Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
25 marca 2019, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,7966 EUR EUR - 4,2978 GBP GBP - 5,0024 DKK DKK - 0,5758
Archiwum
25.03.2019 13.06 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,20- 5,90 zł/kg, średnia: 5,43 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ 22.03.2019 MATIF: pszenica kons. MAJ19 - 189,50 (+ 0,26%), kukurydza CZE19 - 170,50 (0,00%), rzepak MAJ19 - 357,75 (- 0,49%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++

Rolnicza kronika policyjna

Kierowca ciągnika hucznie obchodził Dzień Kobiet. Miał 2,3 promila

Redakcja

Ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie miał 55 – letni mieszkaniec gm. Cyców (woj. lubelskie) kierujący ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, a pojazd aktualnych badań technicznych. Teraz amator „jazdy na podwójnym gazie” odpowie za popełnione czyny przed sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Afera nawozowa. Przekręty na 10 mln zł

Redakcja

Agenci szczecińskiej delegatury CBA zatrzymali 3 osoby zamieszane w proceder korupcyjny. Wśród zatrzymanych jest podkarpacki przedsiębiorca i dwóch pracowników Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Ustalenia szczecińskich śledczych wskazują, że korupcyjny proceder trwał od kilku lat i spowodował straty w wysokości co najmniej 10 mln zł.

Czytaj więcej...

Policja przejęła kradzione środki ochrony roślin warte 820 tys. zł

Redakcja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie) na podstawie posiadanych informacji zatrzymali trzech mężczyzn związanych z kradzieżą naczepy do której doszło pod koniec grudnia 2018 r. Naczepa została skradziona z terenu jednej ze stacji paliw w powiecie zgorzeleckim. Wartość naczepy pokrzywdzony oszacował na kwotę 40 tys. zł, zaś wartość ładunku w postaci środków ochrony roślin na kwotę ponad 820 tys. zł.

Czytaj więcej...

Dwanaście osób zatrzymanych w związku z wyłudzaniem środków z ARiMR

Redakcja

Policjanci z warszawskiego CBŚP przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną w zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się wyłudzaniem dotacji z krajowych środków budżetowych a także funduszy Unii Europejskiej, za pośrednictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Tym razem zatrzymano 12 osób a także przeszukano kilkanaście lokali. Działania przeprowadzono na terenie województw mazowieckiego i łódzkiego. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Czytaj więcej...

Wyłudzili z ARiMR 17 mln zł. CBA prowadzi dochodzenie

Redakcja

Delegatura CBA w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia dofinansowania z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Grupa zajmująca się tym procederem fałszowała faktury VAT i tym samym wyłudziła 17 mln zł, a jej członkowie ostrzyli sobie zęby na kolejne 5,5 mln zł.

Czytaj więcej...

Za pieniądze obiecywał załatwienie odrolnienia 10 ha przy lotnisku w Modlinie

Redakcja

Agenci CBA z Lublina zatrzymali podwarszawskiego biznesmena, który miał powoływać się na osobiste wpływy w jednym z mazowieckich samorządów. Ustalenia CBA wskazują, że za obietnicę korzyści majątkowej w wysokości kilkuset tysięcy złotych miał podjąć się pośrednictwa w załatwieniu doprowadzenia do przekształcenia (poprzez zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego) ok. 10 hektarów działek rolnych na inwestycyjne – z możliwością ich zabudowy na m.in. hotele.

Czytaj więcej...