Dodaj ogłoszenie
CenyRolnicze
NOTOWANIA
23 lutego 2018, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,3911 EUR EUR - 4,1738 GBP GBP - 4,7365 DKK DKK - 0,5605
Archiwum
23.02.2018 13.30 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,20 - 5,70 zł/kg, średnia: 5,43 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ 22.02.2018 MATIF: pszenica kons. MAR18 - 161,75 (+ 0,31%), kukurydza MAR18 - 153,00 (+ 0,16%), rzepak MAJ18 - 353,50 (- 0,28%) [euro/tona]

Targi i imprezy rolnicze

Obrońcom praw zwierząt nie podoba się jarmark koni w Skaryszewie

Redakcja

Dziś rano rozpoczął się organizowany od wieków w podradomskim Skaryszewie targ koni. Mimo że w tym roku władze miasta zapowiadały poprawę warunków, wprowadzenie specjalnych zaświadczeń od weterynarza i walkę z handlem końmi na rzeź, obrońcy praw zwierząt twierdzą, że niewiele się zmieniło i że konie nadal cierpią. Apelują o natychmiastowe zamknięcie imprezy.

Czytaj więcej...
polska na targach ekologicznych
Fot.: Otwarcie polskiego stoiska na targach Biofach. Źródło: MRiRW

Polska na targach BioFach

Cezary Wójcicki

W Norymberdze trwają Międzynarodowe Targi BioFach 2018 i VIVANESS. Jest to największa na świecie impreza wystawiennicza produktów ekologicznych.

Czytaj więcej...

Tłumy odwiedzających pod wrażeniem premier PRONARU na Mazurskim Agro Show

Redakcja

W dniach 10-11 lutego w Expo Mazury w Ostródzie odbyło się Mazurskie Agro Show. Przestrzeń ponad 500 metrów kwadratowych zajmowało stoisko PRONARU. Oprócz klientów, pojawili się tam też przedstawiciele władzy państwowej – w tym Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Po raz kolejny pochwalił prężność w 100 proc. polskiej firmy, jaką jest PRONAR oraz z uznaniem wypowiadał się o jej produktach.

Czytaj więcej...

III edycja Agro Akademii Banku BGŻ BNP Paribas

Cezary Wójcicki

Bank BGŻ BNP Paribas już po raz trzeci organizuje spotkania z cyklu Agro Akademia, wychodząc w ten sposób do rolników z wiedzą przydatną w prowadzeniu gospodarstwa. Zaproszenie do udziału kierowane jest zarówno do dotychczasowych, jak i potencjalnych klientów Banku z branży agro.

Czytaj więcej...

Narodowy Dzień Świni

Joanna Kawka

To konferencja stworzona dla hodowców i producentów trzody chlewnej w Polsce przez hodowców i dla hodowców. Ma odpowiadać na podstawowe problemy i zagadnienia, z  którymi zmaga się współczesny sektor trzody chlewnej w Polsce i stanowić platformę do wymiany doświadczeń między hodowcami, specjalistami i przedstawicielami firm.

Czytaj więcej...

JUŻ OD DZIŚ POLAGRA-PREMIERY - NOWOŚCI ROLNICZE W POZNANIU

Hanna Krugiełka

Już dziś w Poznaniu pierwszy dzień Targów POLAGRA-PREMIERY, podczas których w jednym miejscu i czasie będzie można porównać ofertę z zakresu m.in. maszyn i urządzeń rolniczych wykorzystywanych do transportu, uprawy gleby, nawożenia, zraszania, ochrony i pielęgnacji roślin, siewu, sadzenia, zbioru płodów rolnych, maszyn zielonkowych, narzędzi ręcznych, części zamiennych czy urządzeń wykorzystywanych do naprawy oraz konserwacji sprzętu rolniczego.

Czytaj więcej...