Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 czerwca 2018, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,6922 EUR EUR - 4,2802 GBP GBP - 4,8998 DKK DKK - 0,5745
Archiwum
15.06.2018 MATIF: pszenica kons. WRZ18 - 165,25 (- 0,90%), kukurydza SIE18 - 165,25 (- 0,90%), rzepak SIE18 - 349,50 (- 0,64%) [euro/tona] +++ +++ +++ 15.06.2018 13.38 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,00 zł/kg, średnia: 5,70 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Targi i imprezy rolnicze

fot. URSUS

URSUS wystąpił na Eastern Europe Energy Forum

Redakcja

Jest to jedna z najważniejszych konferencji poświęconych przyszłości sektora energetyki w Polsce i Europie Wschodniej, a tegorocznym motywem przewodnim jest Program rozwoju elektromobilności oraz jego ogólnogospodarcze i społeczne korzyści dla Polski.

Czytaj więcej...

URSUS na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Redakcja

Rozpoczynający się dziś Europejski Kongres Gospodarczy obejmuje swą tematyką kluczowe dziedziny wpływające bezpośrednio lub pośrednio na rozwój gospodarczy. W tym roku organizatorzy przygotowali ponad sto debat, sesji, spotkań i innych wydarzeń.

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu Pszczelarz Roku 2017

Joanna Kawka

W siedzibie Ministerstwa i Rolnictwa Rozwoju Wsi w dn. 10 maja br. odbyło się ogłoszenie wyników IV edycji konkursu „Pszczelarz Roku”. Oficjalne wręczenie nagród poprzedziła konferencja pt. „Pszczelarstwo a zrównoważony rozwój obszarów wiejskich”, w której jednym z prelegentów był Waldemar Sochaczewski, Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR. Uroczystego otwarcia dokonał Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czytaj więcej...

Premiery Pronaru na targach IFAT

Redakcja

Pronar już trzeci raz z rzędu zamelduje się w Monachium na międzynarodowych targach ochrony środowiska IFAT. Podobnie jak podczas poprzednich edycji, teraz też nie zabraknie tutaj premier znad Narwi. Wszystkie pojawią się w hali B4 na stoisku 405/504.

Czytaj więcej...

Gobarto zaprasza na bezpłatne szkolenia dla rolników

Redakcja

W marcu br. Spółka Gobarto zainicjowała projekt Akademia Rolnika. Jest to cykl bezpłatnych szkoleń, których celem jest edukacja rolników wg najnowszej wiedzy i standardów w zakresie hodowli trzody chlewnej. Najbliższe spotkanie odbędzie się 16 maja w Woli Mieleckiej w Gminie Mielec.

Czytaj więcej...

Dziś kończy się Polagra Food 2018

Joanna Kawka

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi od wtorku 8. maja promuje polską żywność w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Polagra Food 2018. Ekspozycja pod hasłem „Polska smakuje” jest prezentacją najwyższej jakości produktów firm, które posiadają certyfikaty jakości, w tym znak ministerialnego programu Poznaj Dobrą Żywność – PDŻ.

Czytaj więcej...

Strefa Inspiracji KOWR zaprasza do Poznania

Redakcja

Od dziś do 10 maja br. odbywa się coroczne wydarzenie Polagra Food, podczas którego Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza do międzyresortowego stoiska Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na części KOWR powstanie Stefa Inspiracji, której zakres tematyczny będzie obejmował praktyczne wiadomości o tym jak budować markę i sprzedaż produktów spożywczych z wykorzystaniem różnych kanałów dystrybucji, a także po co i jakie certyfikaty jakości żywności warto mieć, by budować wiarygodność swojej oferty.

Czytaj więcej...

KOWR na targach DJAZAGRO 2018 w Algierii

Redakcja

W dniach 9-12 kwietnia 2018 r. w Algierze w Algierii odbyły się targi rolno-spożywcze DJAZAGRO 2018. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podczas wydarzenia zorganizował polskie stoisko narodowe pod hasłem Poland tastes good.

Czytaj więcej...
targi world food 2018
Fot.: Sekretarz stanu Jacek Bogucki podczas panelu dyskusyjnego. Źródło: MRiRW

Targi World Food 2018

Cezary Wójcicki

W Warszawie trwa piąta edycja targów żywności i napojów WorldFood.

Czytaj więcej...