenia świńskiego (H1N2) v. Według ARS Bretania pacjent był hospitalizowany, jego stan kliniczny jest obecnie korzystny. 

Czytaj więcej...

Czy powstanie państwowa inspekcja ochrony zwierząt?

W ocenie prof. Andrzeja Elżanowskiego, zoologa, kierownika Sekcji Dobrostanu Zwierząt w Polskim Towarzystwie Etycznym skuteczny nadzór sprawowany przez resort rolnictwa nad ochroną zwierząt jest niemożliwy ze względu na konflikt interesów między producentami a dobrostanem i prawami zwierząt, dlatego postulował włączenie do tego procesu resortu spraw wewnętrznych, w którym należałoby powołać państwową inspekcję ochrony zwierząt na wzór Państwowej Inspekcji Pracy. - Takie rozwiązanie zmusiłoby pozbawionych skrupułów przedsiębiorców do zmiany praktyk, a opieszałych powiatowych lekarzy weterynarii do wypełniania ustawowych obowiązków – przekonywał podczas Ogólnopolskiego Kongresu Praw Zwierząt, który odbył się w Senacie.

Czytaj więcej...

Kosiniak-Kamysz: Mentorem komisarza Wojciechowskiego jest Sylwia Spurek. Chcą uczynić z polskiej wsi skansen

- Nie pozwolimy na to, żeby komisarz Wojciechowski spełnił marzenia pani Spurek. Będziemy bronić prawa do wędkowania, prawa do schabowego, prawa do hodowli i do normalności – grzmiał wczoraj z mównicy sejmowej lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz. - Kiedy sondaże spadają poniżej 5%, to chwytanie się schabowego nie pomoże – ripostuje europosłanka Sylwia Spurek.

Czytaj więcej...

Puda tłumaczy się z „ustawki” z wypożyczonymi ciągnikami. Niektórych rolników nie odwiedzał przez COVID

- Czytając uzasadnienie wotum, szanowni państwo, nie można nie odnieść wrażenia, że jedynym źródłem państwa wiedzy na temat rolnictwa i działalności naszego resortu jest kilka gazet i portali słynących od lat z wielu manipulacji. Najważniejsze argumenty, zarzuty są wprost kalką artykułów tych portali i tych gazet – mówił podczas wczorajszego wystąpienia w Sejmie minister rolnictwa, Grzegorz Puda.

Czytaj więcej...

Posłanka Zielonych zawiedziona rządami Grzegorza Pudy. Domaga się wyjęcia z zamrażarki „piątki dla zwierząt”

Według Małgorzaty Tracz z Partii Zielonych (KO), Grzegorz Puda to minister zawiedzionych nadziei. Jak przypomina posłanka, obecny szef resortu rolnictwa był twarzą „piątki dla zwierząt”, która wpadła do sejmowej zamrażarki. Tracz zarzuca również ministrowi Pudzie nieskuteczną walkę z ASF. Zaleca bioasekurację i „wyłapywanie” padłych dzików.

Czytaj więcej...

Sylwia Spurek: Całkowity zakaz hodowli zwierząt już w 2040 r.

Nadal w mediach społecznościowych wybrzmiewają absurdalne pomysły europosłanki Sylwii Spurek. Przedstawicielka Zielonych proponuje, by za niespełna 20 lat w pełni zakazać hodowli zwierząt. Na pomysły tej pani można spoglądać z przymrużeniem oka, ale trzeba mieć na względzie, że to słowa człowieka, który ma w pewnym stopniu wpływ na kreowanie polityki unijnej.

Czytaj więcej...

Były minister rolnictwa bije na alarm. Zielony Ład to utopia

Jan Krzysztof Ardanowski po raz kolejny przestrzega przed Zielonym Ładem. W opinii posła PiS i byłego ministra rolnictwa, wdrożenie tej „ideologii” w rolnictwie będzie skutkowało drożyzną i niedoborem żywności produkowanej w Europie. Będziemy skazani na import surowców rolnych. Ardanowski jeszcze raz podkreśla, że przy wprowadzaniu tego programu nikt nie pytał o zdanie unijnych ministrów rolnictwa.

Czytaj więcej...

Hodowcy świń protestują pod ubojnią Jutar. Zakład importuje wieprzowinę na potęgę

- Jesteśmy pod zakładem mięsnym w Łagiewnikach Kościelnych w Wielkopolsce. To jedna z większych ubojni trzody chlewnej w regionie. W jakim celu tu jesteśmy? To co się dzieje w tej chwili z hodowlą i to co dzieje się z rolnikami, to nie wiem jak to nazwać. W naszym regionie w strefie czerwonej ceny sięgają 3 zł/kg, a nawet i poniżej tej stawki. W strefie białej cena dochodzi już do 4 zł/kg. Nie ma zainteresowania naszymi tucznikami ze strony kupujących. Ten zakład, wg oficjalnych danych, sprowadza naprawdę duże ilości żywych świń z Niemiec – mówi Janusz Terka, hodowca świń, który wraz z grupą rolników protestuje pod zakładem Jutar.

Czytaj więcej...

Polexit a polskie rolnictwo

Ostatnio w mediach rozgorzała dyskusja o potencjalnym wyjściu Polski z Unii Europejskiej. Póki co, jest to raczej wrzawa medialna, ale od takowej rozpoczął się przecież Brexit. Jakie skutki mogłoby mieć wyjście Polski z Unii Europejskiej dla polskich rolników? Temat postanowił zgłębić Andrzej Przepióra z Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

Czytaj więcej...

Wywłaszczenie rolników w Holandii. „To tylko scenariusze”

Holenderska minister rolnictwa, Carola Schouten, musiała we wtorek odpowiedzieć w Izbie Reprezentantów na pytania dotyczące ujawnionych planów wywłaszczenia rolników. Tamtejsza lewica nie mogła się doczekać realizacji tych planów, zaś prawica chciała wiedzieć, dlaczego te plany w ogóle powstały. Według minister, aktualnie jest mowa wyłącznie o możliwych scenariuszach. 

Czytaj więcej...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu