Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 kwietnia 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 4,2396 EUR EUR - 4,5792 GBP GBP - 5,2164 DKK DKK - 0,6131
Archiwum
03.04.2020 MATIF: pszenica kons. MAJ20 - 191,00 (+ 0,13%), kukurydza CZE20 - 165,50 (+ 0,30%), rzepak MAJ20 - 363,75 (+ 0,55%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.04.2020 12:20 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,50 - 4,30 zł/kg, średnia: 3,98 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Pozostałe PROW

Do 10 mln zł na przetwórstwo

Redakcja

Od 27 lutego do 27 marca 2020 r. oddziały regionalne ARiMR przyjmują wnioski o wsparcie finansowe dla firm z branży przetwórstwa produktów rolnych lub zajmujących się ich sprzedażą hurtową. W tym naborze preferowane są inwestycje w zakresie produkcji paszy dla zwierząt gospodarskich z surowców niemodyfikowanych genetycznie. 

Czytaj więcej...

„Dobrostan zwierząt”: Firmy przetwórcze mogą obniżyć ceny skupu wiedząc, że rolnik może uzyskać dodatkowe dopłaty

Redakcja

Projekt działania „Dobrostan zwierząt” zakłada, że rolnik będzie musiał przestrzegać wymogów dla wszystkich zwierząt utrzymywanych w gospodarstwie rolnym odpowiednio do wybranego wariantu. Oznacza to, że rolnik posiadający dwa i więcej siedzib stad, aby skorzystać z płatności będzie musiał spełniać wymogi w każdej z nich.

Czytaj więcej...

Finansowa zachęta na rezygnację z hodowli świń. Premia do 250 tys. zł

Redakcja

Od wczoraj do 28 marca 2020 r. można składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na rozpoczęcie działalności pozarolniczej finansowanej z PROW 2014-2020. Ten nabór przeznaczony jest dla tych rolniczych rodzin, które na terenach wiejskich objętych ASF prowadzą chów lub hodowlę trzody chlewnej i chcą z niej zrezygnować.

Czytaj więcej...

Rolnicy już od kilku lat muszą spełniać wymogi dobrostanu zatwierdzone przez Komisję Europejską

Redakcja

Zdaniem Wielkopolskiej Izby Rolniczej spore wątpliwości budzi tytuł wprowadzonego działania pomocowego „Dobrostan zwierząt”. Obecnie działania rolników utrzymujących zwierzęta są nieprzychylnie postrzegane zarówno przez mieszkańców wsi nie związanych z rolnictwem jak i mieszkańców miast. Zdaniem wielu rolników taka nazwa programu tylko utrwala ten obraz w świadomości społeczeństwa. 

Czytaj więcej...

Senat zatwierdził dopłatę do dobrostanu zwierząt. Nawet 595 zł do krowy i 301 zł do lochy

Redakcja

Senat przyjął bez poprawek ustawę o o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 oraz niektórych innych ustaw. Pprojekt rządowy zakłada, że rolnicy hodujący krowy i świnie będą mogli otrzymać dodatkowe wsparcie finansowe, jeśli poprawią warunki utrzymania zwierząt, np. zwiększą powierzchnię przypadającą na 1 zwierzę co najmniej o 20% ponad wymogi minimalne albo umożliwią zwierzętom dostęp do pastwiska lub wybiegu.

Czytaj więcej...

Do wzięcia nawet 10 mln zł. Preferowane będą inwestycje w zakresie produkcji paszy dla zwierząt gospodarskich

Redakcja

Od 27 lutego do 27 marca 2020 r. oddziały regionalne ARiMR będą przyjmować wnioski o wsparcie finansowe dla firm z branży przetwórstwa produktów rolnych lub zajmujących się ich sprzedażą hurtową. W tym naborze preferowane będą inwestycje w zakresie produkcji paszy dla zwierząt gospodarskich z surowców niemodyfikowanych genetycznie.

Czytaj więcej...

Do 250 tys. zł premii na rozpoczęcie pozarolniczej działalności na obszarach wiejskich objętych ASF

Redakcja

Od 28 lutego do 28 marca 2020 r. można składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na rozpoczęcie działalności pozarolniczej finansowanej z PROW 2014-2020. Ten nabór przeznaczony jest dla tych rolniczych rodzin, które na terenach wiejskich objętych ASF prowadzą chów lub hodowlę trzody chlewnej i chcą z niej zrezygnować. 

Czytaj więcej...

Niewiele czasu na złożenie wniosków o przyznanie pomocy na "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000"

Redakcja

28 grudnia 2019 r. wypada termin zakończenia naboru wniosków o przyznanie pomocy na „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000”. Ponieważ jest to sobota, rolnicy gospodarujący na obszarach cennych przyrodniczo mogą składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o takie wsparcie także w poniedziałek 30 grudnia. Nabór rozpoczął się 29 listopada i na razie w ARiMR zarejestrowano nieco ponad 200 wniosków.

Czytaj więcej...

ARiMR wspiera rolniczy handel detaliczny

Redakcja

Rolnicy i ich małżonkowie, którzy zajmują się lub chcą podjąć działalność w ramach rolniczego handlu detalicznego mogą ubiegać się o wsparcie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski na tzw. małe przetwórstwo można składać do 20 grudnia 2019 r.

Czytaj więcej...