Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
26 listopada 2020, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7586 EUR EUR - 4.4742 GBP GBP - 5.0221 DKK DKK - 0.6012
Archiwum
26.11.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 211,00 (- 0,82%), kukurydza STY21 - 194,50 (- 0,77%), rzepak LUT21 - 412,75 (+ 0,24%) [euro/tona] +++ +++ +++ 25.11.2020 12:31 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 2,92 - 4,00 zł/kg, średnia: 3,26 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Rolnicza kronika policyjna

Kontrola widmo i sprzedaż prosiąt na słupa. Grupa producentów wyłudziła 1,3 mln zł

Redakcja

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi od pewnego czasu wspólnie z Prokuraturą Rejonową Łódź-Widzew prowadzą śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego poprzez poświadczenie nieprawdy w raporcie z kontroli gospodarstwa rolnego, która nigdy się nie odbyła. Działanie takie miało na celu wyłudzenie dotacji dla jednej z Grup producentów trzody chlewnej.

Czytaj więcej...

Kropnął ciągnikiem w słup. Na policję czekał z piwem w ręku

Redakcja

Policjanci sierpeckiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który kierując ciągnikiem rolniczym uderzył w słup linii telekomunikacyjnej. W wyniku uderzenia słup pochylił się, a przewody wisiały nisko nad jezdnią trasy K10, uniemożliwiając przejazd innym samochodom. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, ciągnik nadal był uruchomiony, pracował w nim napęd, a koła kręciły się.

Czytaj więcej...

Poszli do sadu zerwać jabłka. Nastolatek został śmiertelnie postrzelony

Redakcja

W minioną niedzielę dyżurny opolskiej jednostki przed 21.00 został powiadomiony o tym, że  nieznany sprawca postrzelił z broni chłopca, który wraz ze znajomymi przebywał w pobliskim sadzie w Kluczkowicach (woj. lubelskie). Z policyjnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło gdy grupa 3 nastolatków mieszkających w miejscowym internacie poszła do szkolnego sadu zerwać sobie jabłka.

Czytaj więcej...

Najechał na tył nieoświetlonego rozrzutnika

Redakcja

Policjanci radzyńskiej drogówki ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniona sobotę w miejscowości Bezwola (woj. lubelskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen uderzył w rozrzutnik doczepiony do ciągnika. Do szpitala trafił kierujący samochodem osobowym.

Czytaj więcej...