Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
13 grudnia 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8234 EUR EUR - 4,2747 GBP GBP - 5,1292 DKK DKK - 0,5720
Archiwum
13.12.2019 12:33 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,40 - 6,20 zł/kg, średnia: 5,67 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ 12.12.2019 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 183,25 (+ 0,69%), kukurydza STY20 - 164,50 (+ 0,61%), rzepak LUT20 - 399,25 (+ 0,69%) [euro/tona] +++ +++ +++

Pozostałe wieści rolnicze

Czy potrzebujemy Rzecznika Ochrony Zwierząt?

Redakcja

Z badania przeprowadzonego w listopadzie 2019 r. przez Biostat na zlecenie Stowarzyszenia Otwarte Klatki wynika, że 85,1% ankietowanych popiera pomysł powołania w Polsce instytucji Rzecznika Ochrony Zwierząt. Jak dotychczas petycję o utworzenie takiego urzędu poparło 24 tys. osób.

Czytaj więcej...

Frustracja estońskich rolników. Zajechali ciągnikami pod parlament

Redakcja

Przed estońskim parlamentem rolnicy zaparkowali w ramach protestu około 100 ciągników. Domagają się od rządzących większego wsparcia i podwyższenia dopłat z Unii Europejskiej. Do wyjścia na ulice skłoniły ich niezrealizowane obietnice polityków, brak wyrównania dopłat bezpośrednich do średniej europejskiej i niskie nakłady na rolnictwo z budżetu krajowego. Skąd my to znamy?

Czytaj więcej...

Zamiast rozmów, siłowe rozwiązania. Policja rozbija protest rolników pod siedzibą PZŁ

Paweł Hetnał

Policja spacyfikowała protest rolników zrzeszonych w Agro Unii. Gospodarze nie doczekali się ministra środowiska. Również szef resortu rolnictwa nie zechciał rozmawiać z protestującymi. Dzisiejsza manifestacja pod siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego nie była zbyt liczna i miała spokojny przebieg. Michał Kołodziejczak zapowiada jednak strajk na dużą skalę.

Czytaj więcej...

Łosie powodują ogromne straty w uprawach na Lubelszczyźnie

Redakcja

Tylu łosi jeszcze nigdy w historii na Lubelszczyźnie nie było. Z ostatnich szacunków wynika, że w regionie może być ponad 5 tysięcy tych zwierząt. - Warto podkreślić, że jeszcze, ze jeszcze przed wojną w 1937 r., w granicach dawnej Rzeczpospolitej populacja łosia w kraju szacowana była na 1100 osobników. W połowie lat 60. ubiegłego wieku na Lubelszczyźnie szacowano zaledwie 17 łosi – informuje Maciej Wójcik z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. 

Czytaj więcej...

Ponowne wykorzystanie w rolnictwie wody pochodzącej z oczyszczonych ścieków komunalnych

Redakcja

Wczoraj Komisja Europejska przyjęła wstępne porozumienie w sprawie minimalnych wymogów dotyczących ponownego wykorzystania wody w rolnictwie. Nowe przepisy, zaproponowane przez Komisję w maju 2018 r., będą określać zharmonizowane minimalne wymogi dotyczące jakości wody w celu bezpiecznego ponownego wykorzystania oczyszczonych ścieków komunalnych do nawadniania w rolnictwie.

Czytaj więcej...

Jeszcze przed świętami rolnicy ponownie wyjdą na ulice

Redakcja

Wczoraj w Wilkowicach k. Leszna odbyło się spotkanie członków Agro Unii z okolicznymi rolnikami. Jak zapowiedział Michał Kołodziejczak, jeszcze przed świętami dojdzie do ogólnopolskiego protestu, w którym rolnicy będą domagać się skutecznej walki z afrykańskim pomorem świń.

Czytaj więcej...