Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 marca 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8393 EUR EUR - 4.5793 GBP GBP - 5.3056 DKK DKK - 0.6158
Archiwum
05.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 231,50 (- 2,01%), kukurydza MAR21 - 219,25 (+ 1,04%), rzepak MAJ21 - 518,50 (+ 0,68%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.03.2021 13:17 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,79 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Rolnicza kronika policyjna

Samoróbką ciągnika wjechał w ogrodzenie. We krwi buzowały 2 promile

Redakcja

Brakiem odpowiedzialności wykazał się 37-letni mężczyzna, który nie mając uprawnień do kierowania, poruszał się po drodze „samoróbką” ciągnika i wjechał w ogrodzenie. W jego organizmie były ponad dwa promile alkoholu. Pojazd, który nie powinien poruszać się po drogach publicznych, zabezpieczono na policyjnym parkingu. Sprawa trafi do sądu.

Czytaj więcej...

Ursus z układem kierowniczym wiązanym na sznurku

Redakcja

Bez uprawnień do kierowania, na niezarejestrowanym ciągniku, dodatkowo z układem kierowniczym wiązanym na sznurku - tak poruszał się traktorzysta po jednej z miejscowości w gminie Serniki. Stan samego kierującego również nie był idealny. Badanie alkomatem wykazało bowiem u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Czytaj więcej...

Zapłacił za ciągnik z internetu 42 tys. zł. Maszyny nie zobaczył, pieniędzy nie odzyskał

Redakcja

O tym, że zakupy trzeba robić z dużą rozwagą, przekonał się 26 latek i jego przyszły teść. Za pomocą serwisu aukcyjnego odnaleźli ogłoszenie o sprzedaży ciągnika. Po ustaleniu warunków sprzedaży otrzymali umowę z fakturą opatrzoną logiem serwisu i numerem rachunku do przelewu. Wysłali na wskazane konto 42 tysiące złotych. Jak się później okazało, sprzedający przestał się odzywać, a ciągnik nie dotarł. Ponadto serwis nie wysyłał żadnej wiadomości, a numer rachunku nie figurował w bazach danych.

Czytaj więcej...

Spłoszone krowy znalazły schronienie u… policjanta

Redakcja

W sylwestrową noc, dyżurny siemiatyckiej policji otrzymał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej numer 690 biega kilka krów. Po dojechaniu na miejsce, policjanci siemiatyckiej drogówki zauważyli stojące na drodze zwierzęta, które stwarzały zagrożenie uczestnikom ruchu drogowego.

Czytaj więcej...

Ciężarówka z trzodą w rowie. Padło 40 świń

Redakcja

Funkcjonariusze wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego pomagali w ustaleniu przyczyn zdarzenia drogowego z udziałem ciężarówki, którą przewożono 170 świń. Inspektorzy ustalili, że kierowca zestawu nie miał zarejestrowanego przejazdu z punktu załadunku do miejsca zdarzenia. Na dystansie ponad 160 kilometrów został zapisany odpoczynek zamiast jazdy.

Czytaj więcej...

Dwa martwe cielaki i padła krowa pod sianem. 76-latek w areszcie

Redakcja

Pod zarzutem znęcania się nad zwierzętami łęczyńscy policjanci zatrzymali 76-letniego mieszkańca gminy Cyców (woj. lubelskie). Na terenie jego posesji funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami instytucji ujawnili dwa martwe cielaki oraz krowę. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt przestępstwo znęcania się nad zwierzętami zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. 

Czytaj więcej...