Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
21 października 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.8706 EUR EUR - 4.5869 GBP GBP - 5.0472 DKK DKK - 0.6163
Archiwum
21.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 211,25 (0,00%), kukurydza LIS20 - 190,75 (+ 1,06%), rzepak LIS20 - 395,00 (+ 1,02%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ 21.10.2020 13:18 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,70 - 4,50 zł/kg, średnia: 4,03 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Pozostałe wieści rolnicze

Boję się ludzi, którzy litują się nad zwierzętami, ale nie litują się nad człowiekiem

Redakcja

- Dla neomarksistów celem jest nie tylko likwidacja hodowli zwierząt futerkowych, ale w ogóle wyzwolenie zwierząt spod panowania człowieka. Dla najbardziej radykalnych ideologów – przykładem jest Sylwia Spurek – nawet dojenie krów i produkcja masła są niedopuszczalne moralnie. Jeśli zakażemy hodowli zwierząt futerkowych, to nie znajdziemy żadnego racjonalnego argumentu, by nie zakazać w przyszłości hodowli świń, krów czy drobiu – mówił przed tygodniem senator Andrzej Pająk, który jako jedyny zagłosował w Senacie za odrzuceniem w całości ustawy nazwanej „Piątką dla zwierząt”.

Czytaj więcej...

Jutro rolnicy zablokują drogi w całym kraju. Manifestacje w ponad 200 miejscach

Redakcja

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przed Stadionem Narodowym, lider Agro Unii, Michał Kołodziejczak zapowiedział, że jutro na terenie całego kraju zaplanowano ponad 200 blokad drogowych. Rolnicy odwiedzą też posłów i senatorów. Protestujący oczekują zaniechania dalszego procedowania ustawy o ochronie zwierząt i domagają się spotkania z premierem RP. W zamian Kołodziejczak zaproponował pomoc rolników jako wolontariuszy w walce z koronawirusem.

Czytaj więcej...

Grzegorz Bardowski: Nasz premier to taki mały kłamczuszek

Redakcja

- Trzeba powiedzieć, że nasz premier Mateusz Morawiecki, to jest taki mały kłamczuszek. Jeszcze niedawno, bo dwa lata temu, z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim, wśród dużej grupy rolników, przedstawiali „Plan dla wsi” i tam mówili, że ubój rytualny nie wejdzie, a hodowle zwierząt futerkowych nie będą zlikwidowane – przypomniał Grzegorz Bardowski, rolnik i popularny vloger.

Czytaj więcej...

Policja zatrzymała rolnika. Wyrzucał obornik pod domami parlamentarzystów

Redakcja

Policjanci z Ostródy zatrzymali mieszkańca gminy Gietrzwałd, który miał wyrzucić słomę i obornik przed prywatne posesje parlamentarzystów. Jak podaje Radio Olsztyn, mężczyzna został już ukarany za zanieczyszczanie drogi i tamowanie ruchu. Stanie również przed sądem za zniesławienie właścicieli domów. Na policję donoszą też kolejni parlamentarzyści, którzy zostali napiętnowani przez rolników.

Czytaj więcej...

Polityków PiS-u słoma i obornik nie ruszają. „Psy szczekają, a karawana idzie dalej”

Redakcja

Wczoraj pod domami niektórych posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości wylądował obornik, polało się nieco gnojowicy na słomę, a na płotach zawisły transparenty informujące o tym, że na posesji zamieszkuje „zdrajca wsi”. W ten sposób zdesperowani rolnicy postanowili napiętnować parlamentarzystów, którzy głosowali za przyjęciem ustawy zwanej „Piątką dla zwierząt”. Ta akcja niespecjalnie poruszyła polityków. Np. jeden z posłów przerzucił z synem obornik spod bramy wjazdowej na pole. - Były tego dwa rozrzutniki – poinformował w lokalnych mediach.

Czytaj więcej...

Piątka dla zwierząt jak gorący kartofel. Politycy PiS nie wiedzą kto jest autorem ustawy

Redakcja

Justyna Dobrosz-Oracz, dziennikarka Gazety Wyborczej, przepytała senatorów i posłów o to kto napisał ustawę o ochronie zwierząt w kształcie jaki znamy obecnie. Pytanie skierowano m.in. do posła Marka Suskiego jak i marszałka Ryszarda Terleckiego. Nie mieli pojęcia lub nie chcieli powiedzieć wprost kto personalnie stoi za tzw. Piątką dla zwierząt. Ustawa nazwana została przez wielu polityków, w tym parlamentarzystów PiS, zwykłym bublem prawnym. Teraz nikt nie chce się przyznać do tej fuszerki.

Czytaj więcej...

Niepokorni parlamentarzyści PiS utworzą frakcję rolną?

Redakcja

- Wolałbym, żebyśmy z klubu nie zostali wyrzuceni, ale klub musi przewartościować swoje podejście i zgodzić się na silną grupę rolną, wiejską – może trzeba ją nazwać frakcją – nie wiem, ale musi być respektowana zasada, że nic nie można decydować o sprawach wsi w najbliższych latach, bez tych parlamentarzystów, którzy wieś reprezentują – mówi Jan Krzysztof Ardanowski, który w ten sposób odniósł się do pomysłu utworzenia frakcji rolnej w obozie rządzącym. Taki obóz mógłby się składać z posłów i senatorów, którzy nie zgodzili się na przyjęcie tzw. „Piątki dla zwierząt”.

Czytaj więcej...

Obornik pod domem posła PiS. Tak się kończy głosowanie przeciwko rolnikom

Redakcja

Dzisiaj rano pod domem posła Prawa i Sprawiedliwości, Piotra Polaka, działacze Agro Unii wysypali obornik, a na ogrodzeniu posesji zawisł transparent informujący, o tym, że w tym miejscu mieszka zdrajca polskiej wsi. Akcja ma na celu napiętnowanie wszystkich parlamentarzystów, którzy opowiedzieli się za zmianami w ustawie o ochronie zwierząt. - Takie napisy zawisną na płotach wszystkich polityków, którzy podnieśli rękę przeciwko polskim rolnikom – zapowiada Michał Kołodziejczak z Agro Unii.

Czytaj więcej...