Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
18 września 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7585 EUR EUR - 4.4574 GBP GBP - 4.8811 DKK DKK - 0.5991
Archiwum
18.09.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 194,50 (+ 1,43%), kukurydza LIS20 - 171,50 (+ 0,15%), rzepak LIS20 - 395,00 (+ 0,64%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.09.2020 13:42 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,60 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,85 zł/kg (na podstawie informacji z 10 ubojni) +++ +++ +++ +++

Rolnicza kronika policyjna

Ukradli ponad 5 ton jabłek

Redakcja

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn i kobietę podejrzanych o kradzież jabłek z prywatnych sadów na terenie gminy Chynów (woj. mazowieckie). Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie zarzutów popełnienia kilku kradzieży i uszkodzenia mienia.

Czytaj więcej...

Podpalił słomę, bo kierujący ciągnikiem zwrócił mu uwagę za picie alkoholu na drodze

Redakcja

Policjanci zatrzymali 22-latka z gminy Leśniowice (woj. lubelskie), który kilka dni temu podpalił słomę na przyczepie ciągnika rolniczego. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na kwotę 10 tysięcy złotych. Zatrzymany swoje zachowanie tłumaczył tym, że kierujący ciągnikiem zwrócił mu wcześniej uwagę za picie alkoholu na drodze. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

12-latek prowadził ciągnik. Wybrał się na przejażdżkę z pijanym sąsiadem

Redakcja

Monieccy policjanci spotkali się z niecodzienną sytuacją. Podczas patrolu w miejscowości Jaświły (woj. podlaskie) zauważyli ciągnik, którym kierowało dziecko. Obok siedział mężczyzna. Na widok radiowozu osoby zamieniły się miejscami. Jak się okazało 33 – latek udostępnił pojazd 12 – latkowi. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Czytaj więcej...

Plantacja konopi indyjskich w polu kukurydzy

Redakcja

Kryminalni z Andrespola zlikwidowali plantację konopi, która rosła w polu kukurydzy w gminie Nowosolna (woj. łódzkie). Łącznie zabezpieczyli 22 krzewy o wysokości od 0,5 do 1,2 metra. Z takiej ilości roślin można uzyskać prawie pół kilograma marihuany.

Czytaj więcej...

Zamawiał brojlery i nie płacił. Spółdzielnia straciła ponad milion złotych

Redakcja

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze (woj. dolnośląskie) pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo w sprawie oszustwa na kwotę ponad miliona złotych, dokonanego na szkodę spółdzielni rolniczej z terenu powiatu wałbrzyskiego. Śledczy ustalili, że 43-letni prezes jednej ze spółek działających na terenie powiatu jaworskiego, wiedząc o tym, że jego firma zakończy wkrótce działalność, dokonywał zamówień z odroczonym terminem płatności opiewających na znaczne sumy, których nigdy nie miał zamiaru uregulować. O jego losie zdecyduje teraz sąd.

Czytaj więcej...

Wyłudzili z ARiMR ponad 1 mln zł unijnej dotacji

Redakcja

Funkcjonariusze krakowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Krakowie postępowanie dotyczące uzyskania od małopolskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa środków przeznaczonych na pomoc finansową poprzez przedstawienie nierzetelnych dokumentów finansowych. W związku z tą sprawą agenci CBA zatrzymali kolejne dwie osoby z kierownictwa nieistniejącej już Beskidzkiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw.

Czytaj więcej...

Podpalił pole uprawne. Mężczyzna może posiedzieć nawet 5 lat

Redakcja

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie serii podpaleń, do których doszło w niedzielę, na terenie gm. Szydłowo (woj. mazowieckie). Płonęło pole uprawne, prywatny las oraz opuszczony budynek. Interweniujący policjanci, podczas trwającej akcji gaśniczych, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenia.

Czytaj więcej...