kps

kojs

CenyRolnicze
12 maja 2021, Środa.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7456 EUR EUR - 4.5453 GBP GBP - 5.2969 DKK DKK - 0.6113
Archiwum


12.05.2021 14:26 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,40-7,20 zł/kg, średnia: 6,73 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni)

12.05.2021 MATIF: pszenica WRZ21-225,50 (- 0,55%), kukurydza CZE21-257,25 (-0,48%), rzepak SIE21-555,25 (+2,21%) [euro/t

Dodaj komunikat

agrifirm

zm skiba

WIEŚCI ROLNICZE

Minister Puda: Dbamy o małe gospodarstwa rodzinne. Czy rolnicy potwierdzają?

Polskie rolnictwo opiera się głównie na małych i średnich gospodarstwach, gospodarstwach  rodzinnych – podkreślał podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister rolnictwa Grzegorz Puda. - Te gospodarstwa zapewniają ciągłość pokoleniową i kulturową. Dokładamy też wszelkich starań, aby gospodarstwa te stawały się coraz bardziej nowoczesne – zapewnił szef resortu.

Czytaj więcej...

Kolejna przymiarka do „piątki dla zwierząt”. Czekaja nas masowe protesty rolników?

- Każdy kto – szczególnie w tak trudnym dla Polski oraz polskiego rolnictwa momencie – wniesie projekt likwidacji czy ograniczenia któregokolwiek sektora polskiej gospodarki, jest zdrajcą! Ostrzegam rządzących, że koszty sojuszu z lewicą i zagranicznymi organizacjami antyhodowlanymi będą mogli obliczać w przegranych wyborach i dziesiątkach tysięcy rolników na ulicach – przestrzega Sławomir Izdebski, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych. 

Czytaj więcej...

Ciąg dalszy afery z posłem Ławniczakiem. Zatrzymanie rolników przez policję było niezasadne

Przypomnijmy, iż w grudniu ubiegłego roku policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali trzech rolników, którzy - zdaniem parlamentarzysty PiS Tomasza Ławniczaka - mieli wywiesić banery z hasłami nawołującymi do tego, aby poseł oddał 40 tys. złotych za ochronę jego domu przez policję. Sąd Rejonowy stwierdził, że zatrzymanie rolników było niezasadne. 

Czytaj więcej...

Rolnik jest dzisiaj najsłabszym ogniwem w łańcuchu dostaw i nie ma żadnej pozycji negocjacyjnej

- Rolnik musi się wzmocnić gospodarczo, musi działać w sposób zorganizowany, a nie może być tylko elementem do łatwego rozgrywania na rynku. Tego nie stworzy się poprzez budowę sieci hurtowni, nie przez jakieś nowe państwowe przetwórnie, nie przez centra logistyczne. ale przez skierowanie pieniędzy bezpośrednio do rolnika albo do grupy rolników, która pozwoli im wzmocnić swoją pozycję na rynku – uważa poseł Mirosław Maliszewski.

Czytaj więcej...

Uwaga wścieklizna!

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wystąpieniu trzech przypadków wścieklizny u lisów, stwierdzonych na podstawie wyników badań laboratoryjnych otrzymanych z PIWet-PIB w Puławach w dniu 29 kwietnia br. To już w sumie 19 przypadków w Polsce w 2021 roku.

Czytaj więcej...

Premier i komisarz nawijają rolnikom makaron na uszy. 150 miliardów dla polskiej wsi i dopłaty na poziomie średniej unijnej

- Droga do rozwoju Polski wiedzie przez polskie rolnictwo, przez polską wieś. Chcemy wyrównać szanse dla polskiego rolnictwa i polskiej wsi, np. dopłaty, które muszą być na poziomie średniej unijnej – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, który rozmawiał dzisiaj z unijnym komisarzem ds. rolnictwa, Januszem Wojciechowskim, na temat unijnego Planu Odbudowy dla Europy i realizacji Krajowego Planu Odbudowy nakierowanego rozwój i modernizację polskiego rolnictwa.

Czytaj więcej...

Pandemia zmienia sposób obsługi rolnika. Elektronika zastąpi papier

Pandemia COVID-19 zmieniła funkcjonowanie gospodarki, w tym także rolnictwa. Uwidoczniła, jak ważna staje się sprawna komunikacja na odległość oraz możliwość załatwiania swoich spraw, w tym urzędowych przez internet. Stąd pomysł, aby na portalu Gov.pl utworzyć osobną podstronę poświęconą działaniom na rzecz rolnika w ramach tzw. „Okienka dla rolnika”.

Czytaj więcej...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu