Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 stycznia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,8202 EUR EUR - 4,2370 GBP GBP - 4,9894 DKK DKK - 0,5670
Archiwum
22.01.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 195,75 (- 1,26%), kukurydza MAR20 - 172,50 (0,00%), rzepak LUT20 - 409,75 (- 0,06%) [euro/tona] +++ +++ +++ 22.01.2020 12:18 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,90 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,30 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Pozostałe wieści rolnicze

Sława Sylwii Spurek dotarła do Izraela. Będzie pozew przeciwko europosłance

Redakcja

- Jo Frederiks daje do myślenia, otwiera oczy na to, jak traktujemy zwierzęta. Ten obraz przypomniała Fundacja Viva i dobrze, bo czas na poważną dyskusję o traktowaniu zwierząt, o warunkach, w jakich żyją, o tym, jak je zabijamy. Czy to jest humanitarne? Czy to nadal rolnictwo? - pytała eurodeputowana Sylwia Spurek prezentując na portalu społecznościowym obraz krów przyodzianych w tzw. pasiaki, które jednoznacznie kojarzą się z ofiarami niemieckich obozów koncentracyjnych. Publikacja tego obrazu wywołała oburzenie nie tylko rolników, których tym samym przyrównano do nazistowskich oprawców, ale również wzbudziło bulwersację rodzin ofiar obozów zagłady. 

Czytaj więcej...

Susza w środku zimy. Rośliny na polach wiosną będą wzrastały w trudnych warunkach

Redakcja

Najnowsze dane wskaźnika wilgotności gleby dla stycznia 2020 roku, podane przez Wody Polskie, wskazują na niską wilgotność gleby – poniżej 40%, a miejscami nawet poniżej 35% (w profilu na głębokości poniżej 1m). Przyczyną przede wszystkim jest brak opadów – bezśnieżna i sucha a przy tym ciepła zima – uniemożliwia odbudowę wilgoci w glebie. Obecnie na obszarze Kujaw, województwa zachodniopomorskiego poprzez województwo pomorskie, wielkopolskie oraz na połowie obszaru regionu łódzkiego, jak również warmińsko-mazurskiego, dane wskazują na bardzo intensywną suszę atmosferyczną i rolniczą.

Czytaj więcej...

Rozczłonkowany dzik w koszu na śmieci

Redakcja

Rozczłonkowany dzik w koszu na śmieci Pracownicy zajmujący się utrzymaniem porządku w Parku Radolińskich w Jarocinie znaleźli na jednym z koszy na śmieci czarny foliowy wór. Kiedy go podnieśli, okazało się, że jego zawartość sporo waży. Zajrzeli do środka i zobaczyli odciętą głowę dzika, skórę zdartą ze zwierzyny i racice. 

Czytaj więcej...

Polski Związek Łowiecki a awantura o bobry - z rzecznikiem prasowym PZŁ Piotrem Szalatym rozmawia Hanna Krugiełka

Hanna Krugiełka

Nie każdy problem jest prosty, czasem ma wiele wymiarów oraz grono zwolenników różnych stanowisk. Przeważnie, aby wyciągnąć wnioski należy wysłuchać wszystkich stron. Awantura o bobry jest właśnie takim zagadnieniem wielopłaszczyznowym. W dzisiejszej publikacji uzupełniamy zeszłotygodniowy temat dotyczący tych gryzoni o cenne wypowiedzi Rzecznika PZŁ: pana Piotra Szalatego.

Czytaj więcej...

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. zakończyła 18. kampanię cukrowniczą 2019/2020

Redakcja

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. poinformowała o wynikach kampanii cukrowniczej 2019/2020. W kampanii uczestniczyło siedem Oddziałów KSC S.A.: Cukrownia Dobrzelin, Cukrownia Kluczewo, Cukrownia Krasnystaw, Cukrownia Kruszwica, Cukrownia Malbork, Cukrownia Nakło oraz Cukrownia Werbkowice. Kampania 2019/2020 w KSC S.A. rozpoczęła się 10 września 2019 roku w Cukrowni Werbkowice.

Czytaj więcej...

Po masowych protestach, do holenderskich rolników trafiają listy z pogróżkami. Padają ostrzeżenia przed podpaleniem i sabotażem

Redakcja

Holenderskie Stowarzyszenie Rolników (LTO) i inicjatywa rolników Agractie, która pod koniec ubiegłego roku zorganizowała ogólnokrajowe demonstracje przeciwko polityce rolnej rządu, otrzymały listy z pogróżkami od ekstremistycznych organizacji. Autorzy gróźb przestrzegają, iż każde gospodarstwo może stać się ofiarą podpalenia i sabotażu.

Czytaj więcej...

Awantura o bobry - po czyjej stronie jest prawo?

Hanna Krugiełka

Niewiele jest na świecie gatunków potrafiących przystosować środowisko do własnych potrzeb. Człowiek i bóbr to jedne z nich. Właśnie to przystosowanie przez bobry powoduje, delikatnie mówiąc, tak duże niezadowolenie lub dosłownie: szkody i straty. Sytuacja liczebności bobra w Polsce wymknęła się spod wszelkiej kontroli. Nie radzą sobie z nią sami poszkodowani, naukowcy ani ustawodawcy. Bóbr, jako gatunek głęboko zakorzeniony w naszej tradycji, miał wielu sympatyków. Zagrożony wymarciem, został objęty częściową ochroną gatunkową. Ochrona przyniosła oczekiwane rezultaty - populacja bobra zwiększyła się. Jednak mocno nadplanowo, gdyż spodziewano się jej wzrostu do kilku tysięcy, a w tej chwili liczebność bobra w Polsce wynosi ponad 100 tys. sztuk.

Czytaj więcej...

Problemy z dostępem do portalu CenyRolnicze.pl dziś (10.01.) w godzinach popołudniowych

Redakcja

Z uwagi na zmasowany atak DDoS na serwery naszego hostingodawcy, dziś między godziną 12.30, a 16.00  - portal CenyRolnicze.pl nie był dostępny dla Użytkowników. Była to pierwsza tak znacząca przerwa techniczna od ponad dwóch lat. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Jednocześnie dziękujemy za zaufanie i rosnące zainteresowanie prezentowanymi przez serwis treściami, co przełożyło się na niemal 2 mliliony odsłon CenyRolnicze.pl w grudniu 2019.

Kolejna ferma cierpienia w Niemczech. Trzysta sztuk bydła wymagało natychmiastowego leczenia

Redakcja

Coraz częściej zza zachodniej granicy płyną doniesienia o fatalnych warunkach chowu zwierząt gospodarskich. Tym razem media za Odrą nagłośniły przypadek z miejscowości Dietmannsried w regionie Algau w Bawarii. Po interwencji lokalnych służb weterynaryjnych w jednym z gospodarstw, okazało się, że połowa z 600 utrzymywanych tam krów i cieląt wymaga natychmiastowego leczenia, ponieważ cierpią na poważne stany zapalne kończyn.

Czytaj więcej...