zm skiba

skiba

CenyRolnicze
17 maja 2024, Piątek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.9363 EUR EUR - 4.2685 GBP GBP - 4.9790 DKK DKK - 0.5721
Archiwum


17.05.2024 13:44 DRÓB, cena tuszki hurt: 8,10-9,00 zł/kg, średnia: 8,43 zł/kg (na podstawie informacji z 11 ubojni)

17.05.2024 MATIF: pszenica WRZ24: 246,75 (-0,70%), kukurydza CZE24: 213,50 (0,00%), rzepak SIE24: 478,75 (+1,11%)

14.05.2024 SPRZEDAM 20 TUCZNIKÓW, 120 kg, 60%, podkarpackie, ropczycko-sędziszowski, 39-120, tel.: 608 872 475

14.05.2024 SPRZEDAM 10 T PSZENICY PASZ., trans. rolnika, wielkopolskie, koniński, 62-510, tel.: 660 834 421

Dodaj komunikat

kowalczyk

kowalczyk

Pozostałe wieści rolnicze

Dyskonty hamują wzrost cen. Jednak to koniec dobrych informacji. Polaków czeka „odroczona drożyzna”

W kwietniu br. ceny w sklepach poszły rdr. w górę średnio o 2,4%, po wzroście o 2,1% rdr. w marcu. Tak wynika z najnowszego rynkowego raportu. Ostatni wynik jest niski, bo przecież przywrócono 5% stawkę VAT na żywność. W efekcie na początku kwietnia ceny były już wyższe rdr. o 3,5%, a w połowie miesiąca zeszły do 3,2%. Zdaniem ekspertów, wyhamowanie podwyżek było przede wszystkim wynikiem wojny cenowej, prowadzonej przez dyskonty.

Czytaj więcej...

Ukraina zostanie zieloną wyspą? Kijów będzie „wszczepiał” ideologię klimatyczną

- Wszystkie programy rozwoju gospodarczego, które sprawdzają się i będą działać na Ukrainie, opierają się na przyjazności dla klimatu i umiejętności budowania gospodarki zorientowanej na przyszłość powiedział wiceminister gospodarki Ukrainy – przedstawiciel handlowy Ukrainy Taras Kachka podczas uroczystego otwarcia Akceleratora Ambicji Klimatycznych na Ukrainie.

Czytaj więcej...

Kołodziejczak do dzisiaj nie rozliczył się z pieniędzy wpłacanych na Agrounię? „Niektórzy przelewali nawet po 30 tys. zł”

- Ja już w 2019 r., już po tej „piątce dla zwierząt”, odszedłem od Michała Kołodziejczaka, dlatego że nie chciał się rozliczyć z pieniędzy, które ludzie wpłacali na Agrounię i do dzisiaj tego nie zrobił – twierdzi jeden z rolników organizacji „Orka”, która okupuje Sejm i prowadzi głodówkę, domagając się spotkania z premierem Donaldem Tuskiem.

Czytaj więcej...

J.K. Ardanowski: Środowiska neomarksistowskie chcą zawłaszczyć jak największy obszar decydowania dla Brukseli

- Musimy ograniczyć presję Zielonego Ładu. Musimy chronić również rynek europejski przed żywnością z innych kontynentów, produkowaną bez przestrzegania tych norm, które muszą spełniać rolnicy europejscy. Musimy dbać o rolnictwo europejskie, bo ono pełni nie tylko funkcję produkcyjną, ale również jest elementem żywotności obszarów wiejskich w Unii Europejskiej - wskazywał poseł Jan Krzysztof Ardanowski w wypowiedzi dla portalu wawa.info.

Czytaj więcej...

Bruksela przyklepała bezcłowy handel z Ukrainą. Co nas czeka za rok?

Rada Unii Europejskiej ostatecznie zatwierdziła przedłużenie okresu bezcłowego dla Ukrainy o kolejne 12 miesięcy. - Do lata przyszłego roku strony zaktualizują Układ Stowarzyszeniowy w celu ustalenia przewidywalnych warunków handlu na okres przed przystąpieniem Ukrainy do UE - powiedziała Julia Swyrydenko, pierwszy wicepremier Ukrainy i minister gospodarki Ukrainy.

Czytaj więcej...

Zielony Ład do kosza? Wiceminister grozi utratą 3 mld zł

- Odrzucenie Zielonego Ładu w rolnictwie oznacza zlikwidowanie dopłat do dobrowolnych praktyk środowiskowo-klimatycznych, tzw. ekoschematów, na które rocznie przewidziano 3 mld złotych. Wystąpiło o nie 400 tys. polskich rolników – powiedział w piątek na antenie radia TOK FM wiceminister rolnictwa, Adam Nowak.

Czytaj więcej...

Krzysztof Bosak o Zielonym Ładzie: Ciągle mamy instrumenty polityczne, aby odrzucić ten obłęd

- Kilka słów prawdy o Europejskim Zielonym Ładzie: to radykalizacja unijnej polityki przemysłowej (zwanej dla zmylenia przeciwnika „klimatyczną”), rozwijanej od dwóch dekad do robienia pod nią podstaw przyczyniły się wszystkie rządy od akcesji. Strategię EZŁ zaakceptował premier Morawiecki na Radzie Europejskiej w 2019 r. Rok później, w 2020 r., na Radzie Europejskiej zaakceptował FitFor55, który jest elementem wdrażania EZŁ – przypomina lider Konfederacji i wicemarszałek Sejmu, Krzysztof Bosak.

Czytaj więcej...

Michał Kołodziejczak mówi o zerwaniu rozmów z Ukraińcami. Kijów zaskoczony

Polska zerwała rozmowy z Ukrainą w sprawie rolniczych protestów na granicach – twierdzi wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak i przekonuje, że powodem mają być zarzuty korupcyjne ciążące na jednym z kluczowych negocjatorów drugiej strony. - Polska nie zawiesiła negocjacji z Ukrainą w kwestiach rolnych, są one kontynuowane na wszystkich poziomach – przekonuje ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zvarych, komentując oświadczenie polskiego wiceministra rolnictwa Michała Kołodziejczaka w sprawie rzekomego zawieszenia negocjacji z Ukrainą.

Czytaj więcej...

J.K. Ardanowski: Gdy zniszczymy nasze rolnictwo, to czy z tego powodu rozminują się pola na Ukrainie?

- Rząd ukraiński zaczyna lekceważyć jakiekolwiek rozmowy z Polakami. Według moich informacji o tym, jak przebiegają rozmowy, Ukraińcy mówią, „a o czym mamy z wami rozmawiać, załatwiliśmy wszystko w Brukseli z panią von der Leyen, w Niemczech i Berlinie”. Mówią, że kraje europejskie nie mają nic do powiedzenia i mają otworzyć się na żywność z Ukrainy, bo ma swoje interesy – mówi były minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski, w wypowiedzi dla Telewizji wPolsce.

Czytaj więcej...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu