Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
17 maja 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8545 EUR EUR - 4,3072 GBP GBP - 4,9273 DKK DKK - 0,5768
Archiwum
17.05.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 173,75 (0,00%), kukurydza CZE19 - 162,00 (- 0,46%), rzepak SIE19 - 362,75 (- 0,41%) [euro/tona] +++ +++ +++ 17.05.2019 13.30 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,10- 5,90 zł/kg, średnia: 5,36 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Rolnicza kronika policyjna

Kolejny kierowca przewoził cielaki w samochodzie

Joanna Kawka

Uwagę policjantów olsztyńskiego ruchu drogowego przykuł kierowca dostawczego auta, w którym brakowało przedniego zderzaka. Podczas kontroli drogowej na jaw wyszło również to, że opony w jego aucie na tylnej osi mają różny bieżnik. Policjanci najbardziej byli zaskoczeni w chwili, gdy otworzyli bagażnik, w którym znajdowały się… dwa młode cielaki.

Czytaj więcej...

Poszedł na obiad, a oni ukradli jego ciągnik

Redakcja

Trzej pijani mężczyźni wykorzystali moment gdy właściciel ciągnika rolniczego z dołączonym siewnikiem udał się na obiad i ukradli pozostawiony w polu pojazd. Później kierujący ciągnikiem uszkodzili ciężarówkę, a następnie porzucili maszynę i przesiedli się do samochodu, którym udali się w dalszą ucieczkę.

Czytaj więcej...

Bandyci terroryzowali wielkopolską wieś

Redakcja

Policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy oraz Komisariatu Policji w Wyrzysku otrzymali niepokojące informacje o tym, że dwóch mężczyzn terroryzuje mieszkańców jednej z wsi znajdującej się na terenie gminy Łobżenica. Sprawcy mieli m.in. bić mieszkańców wsi, wyłudzać pieniądze, grozić podpaleniem, wywozić ich do lasu i tam pozostawiać.

Czytaj więcej...

Pijana kobieta za kierownicą ciągnika

Redakcja

W miniony poniedziałek w miejscowości Wonna (woj. warmińsko-mazurskie) 39-letnia kobieta kierująca ciągnikiem została zatrzymana przez patrol policji. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mieszkanka gminy Biskupiec miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Czytaj więcej...

Naczepa tira przygniotła ciągnik. Kierowca w stanie ciężkim

Redakcja

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło w minioną środę w godzinach wieczornych w miejscowości Dąbrowa Tomaszowska (woj. lubelskie). Jadący od strony Zamościa samochód ciężarowy zaczepił o ciągnik rolniczy jadący w tym samym kierunku. Oba pojazdy wylądowały w przydrożnym rowie. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitala. 25-latek, kierujący ciągnikiem jest w ciężkim stanie.

Czytaj więcej...

Kradzież sadzonek i ucieczka furmanką z promilami

Redakcja

Nie udała się ucieczka furmanką przed patrolem policji oraz właścicielem sadzonek. Bracia, z których jeden wcześniej ukradł borówki z pola zostali zatrzymani chwilę po kradzieży. Okazało się, że ten który powoził konnym zaprzęgiem miał ponad 1,5 promila. Jeden z braci za popełnioną kradzież został ukarany mandatem. Drugiemu grozi areszt oraz grzywna.

Czytaj więcej...

Przelew poszedł, mięso nie dojechało

Redakcja

Prawie 20 tys. złotych stracił właściciel zakładu mięsnego z Inowrocławia, który w styczniu ubiegłego roku złożył zamówienie na drób u przedsiębiorcy ze Śmigla. Przelew poszedł, natomiast towar nie dotarł pod wskazany adres. W ubiegłym miesiącu przed Sądem Rejonowym we Wschowie zapadł wyrok skazujący – 2 lata pozbawienia wolności dla nieuczciwego przedsiębiorcy i 6 m- cy dla jego pomocnicy.

Czytaj więcej...

Spadł pod tylne koło ciągnika

Redakcja

Policjanci z Bychawy (woj. lubelskie) wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku do którego doszło w m. Krzczonów Trzeci. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 68-latek w trakcie prac polowych spadł pod tylne koło ciągnika rolniczego, które po nim przejechało. Mężczyzna został przewieziony z obrażeniami ciała do szpitala.

Czytaj więcej...

Nieprawidłowości w śląskiej rzeźni. Właścicielowi odebrano konie i bydło

Redakcja

Śledczy z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz wodzisławscy policjanci wykonują czynności w sprawie znęcania się nad zwierzętami i niehumanitarnego ich uboju na terenie przedsiębiorstwa w Wodzisławiu Śląskim. Kontrola, w której uczestniczyli policjanci wraz z inspektorami weterynarii i przedstawicielami stowarzyszeń ochrony zwierząt potwierdziła nieprawidłowości przy hodowli zwierząt i funkcjonowaniu rzeźni.

Czytaj więcej...

Przywoził z Holandii mączkę mięsno-kostną i fałszował dokumenty potwierdzające utylizację. Co dalej działo się z mączką?

Redakcja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu współpracując z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Oświęcimiu przerwali nielegalny proceder, z którym związany był 38 – letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Pseudoprzedsiębiorca na teren Polski wwoził pochodzące z Holandii produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego przeznaczone do utylizacji, a następnie fałszował dokumenty stwierdzające, że odpady te przekazane zostały do utylizacji. 

Czytaj więcej...