Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 września 2018, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,6685 EUR EUR - 4,2929 GBP GBP - 4,8406 DKK DKK - 0,5755
Archiwum
19.09.2018 MATIF: pszenica kons. GRU18 - 202,50 (+ 1,63%), kukurydza LIS18 - 175,00 (- 0,57%), rzepak LIS18 - 363,75 (- 0,55%) [euro/tona] +++ +++ +++ 19.09.2018 13.19 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,42 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

Rolnicza kronika policyjna

Śmiertelny wypadek w czasie prac polowych

Redakcja

W minioną sobotę (8 września) w miejscowości Sokółka (gm. Pasłęk, woj. warmińsko-mazurskie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku podczas prac polowych. Operator ładowarki najechał na 55-letniego rolnika. Mężczyzna zginął na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają szczegółowe okoliczności tej tragedii.

Czytaj więcej...

Olej opałowy w zbiornikach 24 maszyn rolniczych

Joanna Kawka

W ostatnim czasie funkcjonariusze i pracownicy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz Komendy Powiatowej Policji z Buska Zdroju prowadzili działania w obszarze paliw. Wspólną kontrolę przeprowadzili w jednym z gospodarstw rolnych na terenie gminy Stopnica.

Czytaj więcej...

Poważna kolizja w Olsztynie - kierowcy uciekli, bo byli nietrzeźwi?

Redakcja

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło w piątek rano na ul. Lubelskiej w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcą kolizji jest kierowca dostawczego pojazdu, który nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu traktorzyście. Kierowca ciągnika rolniczego wraz z przyczepą próbując uniknąć zderzenia odbił kierownicą w prawo, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i przewrócił się na jadącą w przeciwnym kierunku skodę.

Czytaj więcej...
OSP Markowa

Motocyklista nie przeżył zderzenia z Bizonem

Redakcja

W minioną sobotę około godz. 18.30, dyżurny łańcuckiej komendy został powiadomiony o wypadku w miejscowości Markowa (woj. podkarpackie). Policjanci ustalili, że 23-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego, kierując motorowerem, zderzył się z jadącym z przeciwka kombajnem.

Czytaj więcej...

Śmiertelne zderzenie z kombajnem

Redakcja

Zamojscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku ze skutkiem śmiertelnym do którego doszło wczoraj w Iłowcu (woj. lubelskie). Audi, którym kierowała 21-letnia mieszkanka gm. Skierbieszów zderzyło się z kombajnem. 17-letnia pasażerka samochodu osobowego zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Czytaj więcej...

Z pełnym impetem wjechał w tył przyczepy

Redakcja

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek po południu w Kolonii Świerszczów (woj. lubelskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20–letni kierujący pojazdem marki Renault najechał na tył ciągnika rolniczego Ursus z przyczepą, którym kierował 58–latek. Obrażeń doznali podróżujący osobówką oraz kierowca ciągnika. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 

Czytaj więcej...

Trzynastolatek za kierownicą VALTRA T194

Redakcja

Trzynaście lat miał kierowca traktora, którego zatrzymali do kontroli mławscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Pojazd ciągnął za sobą jeszcze maszynę rolniczą. Chłopiec od rana pomagał wujkowi w pracach na polu.

Czytaj więcej...