Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 lipca 2018, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3,7163 EUR EUR - 4,3155 GBP GBP - 4,8348 DKK DKK - 0,5790
Archiwum
18.07.2018 MATIF: pszenica kons. WRZ18 - 186,00 (- 0,53%), kukurydza SIE18 - 171,25 (+ 0,29%), rzepak SIE18 - 360,50 (+ 0,07%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.07.2018 13.12 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,80 - 6,30 zł/kg, średnia: 6,05 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

Rolnicza kronika policyjna

Ciągnik stoczył się z 50-metrowej skarpy

Redakcja

W miniony czwartek, w miejscowości Średnie Wielkie (woj. podkarpackie), wjeżdżający pod górę ciągnik rolniczy stracił przyczepność i osunął się z około 50-metrowej skarpy. Wewnątrz znajdowały się trzy osoby. Ranni zostali przewiezieni do szpitali. Ich obrażenia są poważne, ale nie zagrażają życiu.

Czytaj więcej...

W ciężarówce przewożącej słomę urwało się koło

Redakcja

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Kodeńcu, gmina Dębowa Kłoda (woj. lubelskie). W trakcie jazdy w ciężarowym pojeździe marki Man, który przewoził znaczną ilość słomy, oderwało się koło i pojazd się wywrócił. W pojeździe oprócz kierowcy znajdowała się jeszcze dwójka pasażerów. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Jak ustalili policjanci samochód był niesprawny technicznie.

Czytaj więcej...

Około stu zwierząt udusiło się dymem

Redakcja

W miniona sobotę, ok. godz. 18:45 dyżurny komendy w Opolu Lubeslkim odebrał zgłoszenie o pożarze chlewni w miejscowości Szczuczki Kolonia (woj.lubelskie). Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że pożar wybuchł wewnątrz drewniano – murowanej stodoły zaadaptowanej pod hodowlę zwierząt.

Czytaj więcej...

Ciągnik rozpadł się na części

Redakcja

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem kierującego ciągnikiem z osobowym volvo doszło w gminie Kiwity (woj. warmińsko-mazurskie). Siła uderzenia pojazdów była tak duża, że ciągnik rozpadł się na części.

Czytaj więcej...

Podpalił stodołę. Może posiedzieć nawet 5 lat

Redakcja

Bielscy policjanci zatrzymali 20-latka podejrzanego o podpalenia budynków na jednej z posesji w gminie Rudka (pow. bielski, woj. podlaskie), a także 76-latka, który nakłaniał go do popełnienia tych przestępstw. Ogień strawił budynek stodoły oraz letniej kuchni wraz z wyposażeniem. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 40 tysięcy złotych. Na szczęście w pożarach nikt nie ucierpiał.

Czytaj więcej...

Pijany ojciec jechał traktorem z 12-letnim synem

Redakcja

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się ojciec 12 – letniego chłopca, który mając w organizmie promil alkoholu przewoził syna w ciągniku rolniczym. 51 – letni mieszkaniec gminy Bartoszyce swoją podróż zakończył na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach, a chciał pojechać do Sępopola. Policjanci odwieźli 12 – latka do domu, a 51 – latka zwolnili po wykonaniu z nim niezbędnych czynności. Mężczyzna stracił prawo jazdy i za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Czytaj więcej...