Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
20 września 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9319 EUR EUR - 4,3438 GBP GBP - 4,9277 DKK DKK - 0,5817
Archiwum
20.09.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 171,25 (- 0,29%), kukurydza LIS19 - 163,25 (- 0,15%), rzepak LIS19 - 387,25 (+ 0,06%) [euro/tona] +++ +++ +++ 20.09.2019 12:24 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,60 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,05 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++

Rolnicza kronika policyjna

Policja szykuje się na protesty rolników

Redakcja

Kilkuset rolników z pow. puławskiego wychodzi na ulicę i w ramach protestu wobec niskich cen za produkty rolne w okolicy mostu na Wiśle blokuje drogą krajową nr 12. Strajkujący zaczynają długotrwale blokować drogę żądając przyjazdu lokalnych władz. Do działań ruszają puławscy policjanci, a także policyjni negocjatorzy. To tylko scenariusz trzydniowych ćwiczeń, jakie od wczoraj odbywają się w Janowcu. 

Czytaj więcej...

Ciągnikiem wjechał w dom sąsiada. Miał 2,5 promila

Redakcja

Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie 69-letni mieszkaniec gminy Kurów (woj. lubelskie), który mając 2,5 promila alkoholu w organizmie ciągnikiem wjechał w dom sąsiada. Później chcąc wyjechać, zawiesił się na podmurówce garażu. Teraz mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Czytaj więcej...

Trzej nastolatkowie ukradli belę siana, bo chcieli nakarmić króliki

Redakcja

Do niecodziennej kradzieży doszło wczoraj na terenie gminy Horodło (woj. lubelskie). Z jednego z pól ktoś skradł belę siana. Sprawcami okazali się trzej nastolatkowie. Jak się okazało pokaźnych rozmiarów belę siana wciągnęli na wóz zaprzężony w konia i zawieźli swoją zdobycz do domu. Tłumaczyli później policjantom, że chcieli tym sianem nakarmić króliki.

Czytaj więcej...

Pijany traktorzysta zniszczył ogrodzenie

Redakcja

Nawet dwa lata w więzieniu może spędzić 62-latek, który prowadził ciągnik rolniczy pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był tak pijany, że nie zauważył wypadającego drzewa, które przewoził na doczepionej do ciągnika przyczepie. Nie zatrzymał się i jadąc dalej uszkodził ogrodzenie na jednej z posesji w gminie Rudna.

Czytaj więcej...

Pijany kierowca ciągnika z zakazem prowadzenia pojazdów

Redakcja

Patrol z Komisariatu Policji w Urszulinie w miejscowości Babsk (woj. lubelskie) zatrzymał do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym Ursus. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna jest pijany. Dodatkowo mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Czytaj więcej...

Zjechał na pole uprawne i uderzył w bele słomy

Redakcja

29-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala po tym jak kierując audi na ul. Długiej w Łabuniach (woj. lubelskie) nagle zjechał z jezdni na pole uprawne i uderzył w znajdujące się tam bele słomy. Przyczynę i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci. 

Czytaj więcej...