Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
24 stycznia 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8475 EUR EUR - 4,2461 GBP GBP - 5,0381 DKK DKK - 0,5682
Archiwum
24.01.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 195,50 (- 0,38%), kukurydza MAR20 - 172,00 (- 0,29%), rzepak LUT20 - 406,25 (- 0,18%) [euro/tona] +++ +++ +++ 24.01.2020 12:16 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,10 - 5,80 zł/kg, średnia: 5,38 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

RYNKI ROLNE

Wzmożone kontrole po reportażu telewizji TVN „Krowy rażone prądem, drastyczne nagrania w ubojni”

Redakcja

Jak informuje Główny Lekarz Weterynarii, w związku z przedstawionym przez TVN Uwaga materiałem „Krowy rażone prądem, drastyczne nagrania w ubojni”, przeprowadzane są wzmożone kontrole zakładu oraz podmiotów dostarczających bydło do uboju w tym zakładzie w zakresie przestrzegania przepisów w sprawie ochrony zwierząt podczas ich uśmiercania oraz rozporządzenia w sprawie ochrony zwierząt podczas transportu i związanych z tym działań, w szczególności zachowania dobrostanu zwierząt na terenie zakładu przy rozładunku i przepędzaniu zwierząt.

Czytaj więcej...

Już za tydzień odbędzie się Wschodnioeuropejski Kongres „TRZODA 3.0”

Redakcja

Na 31 stycznia 2020 r. zaplanowano Wschodnioeuropejski Kongres „TRZODA 3.0”, który odbędzie się w Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym (koło Poznania). To już 3. edycja Kongresu (dawniej występująca pod nazwą Narodowy Dzień Świni). Obecnie zatacza coraz szersze kręgi i przenosi się na poziom międzynarodowy. Poprzednie edycje okazały się wielkim sukcesem, a z roku na rok liczba uczestników biorących udział w wydarzeniu powiększyła się dwukrotnie.

Czytaj więcej...

TVN i Fundacja Viva ponownie uderzają w przemysł mięsny

Redakcja

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! przez cztery miesiące obserwowała pracę zakładu uboju bydła McKeen Beef, który działa na terenie Wielkopolski. Zdaniem aktywistów podczas rozładunku bydła wielokrotne odnotowano rażenie prądem czy wykręcanie i łamanie ogonów. Organizacja zgłosiła zawiadomienie do prokuratury, a wczoraj materiał o tej ubojni został wyemitowany w telewizyjnej stacji TVN.

Czytaj więcej...

Bydło z Deszczna na utrzymaniu rolnika. Gdzieś są aktywiści?

Redakcja

Stado bydła z gminy Deszczno w woj. lubuskim miało być wolne. Tak przynajmniej chcieli aktywiści związani z ruchami na rzecz praw zwierząt. W sierpniu ubiegłego roku bydło powinno zostać zakolczykowane i zarejestrowane. Najpierw zwierzęta miały pojechać do Czarnocina w Zachodniopomorskiem, a później do Naczkowa na Dolnym Śląsku. Minęło ponad pół roku, a stado ok. 200 osobników nadal jest na łąkach w Deszcznie, które należą do rolnika z pobliskiej wsi Borek. Dług wobec niego urósł do 400 tys. zł, a telefon dysponentów stada milczy.

Czytaj więcej...

Seria trzech kolejnych obniżek ceny tuczników w Niemczech zatrzymana

Paweł Hetnał

Po trzech kolejnych obniżkach ceny tuczników na dużej niemieckiej giełdzie, dzisiaj trend spadkowy został zahamowany. Aktualna sytuacja odzwierciedla zapowiedzi obserwatorów rynku, którzy przewidywali, że w drugiej połowie stycznia stawki ustabilizują się. Jeśli dalsze przewidywania fachowców będą miały odzwierciedlenie w rzeczywistości, to już w lutym u naszych zachodnich sąsiadów możemy spodziewać się podwyżek cen świń rzeźnych. 

Czytaj więcej...