Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 sierpnia 2019, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,9199 EUR EUR - 4,3519 GBP GBP - 4,7531 DKK DKK - 0,5835
Archiwum
19.08.2019 13:10 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70- 6,20 zł/kg, średnia: 5,88 zł/kg (na podstawie informacji z 17 ubojni) +++ +++ +++ 16.08.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 168,00 (0,00%), kukurydza LIS19 - 168,00 (- 0,59%), rzepak LIS19 - 380,00 (+ 0,26%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

WIEŚCI ROLNICZE

Krzysztof Tołwiński: „My, polscy rolnicy, nie chcemy żyć z jałmużny”. Rolnicy poprą Konfederację?

Paweł Hetnał

- Z radością oznajmiam, że w Polsce są duże grupy rolników, które nic chcą tańczyć w rytm „ZChN zbliża się”. Trzeba ostrzegać wyborców, żeby nie głosowali na PSL, bo głosując na PSL głosujesz na Kukiza. Ci ludzie chcą normalnie pracować na roli, bez zbytniej ingerencji państwa, żeby im państwo nie przeszkadzało i nie odbierało pieniędzy. Ci właśnie rolnicy dołączą do Konfederacji. Witamy na pokładzie – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji.

Czytaj więcej...

Kradli paliwo z ciągników rolniczych. Przy okazji wpadli z amfetaminą

Redakcja

Od października do listopada ubiegłego roku, złodzieje w krótkich odstępach czasu włamywali się do warsztatu na terenie posesji w gminie Brzeźnica (woj. małopolskie), skąd z niezabezpieczonych zbiorników paliwa w ciągnikach rolniczych kradli olej napędowy. Przy okazji jednemu z zatrzymanych przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających. 

Czytaj więcej...

Michał Kołodziejczak rezygnuje ze Zgody. Ktoś chciał wsadzić go na minę?

Redakcja

Wczoraj wieczorem Michał Kołodziejczak poinformował, że rezygnuje z udziału w projekcie Zgoda. Partia ta, roboczo zwana uprzednio Prawdą, zamierzała wystartować w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Niedawny lider Agro Unii tłumaczy, że „nie chciał ludzi wprowadzić na minę”. Zapowiada jednocześnie, że to nie koniec jego walki o lepszą Polskę.

Czytaj więcej...

Raport IUNG: susza odpuściła w woj. warmińsko-mazurskim

Redakcja

W najnowszym raporcie IUNG-PIB  w Puławach, susza notowana jest we wszystkich monitorowanych w tym okresie uprawach. W obecnie rozpatrywanym sześciodekadowym okresie suszy nie stwierdzono jedynie w województwie warmińsko-mazurskim. Największe zagrożenie suszą rolniczą występowało wśród upraw kukurydzy na kiszonkę i ziarno. 

Czytaj więcej...