Dodaj ogłoszenie
CenyRolnicze
NOTOWANIA
20 kwietnia 2018, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,3881 EUR EUR - 4,1724 GBP GBP - 4,7660 DKK DKK - 0,5602
Archiwum
20.04.2018 MATIF: pszenica kons. MAJ18 - 163,00 (- 0,61%), kukurydza CZE18 - 162,50 (- 0,61%), rzepak MAJ18 - 340,00 (- 1,09%) [euro/tona] +++ +++ +++ 20.04.2018 13.12 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,40 - 5,10 zł/kg, średnia: 4,75 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

WIEŚCI ROLNICZE

Raport IMAS Agri: Z czym kojarzy się Polakom rolnik?

Joanna Kawka

Nowoczesny biznesmen, który przesiadł się z Ursusa do Lamborghini, ciężko pracujący i świetnie wykształcony specjalista – taki obraz rolnika maluje się z najnowszego Raportu IMAS Agri, który został przeprowadzony na reprezentatywnej próbie użytkowników internetu w Polsce.

Czytaj więcej...
fot. pixabay.com

Po głosowaniu w Parlamencie Europejskim w sprawie przeglądu przepisów w zakresie rolnictwa ekologicznego, Copa i Cogeca są gotowe na nowe wyzwania

Joanna Kawka

Po zatwierdzeniu w dniu wczorajszym przez Parlament Europejski porozumienia politycznego w sprawie rolnictwa ekologicznego, Copa i Cogeca są gotowe do podjęcia działań na rzecz skutecznego wdrożenia zasad oraz płynnego przejścia do stosowania technicznych zasad rolnictwa ekologicznego.

Czytaj więcej...

O międzynarodowej współpracy w pozyskiwaniu rzadkich surowców

Redakcja

Jak informuje Ministerstwo Środowiska, na Uniwersytecie Szczecińskim odbyła się kolejna z serii konferencji konsultacyjnych dotyczących projektu Polityki Surowcowej Państwa (PSP). Przygotowany dokument ma być przełomowym w dziedzinie polskiej geologii, którego autorem jest wiceminister środowiska, Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik ds. Polityki Surowcowej Państwa prof. Mariusz Orion Jędrysek. Tym razem paneliści dyskutowali na temat IV filaru PSP, czyli pozyskiwania deficytowych surowców drogą importu i współpracy międzynarodowej.

Czytaj więcej...

KOWR na targach DJAZAGRO 2018 w Algierii

Redakcja

W dniach 9-12 kwietnia 2018 r. w Algierze w Algierii odbyły się targi rolno-spożywcze DJAZAGRO 2018. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podczas wydarzenia zorganizował polskie stoisko narodowe pod hasłem Poland tastes good.

Czytaj więcej...
fot. pixabay.com

Poparcie europejskich ministerstw rolnictwa dla planu Komisji Europejskiej w sprawie rozwiązania problemu nieuczciwych praktyk handlowych w łańcuchu dostaw żywności

Redakcja

 

Copa i Cogeca pragną wyrazić zadowolenie z prawie jednogłośnego poparcia europejskich ministerstw rolnictwa dla planu Komisji Europejskiej w sprawie rozwiązania problemu nieuczciwych praktyk handlowych w łańcuchu dostaw żywności, które zostało wyrażone podczas spotkania w Luksemburgu.

Czytaj więcej...