Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
17 października 2018, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7123 EUR EUR - 4,2936 GBP GBP - 4,8794 DKK DKK - 0,5755
Archiwum
17.10.2018 MATIF: pszenica kons. GRU18 - 202,00 (- 0,62%), kukurydza LIS18 - 170,50 (- 0,73%), rzepak LIS18 - 373,75 (+ 0,20%) [euro/tona] +++ +++ +++ 17.10.2018 13.36 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,70 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,92 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++

WIEŚCI ROLNICZE

Śmiertelne zderzenie motocyklisty z ciągnikiem

Redakcja

W miniony piątek wieczorem na drodze krajowej nr 62, w miejscowości Miączynek (woj. mazowieckie), doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia z ciągnikiem, do którego była dopięta tzw. deszczownia, zginął 31-letni motocyklista.

Czytaj więcej...

Pożar zabił ponad dwa tysiące świń

Redakcja

Wczoraj w miejscowości Taciewo (woj. podlaskie, pow. suwalski) w ogniu stanęły cztery chlewnie, w których utrzymywano łącznie 2,5 tys. świń. Z pożaru udało się uratować zaledwie 300 zwierząt. Straty szacowane są w milionach złotych.

Czytaj więcej...
Pixabay

Poważny wypadek przy zbiorze kukurydzy

Redakcja

Do nieszczęśliwego wypadku doszło przy zbiorze kukurydzy w gm. Łaszczów (woj. lubelskie). 69-letni mężczyzna wypadł z przyczepy ciągnika rolniczego. W wyniku obrażeń ciała został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Zarówno kierowca, jak i pasażer ciągnika byli trzeźwi.

Czytaj więcej...

Zasoby obszarów wiejskich to szansa dla gospodarki

Redakcja

Rolnicy zapewniając bezpieczeństwo żywnościowe muszą mieć zapewnioną ciągłość dostaw energii – zwrócił uwagę minister Jan Krzysztof Ardanowski, który wziął udział w panelu dyskusyjnym „Kierunki rozwoju polityki energetycznej na obszarach wiejskich w Unii Europejskiej i w Polsce w kontekście poprawy jakości powietrza”. 

Czytaj więcej...

Traktorzysta uderzył w słup i odjechał. Miał ponad 2,5 promila

Redakcja

Funkcjonariusze z kieleckiej drogówki zatrzymali przedwczoraj na terenie Chmielnika 57-latka. Mężczyzna na terenie sąsiedniej miejscowości jadąc ciągnikiem rolniczym ściął słup telekomunikacyjny, a następnie odjechał z miejsca kolizji. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Czytaj więcej...

Polski rolnik ma pod górkę?

Paweł Hetnał

- Światowe koncerny sterują i manipulują rynkiem. Silne gospodarczo państwa takie jak Niemcy, USA i Francja prowadzą politykę gospodarcza, która faworyzuje własnych producentów i rodzimych rolników – to słowa Michała Kołodziejczaka ze Stowarzyszenia Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw. Swoją teorię udowadnia na przykładzie cen i jakości środków ochrony roślin dostępnych w Polsce i za granicą. 

Czytaj więcej...

Konopie indyjskie w kukurydzy

Redakcja

6 października 2018 roku piotrkowscy policjanci otrzymali informację o nietypowym znalezisku w polu kukurydzy. Okazało się, że w gminie Wola Krzysztoporska, w polu rozciągnięty jest system nawadniający a między wysoką kukurydzą rosną niewielkie krzaki konopi indyjskich.

Czytaj więcej...

Na Mazowszu gang okradał rolników

Redakcja

„Kryminalni” z KWP zs. w Radomiu rozbili zorganizowaną grupę okradającą rolników, m.in. na terenie powiatu grójeckiego. Łupem złodziei padały ciągniki, maszyny rolnicze, quady, a także maszyny budowlane. 5 podejrzanych o kradzieże trafiło już za kraty. Wartość odzyskanego przez policjantów sprzętu to kwota ok. 200 tys. zł.

Czytaj więcej...