Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
16 stycznia 2019, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7619 EUR EUR - 4,2929 GBP GBP - 4,8439 DKK DKK - 0,5752
Archiwum
16.01.2019 12.43 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,30 - 4,90 zł/kg, średnia: 4,62 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ 15.01.2019 MATIF: pszenica kons. MAR19 - 203,00 (- 0,37%), kukurydza MAR19 - 179,75 (0,00%), rzepak LUT19 - 368,75 (+ 0,41%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++

Rolnicza kronika policyjna

Wyłudzili z ARiMR 17 mln zł. CBA prowadzi dochodzenie

Redakcja

Delegatura CBA w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia dofinansowania z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Grupa zajmująca się tym procederem fałszowała faktury VAT i tym samym wyłudziła 17 mln zł, a jej członkowie ostrzyli sobie zęby na kolejne 5,5 mln zł.

Czytaj więcej...

Za pieniądze obiecywał załatwienie odrolnienia 10 ha przy lotnisku w Modlinie

Redakcja

Agenci CBA z Lublina zatrzymali podwarszawskiego biznesmena, który miał powoływać się na osobiste wpływy w jednym z mazowieckich samorządów. Ustalenia CBA wskazują, że za obietnicę korzyści majątkowej w wysokości kilkuset tysięcy złotych miał podjąć się pośrednictwa w załatwieniu doprowadzenia do przekształcenia (poprzez zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego) ok. 10 hektarów działek rolnych na inwestycyjne – z możliwością ich zabudowy na m.in. hotele.

Czytaj więcej...

Ukradli 840 norek i 220 skór

Redakcja

Zatrzymani przez wysokomazowieckich kryminalnych mężczyźni ukradli zwierzęta wartości 150 tys. złotych. Trzech mężczyzn, mieszkańców województwa świętokrzyskiego i łódzkiego, usłyszało już zarzut kradzieży. Grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Pijany Czech przewoził mięso w otwartych kontenerach

Redakcja

W miniony wtorek w Kruszynie pod Sulechowem (woj. lubuskie) patrol zielonogórskiej prewencji zatrzymał kierującego ciężarówką. W czasie kontroli okazało się, że obywatel Czech przewozi w otwartych kontenerach świeże mięso. Dodatkowo wyszło na jaw, iż kierowca był pijany.

Czytaj więcej...

Zderzenie traktora, osobówki i karetki pogotowia. Dwie osoby w szpitalu

Redakcja

W miniony poniedziałek na drodze krajowej nr 78 w woj. śląskim doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z osobówką i karetką pogotowia. Traktorzysta nie posiadał prawa jazdy. Pasażerka hyundaia i mężczyzna, który siedział na wozie przypiętym do ciągnika zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście ich obrażenia okazały się lekkie. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Czytaj więcej...
Pixabay

Wyrwał miedziane elementy ciągnika i chciał oddać na złom. Spowodował straty sięgające 43 tys. zł

Redakcja

Funkcjonariusze z komisariatu w Zielonce (woj. mazowieckie) zatrzymali 25-letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna widząc stojący na polu ciągnik rolniczy udał się do niego, po czym wszedł do kabiny pojazdu i postanowił dokonać kradzieży wiązek elektrycznych oraz elementów zawierających miedź. Straty jakie spowodował wyniosły ponad 43 tys. złotych.

Czytaj więcej...

Niewolnictwo w gospodarstwie pod Odessą

Redakcja

Ukraińska policja uwolniła około 100 osób, które zostały uwięzione i zmuszane do niewolniczej pracy na roli. Według prokuratorów ofiary pracowały do 13 godzin dziennie na polach gospodarstwa rolnego w pobliżu Odessy. Podczas operacji policyjnej aresztowano 13 członków grupy przestępczej zajmującej się tym procederem. 

Czytaj więcej...