Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 stycznia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7466 EUR EUR - 4.5480 GBP GBP - 5.1104 DKK DKK - 0.6114
Archiwum
15.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 231,50 (+ 0,76%), kukurydza MAR21 - 212,00 (- 0,12%), rzepak LUT21 - 432,25 (- 1,65%) [euro/tona] +++ +++ +++ 15.01.2021 13:20 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00 - 5,90 zł/kg, średnia: 5,40 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

TECHNIKA ROLNICZA

Rośnie zaufanie do przyczep Pronaru

Redakcja

Kolejny rok z rzędu Pronar utrzymał pozycję niekwestionowanego lidera rynku przyczep rolniczych w Polsce.  Jednocześnie wzrosło zaufanie odbiorców do marki, która nie tylko zakończyła rok 2020 z blisko 40 proc. udziałem rynkowym, lecz również z ponad 16 proc. wzrostem ogólnej liczby sprzedanych maszyn. I ponad dwukrotną przewagą nad kolejnym konkurentem w stawce.

Czytaj więcej...

Polski producent maszyn rolniczych ma lotnisko i firmowe samoloty

Redakcja

Potężny, dwusilnikowy samolot pasażerski Beechcraft 1900D dołączył wczoraj (29.12) do floty lotniczej firmy Pronar z Narwi (podlaskie). Ta imponujących rozmiarów, wyposażona w 18 miejsc dla pasażerów maszyna amerykańskiej produkcji może na jednym tankowaniu - w zależności od obłożenia – przelecieć 2300 km. Inwestycja posłuży przede wszystkim celom biznesowym.

Czytaj więcej...

Sprzedaż nowych traktorów w sierpniu: Zetor Major 80 najpopularniejszym modelem

Redakcja

Sierpniowa sprzedaż nowych traktorów rolniczych wyniosła 814 sztuk. Jest to wynik gorszy od lipcowego, jednak jest to naturalne wyhamowanie, które występuje co roku. W dalszym ciągu sprzedaż nowych maszyn w tym roku jest zdecydowanie wyższa od tego co było w 2019. Od stycznia do końca sierpnia rolnicy zarejestrowali 6643 nowe ciągniki i jest to o 1166 maszyn więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. To wzrost o ponad 21 proc.

Czytaj więcej...

Nowa przyczepa Pronaru do przewozu zwierząt

Redakcja

Najnowsza propozycja Pronaru spośród przyczep dedykowanych do przewozu zwierząt trafiła właśnie do seryjnej produkcji. Model T046H jest już czwartym rozwiązaniem z tej rodziny produktów w ofercie marki. Konstrukcja umiejętnie łączy wysoką ładowność ze zwrotnością, a zastosowane w przyczepie rozwiązania pozwalają na szybki załadunek i wyładunek bydła, przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa zwierząt podczas przewozu.

Czytaj więcej...

Branża ciągników rolniczych staje w obliczu olbrzymiego kryzysu

Redakcja

Na skutek stanu epidemii znaczna część starostw wstrzymała rejestrację pojazdów. Jest to problem dotykający nie tylko sprzedawców samochodów, ale również producentów i dystrybutorów maszyn oraz urządzeń rolniczych. Rolnik, który nabędzie pojazd podlegający rejestracji, nie będzie mógł z niego korzystać, gdyż bez zarejestrowania niemożliwe jest ubezpieczenie OC. Ma to duże znaczenie przy zbliżającym się okresie intensywnych prac polowych. 

Czytaj więcej...

Gospodarstwo w telefonie - aplikacje mobilne dla rolnictwa

Hanna Krugiełka

Zewsząd otaczają nas nowe technologie. Przestaje dziwić widok trzylatka, który sam włącza sobie bajki na tablecie, samochód z autopilotem, dron robiący zdjęcia, czy pani domu, która podczas pracy w biurze, przy pomocy telefonu uruchamia domowe urządzenia - pralkę, odkurzacz, czy kuchenkę np. podgrzewającą obiad, aby był gotowy na czas powrotu ze szkoły i pracy rodziny do domu. Telefony komórkowe prawie całkowicie wyparły te stacjonarne. W dodatku dawno już przestały służyć tylko do wykonywania i odbierania połączeń oraz ewentualnego wysyłania wiadomości SMS. „Komórki” wykorzystuje się do zadań praktycznych, takich jak np. transakcje bankowe, nawigacja GPS, odbieranie i wysyłanie poczty elektronicznej, sprawdzanie pogody oraz całe mnóstwo innych. Należy wspomnieć, że telefony przenośne zaczęły również w znacznym stopniu służyć do rozrywki - gier, słuchania muzyki, oglądania filmów oraz korzystania z „dobrodziejstw” portali społecznościowych. A do czego aplikacje mobilne można wykorzystać w rolnictwie? Jak zainstalować je na telefonie? Które z nich warto wybrać?

Czytaj więcej...