Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
08 kwietnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 4,1801 EUR EUR - 4,5362 GBP GBP - 5,1434 DKK DKK - 0,6078
Archiwum
08.04.2020 MATIF: pszenica kons. MAJ20 - 197,25 (+ 0,90%), kukurydza CZE20 - 164,50 (- 0,75%), rzepak MAJ20 - 371,00 (+ 0,27%) [euro/tona] +++ +++ +++ 08.04.2020 12:55 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,20 - 4,30 zł/kg, średnia: 3,75 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Rolnicza kronika policyjna

Audi wjechało w tył Ursusa. Siła uderzenia była potężna

Redakcja

Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 808 (woj. lubelskie). Kierujący audi zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Pokrzywdzony mężczyzna z ciągnika doznał poważnych urazów, z miejsca wypadku został przetransportowana śmigłowcem LPR do specjalistycznego szpitala.

Czytaj więcej...

Pijany 30-latek rozrzucał obornik na drodze

Redakcja

Kolejny kierowca, który zdecydował się na jazdę po alkoholu, wpadł w ręce policjantów. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym mając prawie 1,3 promila. Ponadto, 30 – latek, zamiast na polu, obornik rozrzucał na drodze. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Czytaj więcej...

Rolnik zginął przygnieciony przez ciągnik

Redakcja

W miniony czwartek w miejscowości Gaj w powiecie gostyńskim (woj. wielkopolskie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku podczas prac polowych. 62-letni mężczyzna został zginął podczas próby podłączenia przyczepy do ciągnika. 

Czytaj więcej...

Z widłami na sąsiadkę. Na trzy miesiące trafił do aresztu

Redakcja

Policjanci z gorzkowickiego komisariatu zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który zaatakował kobietę widłami. Wcześniej groził przez telefon urzędnikom w gminie Ręczno (woj. łódzkie), a także listonoszowi. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. 

Czytaj więcej...

Gospodarz oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami. Grozi mu do dwóch lat więzienia

Redakcja

Szczycieńscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące znęcania się nad zwierzętami. W prowadzonym przez 43-latka gospodarstwie rolnym, hodowane były m.in. krowy, konie i owce. W ocenia lekarza weterynarii stan, w jakim znajdowały się zwierzęta, wskazywał na to, że były one znacznie zaniedbane. Za ten czyn, ustawa o ochronie zwierząt, przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. 

Czytaj więcej...

Oprawca rolnika przez lata pozostawał na wolności

Redakcja

64-latek z Choszczna był poszukiwany po prawomocnym wyroku Sądu za wymuszenia rozbójnicze, których dokonał przed wieloma laty grożąc swym ofiarom nawet pozbawieniem życia. Do odsiadki miał ponad 5 lat. W połowie lutego został zatrzymany przez policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp na obrzeżach Szczecina.

Czytaj więcej...

Pomysłowy, ale pijany. Konstruktor z trzema promilami

Redakcja

Policjanci pełniący służbę w rejonie Sulechowa zatrzymali mężczyznę, który nie tylko miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie, był bez uprawnień do kierowania a dodatkowo prowadził pojazd własnej konstrukcji niedopuszczony do ruchu po drodze publicznej. Teraz będzie musiał wytłumaczyć się z tego w sądzie. 

Czytaj więcej...