Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
25 maja 2018, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,6686 EUR EUR - 4,3022 GBP GBP - 4,9061 DKK DKK - 0,5776
Archiwum
25.05.2018 14.20 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,20 zł/kg, średnia: 5,80 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ 24.05.2018 MATIF: pszenica kons. WRZ18 - 180,50 (+ 0,70%), kukurydza CZE18 - 169,50 (+ 0,59%), rzepak SIE18 - 363,00 (+ 1,04%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++

RYNKI ROLNE

Rośnie polski eksport drobiu

Paweł Hetnał

Oficjalne dane opublikowane przez polskie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pokazują, że eksport drobiu zwiększył się w pierwszym kwartale bieżącego roku o 12,5% w porównaniu z tym samym okresem 2017 roku. Polski drób chętnie przyjmują na swój rynek m. in. Niemcy, Hiszpanie i Brytyjczycy.

Czytaj więcej...

Polski mrożony drób trafi do Singapuru

Paweł Hetnał

W grudniu 2017 r. władze singapurskie zatwierdziły Polskę do eksportu mięsa drobiowego. Jednakże do otwarcia rynku konieczne było zakończenie dalszych procedur. Tym samym sześć zakładów uzyskało uprawnienia eksportowe, a kolejne trzy czynią starania by tak się stało.

Czytaj więcej...

Za nami II Narodowy Dzień Mlecznej Fermy

Paweł Hetnał

Alworol Wolica Nowa w Aleksandrowie, to jedno z największych gospodarstw rolnych w woj. wielkopolskim. 22 maja br. jego właściciele byli gospodarzami II Narodowego Dnia Mlecznej Fermy. Wydarzenie skupiło 300 hodowców z całego kraju.

Czytaj więcej...
Pixabay

Pożądane mięso na grilla

Paweł Hetnał

Podobnie jak w poprzednim tygodniu nie niemieckim rynku popyt na świnie przeznaczone do uboju jest znacznie większy. Dzięki temu można szybko i łatwo wprowadzić na rynek oferowane ilości mięsa, choć w nielicznych miejscach mogą wsytępować nadwyżki. Impulsem jest handel mięsem, który wypada o wiele lepiej niż jeszcze kilka tygodni wcześniej. W szczególności mięso na grilla zamawiane jest i będzie nadal w dużych ilościach. Inaczej natomiast wygląda sytuacja w krajach spoza Unii Europejskiej. Przedsiębiorstwa nastawione przede wszystkim na eksport skarżą się na słabe ceny i niskie zbyty. Niemniej jednak większość producentów spodziewa się dalszego wzrostu sugerowanych cen zrzeszeniowych w bieżącym tygodniu z powodu intensywnej sprzedaży świń przeznaczonych do uboju.

Czytaj więcej...

Zbliżenie amerykańsko-chińskie powoduje wzrosty notowań zbóż i oleistych

Paweł Hetnał

Chiny zobowiązały się do zwiększenia importu amerykańskich towarów, aby zapobiec wojnie handlowej. Zakupy ropy naftowej mają wzrosnąć do rekordowego poziomu, a handlowcy donoszą o zainteresowaniu chińskich importerów amerykańską soją. Przez wiele tygodni Chiny nie kupowały soi w USA, anulując wcześniejsze zamówienia, w obawie o nałożenie 25% cła. Oczekiwany wzrost chińskiego popytu już teraz winduje notowania kontraktów na soję i zboża w Chicago.

Czytaj więcej...

Zła sytuacja drobiarzy w Rosji

Joanna Kawka

Jak wynika z analiz rosyjskich organizacji drobiarskich, produkcja mięsa drobiowego ma tam wzrosnąć w ciągu najbliższych trzech lat do 5.3 mln ton z poziomu 4.85 mln ton, który drobiarstwo w Rosji osiągnęło w roku 2017.

Czytaj więcej...