Dodaj ogłoszenie
CenyRolnicze
NOTOWANIA
20 kwietnia 2018, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,3881 EUR EUR - 4,1724 GBP GBP - 4,7660 DKK DKK - 0,5602
Archiwum
20.04.2018 MATIF: pszenica kons. MAJ18 - 163,00 (- 0,61%), kukurydza CZE18 - 162,50 (- 0,61%), rzepak MAJ18 - 340,00 (- 1,09%) [euro/tona] +++ +++ +++ 20.04.2018 13.12 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,40 - 5,10 zł/kg, średnia: 4,75 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

UBEZPIECZENIA ROLNICZE I KRUS

fot. pixabay.com

Pierwsze płatności internetowe w ramach e-składki KRUS

Joanna Kawka

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rozpoczęła wdrażanie nowej usługi „e-składka KRUS”. Od 1 kwietnia br. osoby ubezpieczone w KRUS oraz zgłoszeni do ubezpieczenia członkowie ich rodzin mogą opłacać składki z tytułu ubezpieczenia społecznego oraz ubezpieczenia zdrowotnego za pomocą bezpośrednich płatności internetowych.

Czytaj więcej...
przejscie z zus na krus
Źródło: MRiRW

Jak przejść z ZUS na KRUS?

Cezary Wójcicki

Wiele osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą, chciałoby zmniejszyć swoje wydatki na opłacanie składek ZUS i zastanawia się, jak przejść do rolniczego systemu ubezpieczeń. Na samym początku należy powiedzieć, że wcale nie jest tak łatwo.

Czytaj więcej...
sanatorium z krus
Źródło: pixabay.com

Rolniku skorzystaj z rehabilitacji leczniczej w KRUS

Cezary Wójcicki

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego prowadzi rehabilitację leczniczą dla rolników, której głównym celem jest zapobieganie inwalidztwu lub ograniczenie stopnia upośledzenia zdolności do pracy. Rehabilitacja realizowana jest w formie 21-dniowych turnusów, w ścisłym powiązaniu z prowadzonym leczeniem chorego, w optymalnym ze względu na wskazania medyczne czasie, zakresie i miejscu.

Czytaj więcej...
ubezpieczenia majątkowe dla rolników
fot. pixabay.com

E-learning - ubezpieczenia majątkowe w produkcji rolniczej

Redakcja

Członkowie LGD, nauczyciele szkół rolniczych, studenci, mieszkańcy obszarów wiejskich oraz inne zainteresowane osoby zajmujące się problematyką ubezpieczeń  majątkowych mogą wziąć w szkoleniu e-learningowym pod nazwą „Ubezpieczenia majątkowe w produkcji rolniczej”. Szkolenie będzie dostępne od 12 do 22 kwietnia 2018 r. po wcześniejszym zgłoszeniu uczestnictwa i otrzymaniu loginu. Organizatorem jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

 

Czytaj więcej...
podatek od pozarolniczej dzialalnosci gospodarczej
Źródło: MRiRW

KRUS: Ważna informacja dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą

Cezary Wójcicki

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie przypomina, iż do dnia 31 maja każdego roku rolnik lub domownik prowadzący jednocześnie pozarolniczą działalność gospodarczą zobowiązany jest złożyć w macierzystej jednostce organizacyjnej KRUS zaświadczenie albo oświadczenie, że nie została przekroczona roczna kwota graniczna podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za rok ubiegły. Kwota podatku należnego za 2017 r. wynosi 3.300 zł.

Czytaj więcej...
wspolpraca issa i krus
Źródło: KRUS

Wizyta Prezydenta ISSA w KRUS

Cezary Wójcicki

W dniu 28 marca 2018 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Prezydentem Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego ISSA – dr. Joachimem Breuerem.

Czytaj więcej...
dzialania prewencyjne krus
Źródło: KRUS

Konferencja Prezesa KRUS na temat działań prewencyjnych w 2018 roku

Cezary Wójcicki

22 marca w Centrali KRUS odbyła się konferencja Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Adama Wojciecha Sekścińskiego na temat kampanii prewencyjnej „Upadek to nie przypadek” połączona z wręczeniem nagród dla publicystów biorących udział w konkursie „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”.

Czytaj więcej...