Dodaj ogłoszenie
CenyRolnicze
NOTOWANIA
20 kwietnia 2018, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,3881 EUR EUR - 4,1724 GBP GBP - 4,7660 DKK DKK - 0,5602
Archiwum
20.04.2018 MATIF: pszenica kons. MAJ18 - 163,00 (- 0,61%), kukurydza CZE18 - 162,50 (- 0,61%), rzepak MAJ18 - 340,00 (- 1,09%) [euro/tona] +++ +++ +++ 20.04.2018 13.12 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,40 - 5,10 zł/kg, średnia: 4,75 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

TECHNIKA ROLNICZA

Ciągnik C-380 z silnikiem Kohler

Joanna Kawka

Ursus C-380 najlepiej sprzedający się ciągnik w kraju zyskał nowe serce. Pod maską znalazł się silnik Kohler KDI 2504TCR/22A, dzięki czemu traktor uzyskał lepsze parametry eksploatacyjne, a obniżenie maski zaskutkowało poprawą widoczności. Oficjalna premiera produktu miała miejsce podczas targów AGROTECH 2018.

Czytaj więcej...

URSUS na AGRITECH 2018 w Afryce

Joanna Kawka

W dniach 12 - 14 kwietnia URSUS prezentował swoje ciągniki i maszyny na kolejnej edycji największych rolniczych targów Zambii - Agritech EXPO w miejscowości Chisamba. Podobnie jak w ubiegłym roku, stoisko URSUS cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem zwiedzających, przybyłych z Zambii oraz pozostałych krajów regionu Południowej Afryki.

Czytaj więcej...

URSUS wchodzi na rynek chiński

Joanna Kawka

W dniu 11 kwietnia br. Ursus S.A. podpisała z chińską spółką Guangdong Jianglong Agricultural Machinery Technology Co., Ltd. (JML) umowę o współpracy w zakresie sprzedaży, montażu oraz produkcji ciągników i maszyn rolniczych, a także importu części i komponentów z Chin.

Czytaj więcej...

Mechanik na medal - konkurs

Agnieszka Wojtyra

W początkiem marca ponownie rozpoczęła się rywalizacja w konkursach organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Doświadczeni mechanicy rozpoczęli rywalizację w konkursie MECHANIK NA MEDAL,  młodzi kandydaci do zawodu rywalizują w konkursie MŁODY MECHANIK NA MEDAL.

Czytaj więcej...

Pług na miarę oczekiwań

Redakcja


Rolnicy oczekują, że pług będzie wygodny w użytku, prosty w obsłudze i trwały. Nowa maszyna, zaprojektowana przez konstruktorów z firmy Koja ze Stawisk ma spore szanse, aby spełnić wszystkie te warunki, bez wyjątku.

Czytaj więcej...

Prasy belujące w wersji mini

Dariusz Śmigielski

Prasy belujące pozwalające na formowanie bel o wymiarach mniejszych niż 120 cm szerokości to prawdziwa egzotyka w Polsce. Z jednej strony maszyny takie nie są tanie, z drugiej mamy duży rynek „małych kostek”, które można nabyć w dobrych pieniądzach i często bardzo dobrym stanie.

Czytaj więcej...

Fińska technologia dla polskiego rolnictwa

Agnieszka Wojtyra

Modułowe mieszalnie pasz, stacje przetwarzania biomasy rolniczej, automatyczny system wymiany ściółki w gospodarstwach mleczarskich, równiarki i niwelatory czy mobilne suszarnie do ziarna - oto niektóre produkty, jakie oferują polskim przedsiębiorcom z sektora rolniczego producenci fińscy.

Czytaj więcej...

Koja wyprodukowała serię specjalistycznych naczep

Redakcja

Koja, podlaski producent maszyn rolniczych i urządzeń komunalnych rozszerza swoją ofertę wzbogacając portfolio o całkiem nowy dla firmy rodzaj produktów. Na zlecenie kontrahenta z Niemiec, firma słynąca dotąd przede wszystkim z wytwarzania komfortowych kabin do ciągników rolniczych, wykonała od podstaw specjalistyczne naczepy do samochodów ciężarowych.

Czytaj więcej...

Śrutownik, mieszalnik – inwestycja, która szybko się zwróci

Dariusz Śmigielski

Linie do produkcji śruty zbożowej i sypkich pasz treściwych są stosunkowo tanie, jeśli spojrzymy na temat pod kontem ilości czasu poświęcanego w skali roku na produkcję własnych pasz treściwych oraz na to, jaki wpływ na wyniki produkcyjne ma choćby np. dobre rozdrobnienie ziarna, a następnie dokładne wymieszanie śruty zbożowej i kukurydzianej z koncentratami, dodatkami paszowymi, witaminami czy też śrutą sojową i rzepakową.

Czytaj więcej...

Zarajczyk przejmuje 100% udziałów w Ursus BUS

Joanna Kawka

Spółka Invest-Mot odkupiła od AMZ Kutno S.A. 29,26% akcji w spółce Ursus Bus S.A., specjalizującej się w produkcji autobusów elektrycznych, trolejbusów oraz tradycyjnych autobusów spalinowych. Transakcja wpisuje się w strategię Grupy Kapitałowej, koncentrującej się między innymi na rozwoju segmentu elektromobilności.

Czytaj więcej...