Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
14 listopada 2018, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,8114 EUR EUR - 4,2954 GBP GBP - 4,9424 DKK DKK - 0,5757
Archiwum
14.11.2018 MATIF: pszenica kons. GRU18 - 201,00 (- 0,37%), kukurydza STY19 - 174,75 (+ 0,43%), rzepak LUT19 - 376,00 (- 0,46%) [euro/tona] +++ +++ +++ 14.11.2018 13.14 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 4,90 zł/kg, średnia: 4,53 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Rolnicza kronika policyjna

Pixabay

Wyrwał miedziane elementy ciągnika i chciał oddać na złom. Spowodował straty sięgające 43 tys. zł

Redakcja

Funkcjonariusze z komisariatu w Zielonce (woj. mazowieckie) zatrzymali 25-letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna widząc stojący na polu ciągnik rolniczy udał się do niego, po czym wszedł do kabiny pojazdu i postanowił dokonać kradzieży wiązek elektrycznych oraz elementów zawierających miedź. Straty jakie spowodował wyniosły ponad 43 tys. złotych.

Czytaj więcej...

Niewolnictwo w gospodarstwie pod Odessą

Redakcja

Ukraińska policja uwolniła około 100 osób, które zostały uwięzione i zmuszane do niewolniczej pracy na roli. Według prokuratorów ofiary pracowały do 13 godzin dziennie na polach gospodarstwa rolnego w pobliżu Odessy. Podczas operacji policyjnej aresztowano 13 członków grupy przestępczej zajmującej się tym procederem. 

Czytaj więcej...

Ukradł dynie i rozłożył je na swoim polu

Redakcja

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 40 – latkowi, który ukradł dynie z pola w miejscowości Kodeniec (woj. lubelskie). Mieszkaniec gminy Dębowa Kłoda rozłożył je na swoim polu, aby w ten sposób zatuszować kradzież. Prawda szybko wyszła na jaw. Właściciel wycenił straty na 3 tys. złotych.

Czytaj więcej...

Skradziony ciągnik ukrył w lesie

Redakcja

Rolnikowi z gminy Ciechanowiec (woj. mazowieckie) skradziono ciągnik rolniczy wyceniany na ok. 27 tys. zł. Policjanci już po 4 godzinach od zgłoszenia odzyskali maszynę. Ursus został ukryty w masywie leśnym.

Czytaj więcej...

Hrubieszów: Skupował zboże, za które nie płacił

Redakcja

Hrubieszowscy kryminalni ustalili 41-letniego mieszkańca miasta, który odpowie za oszustwa opiewające na kwotę kilkuset tysięcy złotych. Jak ustalono mężczyzna skupował zboże od mieszkańców okolicznych gmin po czym nie uiszczał opłaty za pobrany towar. Za oszustwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Sprzedał dziewięć prosiąt bez wymaganych świadectw. Grożą mu trzy lata za kratami

Redakcja

Kryminalni z Pisza (woj. warmińsko-mazurskie) przedstawili zarzut 57-letniemu rolnikowi. Jak ustalili śledczy mieszkaniec piskiej gminy zajmował się hodowlą trzony chlewnej. Postanowił sprzedać 9 sztuk prosiąt nieznanej mu osobie. Niestety zrobił to niedopełniając ciążących na nim obowiązków, a mianowicie prosięta nie miały wymaganych świadectw zdrowia oraz nie były zarejestrowane w odpowiednich systemach.

Czytaj więcej...
Policja

Grożą mu trzy lata za nielegalny ubój świni

Redakcja

Do trzech lat więzienia grozi 44-letniemu mieszkańcowi gminy Gryfino (woj. zachodniopomorskie), który ubił świnię w swoim gospodarstwie. Jak informują lokalne media, dokonał nielegalnego uboju świni przy pomocy siekiery i noża. 

Czytaj więcej...

Kierowca ciągnika nie zawinił, ale był pijany

Redakcja

Trzy uszkodzone pojazdy, dwie osoby ranne, dwa zatrzymane prawa jazdy i jeden nietrzeźwy kierowca. Tak w skrócie można opisać zdarzenie drogowe do jakiego doszło wczoraj na DK-76 w Sięciaszce (woj. lubelskie). Na szczęście urazy jakich doznali pokrzywdzeni nie zagrażają ich życiu i zdrowiu.

Czytaj więcej...

Śmiertelne zderzenie motocyklisty z ciągnikiem

Redakcja

W miniony piątek wieczorem na drodze krajowej nr 62, w miejscowości Miączynek (woj. mazowieckie), doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia z ciągnikiem, do którego była dopięta tzw. deszczownia, zginął 31-letni motocyklista.

Czytaj więcej...

Traktorzysta uderzył w słup i odjechał. Miał ponad 2,5 promila

Redakcja

Funkcjonariusze z kieleckiej drogówki zatrzymali przedwczoraj na terenie Chmielnika 57-latka. Mężczyzna na terenie sąsiedniej miejscowości jadąc ciągnikiem rolniczym ściął słup telekomunikacyjny, a następnie odjechał z miejsca kolizji. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Czytaj więcej...