Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 czerwca 2018, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,6977 EUR EUR - 4,3149 GBP GBP - 4,9209 DKK DKK - 0,5790
Archiwum
20.06.2018 MATIF: pszenica kons. WRZ18 - 173,75 (+ 1,16%), kukurydza SIE18 - 164,00 (+ 1,23%), rzepak SIE18 - 349,75 (+ 0,65%) [euro/tona] +++ +++ +++ 20.06.2018 13.00 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,10 zł/kg, średnia: 5,77 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

WIEŚCI ROLNICZE

Spłonęło 2,5 tys. balotów siana. Straty oszacowano na 300 tys. zł

Paweł Hetnał

W piątek 15 czerwca o godz. 20.41 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze drewnianej stodoły w miejscowości Wilczyna gm. Duszniki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar drewnianej stodoły, w której składowane były baloty siana. Stodoła była w całości objęta ogniem. Straty oszacowano na 300 tys. zł.

Czytaj więcej...
Pixabay

Klęska także na łąkach

Paweł Hetnał

Susza rolnicza panująca na terenie całego kraju dotyka także użytki zielone. Hodowcy nie mają jednak możliwości ubiegania się o szacowanie strat na łąkach, które stanowią podstawową bazę paszową dla zwierząt.

Czytaj więcej...

Przewróciła się przyczepa z warchlakami

Paweł Hetnał

W czwartek 14 czerwca, dwadzieścia minut przed godziną 10, zgłoszony został wypadek w miejscowości Słonecznik – gm. Morąg (woj. warmińsko-mazurskie). Z przekazanych informacji wynikało, że przewróciła się przyczepa zestawu ciężarowego do przewozu żywca. Zgłaszający przekazał, że w przyczepie przewożone było 260 sztuk młodych świń.

Czytaj więcej...

Susza nie ustępuje

Paweł Hetnał

W trzecim okresie raportowania tj. od 11 kwietnia do 10 czerwca 2018 roku, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznastwa w Puławach stwierdza wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski. Aktualnie susza rolnicza w Polsce występuje wśród upraw: zbóż jarych, zbóż ozimych truskawek, krzewów owocowych, drzew owocowych, rzepaku i rzepiku. Plony tych upraw będą niższe z powodu występującego niedoboru wody co najmniej o 20%. 

Czytaj więcej...

Zderzenie BMW z ciągnikiem rolniczym

Paweł Hetnał

Policjanci radzyńskiej jednostki ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony piątek w miejscowości Przegaliny Duże, gm. Komarówka Podlaska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym zderzył się z jadącym z przeciwka BMW. W wyniku zderzenia do szpitala trafił kierujący ciągnikiem.

Czytaj więcej...

Kryminalnie w rolnictwie

Hanna Krugiełka

Przestępstwa, wykroczenia, wypadki zdarzają się w każdej sferze gospodarki. Zastanawiałam się na ile często w rolnictwie. Czy powadzi się statystyki jaki procent z nich stanowią te związane z rolnictwem? Co zdarza się najczęściej? Jakie są spektakularne przykłady rolniczych przestępstw? Jakie jednostki zajmują się nimi? Czy można jakoś zabezpieczyć się, aby nie zostać ich „ofiarą”?

Czytaj więcej...

Na „lewe” faktury wyłudzili dziesiątki milionów złotych

Paweł Hetnał

Policjanci CBŚP z Bydgoszczy pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku prowadzą śledztwo dot. zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się wyłudzaniem podatku VAT w obrocie olejem rzepakowym. Do sprawy zatrzymano łącznie sześć osób, które usłyszały zarzuty udziału w grupie, prania pieniędzy oraz poświadczania nieprawdy faktur VAT, na podstawie których wyłudzano podatek. Straty Skarbu Państwa mogły wynieść nawet 30 mln zł. Ostatni zatrzymany podejrzany jest o wyłudzenie 22 mln zł.

Czytaj więcej...

W pobliżu Ostródy płonęła stodoła z balotami siana. Akcja gaśnicza trwała 11 godzin

Paweł Hetnał

W miniona środę, kilka minut przed godziną 2:00, do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Ostródzie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w Kajkowie – gm. Ostróda. Z podanych informacji wynikało, że pali się stodoła wypełniona balotami siana. Obok znajdował się budynek inwentarski, z którego ewakuowano 15 sztuk bydła i wyprowadzono ciągnik rolniczy.

Czytaj więcej...

Przeprowadzał przez drogę bydło i zapomniał zdjąć linę. Wjechał w nią motocyklista

Paweł Hetnał

Kierujący motocyklem wjechał na linę rozciągniętą w poprzek drogi powiatowej na trasie Galiny – Trutnowo (woj. warmińsko-mazurskie). Linę umieścił tam pracownik gospodarstwa rolnego, zajmujący się bydłem. Jak się okazało, 60-latek… zapomniał ją zdjąć. Teraz przez swoje nieodpowiedzialne zapominalstwo grozi mu odpowiedzialność karna za spowodowanie wypadku drogowego.

Czytaj więcej...
PSP Słupca

Płonęła przyczepa z balotami siana (zdjęcia)

Paweł Hetnał

W minioną sobotę do Stanowiska Kierowania PSP w Słupcy (woj. wielkopolskie) wpłynęło zgłoszenie o pożarze siana w miejscowości Lądek. Okazało się, że palą się baloty siana znajdujące się na przyczepie ciągnikowej. Kierowca ciągnika odczepił go zaraz gdy wybuchł pożar.

Czytaj więcej...