Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
23 października 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8665 EUR EUR - 4.5772 GBP GBP - 5.0608 DKK DKK - 0.6152
Archiwum
23.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 209,75 (+ 0,36%), kukurydza LIS20 - 196,50 (+ 2,75%), rzepak LIS20 - 392,00 (- 0,70%) [euro/tona] +++ +++ +++ 23.10.2020 14:02 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,80 - 4,60 zł/kg, średnia: 4,10 zł/kg (na podstawie informacji z 11 ubojni) +++

WIEŚCI ROLNICZE

Rolnicy mogą zradykalizować swoje protesty. Sytuacja jest coraz bardziej napięta

Paweł Hetnał

- To jest niedopuszczalne, że lider grupy rolników leży na ziemi, a dwóch policjantów kuje, a reszta się przygląda. Ci policjanci chyba nie wiedzieli jakie konsekwencje taka postawa mogła wywołać, gdyby na miejscu byli bardziej zdecydowani rolnicy. Policja niech się opamięta – apeluje Janusz Terka, rolnik z powiatu piotrkowskiego, który komentuje wydarzenia jakie miały miejsce w środę podczas protestu rolników na drodze krajowej nr 11 w Koszutach. Przypomnijmy, że lider protestu, Michał Kołodziejczak, został wówczas skuty i zaprowadzony siłą do radiowozu.

Czytaj więcej...

Marek Suski naznaczony obornikiem. „Wybitny intelektualista i altruista o szerokich horyzontach”

Redakcja

Rolnicy kontynuują akcję naznaczania domów parlamentarzystów, którzy opowiedzieli się za „Piątką dla zwierząt”. Tym razem padło na Marka Suskiego, czołowego polityka Prawa i Sprawiedliwości. Były minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski, ostatnio określił swojego kolegę z ław sejmowych, z dużą dozą sarkazmu, jako wybitnego intelektualistę, altruistę o szerokich horyzontach i wiedzy.

Czytaj więcej...

Jest nowa wiceminister rolnictwa. Głosowała za przyjęciem „Piątki dla zwierząt”

Paweł Hetnał

Anna Gembicka objęła właśnie funkcję wiceministra rolnictwa. To 29-letnia była asystentka premiera Mateusza Morawieckiego, z wykształcenia prawnik. Podczas niedawnego, niezwykle istotnego dla środowiska rolniczego głosowania w Sejmie, opowiedziała się za przyjęciem ustawy o ochronie zwierząt, którą referował jej przełożony Grzegorz Puda. Przed rokiem zrobiło się o niej głośno, ponieważ bez wyższego wykształcenia, została mianowana wiceminister inwestycji i rozwoju. 

Czytaj więcej...

Na ulicach Warszawy manifestowało kilkadziesiąt tysięcy futrzarzy?

Redakcja

- Nie może dochodzić do sytuacji, w której grupa osób, która zajmowała się hodowlą zwierząt futerkowych, czyli obdzierała zwierzęta ze skóry oraz zadawała ból zwierzętom w inny sposób, a nie muszą tego robić, protestuje na ulicach – powiedział dzisiaj na antenie radiowej Trójki minister rolnictwa, Grzegorz Puda. To linia, którą utrzymują organizacje prozwierzęce, kreujące informacje jakoby protestowali głównie "futrzarze". Wcześniej minister twierdził, że przemysł futrzarski jest niszą. Jak to w końcu jest z tymi futrzarzami, którzy w sile 60-70 tys. stawili się w ubiegłym tygodniu w Warszawie?

Czytaj więcej...

Boję się ludzi, którzy litują się nad zwierzętami, ale nie litują się nad człowiekiem

Redakcja

- Dla neomarksistów celem jest nie tylko likwidacja hodowli zwierząt futerkowych, ale w ogóle wyzwolenie zwierząt spod panowania człowieka. Dla najbardziej radykalnych ideologów – przykładem jest Sylwia Spurek – nawet dojenie krów i produkcja masła są niedopuszczalne moralnie. Jeśli zakażemy hodowli zwierząt futerkowych, to nie znajdziemy żadnego racjonalnego argumentu, by nie zakazać w przyszłości hodowli świń, krów czy drobiu – mówił przed tygodniem senator Andrzej Pająk, który jako jedyny zagłosował w Senacie za odrzuceniem w całości ustawy nazwanej „Piątką dla zwierząt”.

Czytaj więcej...

Jutro rolnicy zablokują drogi w całym kraju. Manifestacje w ponad 200 miejscach

Redakcja

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przed Stadionem Narodowym, lider Agro Unii, Michał Kołodziejczak zapowiedział, że jutro na terenie całego kraju zaplanowano ponad 200 blokad drogowych. Rolnicy odwiedzą też posłów i senatorów. Protestujący oczekują zaniechania dalszego procedowania ustawy o ochronie zwierząt i domagają się spotkania z premierem RP. W zamian Kołodziejczak zaproponował pomoc rolników jako wolontariuszy w walce z koronawirusem.

Czytaj więcej...

Grzegorz Bardowski: Nasz premier to taki mały kłamczuszek

Redakcja

- Trzeba powiedzieć, że nasz premier Mateusz Morawiecki, to jest taki mały kłamczuszek. Jeszcze niedawno, bo dwa lata temu, z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim, wśród dużej grupy rolników, przedstawiali „Plan dla wsi” i tam mówili, że ubój rytualny nie wejdzie, a hodowle zwierząt futerkowych nie będą zlikwidowane – przypomniał Grzegorz Bardowski, rolnik i popularny vloger.

Czytaj więcej...