Dodaj ogłoszenie
CenyRolnicze
NOTOWANIA
23 lutego 2018, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,3911 EUR EUR - 4,1738 GBP GBP - 4,7365 DKK DKK - 0,5605
Archiwum
23.02.2018 13.30 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,20 - 5,70 zł/kg, średnia: 5,43 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ 22.02.2018 MATIF: pszenica kons. MAR18 - 161,75 (+ 0,31%), kukurydza MAR18 - 153,00 (+ 0,16%), rzepak MAJ18 - 353,50 (- 0,28%) [euro/tona]

PTASIA GRYPA

Turcja zarabia na ptasiej grypie w Iranie

Joanna Kawka

Już około 25 milionów ptaków musiał zlikwidować Iran w trakcie panującej ptasiej grypy. Zdaniem władz Iranu dotknięte HPAI stada stanowiły około 40% komercyjnej populacji drobiu w tym kraju. W większości są to kury nieśne.

Czytaj więcej...

Ptasia grypa nie odpuszcza w Anglii

Redakcja

29.01 Brytyjskie służby weterynaryjne powiadomiły Światową Organizację Zdrowia Zwierząt o trzech nowych przypadkach znalezienia martwych ptaków dzikich, u których zidentyfikowano zakażenie wysoce zjadliwym wirusem podtypu H5N6.

Czytaj więcej...

Grypa ptaków - jak wygląda aktualnie sytuacja?

Redakcja

W ostatnich dniach grypa ptaków  podtypu H5N6 oraz H5N8 pojawiła się u ptaków dzikich i na fermach drobiu w kilku regionach świata: Korei Południowej, Hong Kongu, Rosji, Arabii Saudyjskiej. Największe ognisko wykryto w Rosji, gdzie wirus podtypu H5N8 zaatakował fermę o łącznym pogłowiu 663,5 tysięcy ptaków.  

Czytaj więcej...

Nowe ognisko ptasiej grypy we Francji

Redakcja

Francuskie władze zgłosiły drugie w tym miesiącu ognisko grypy ptaków u drobiu komercyjnego. Tym razem, zakażone zostało stado indyków reprodukcyjnych we francuskim departamencie Maine i Loara w zachodniej Francji.  Pogłowie stada liczyło ponad 9 tys. sztuk.

Czytaj więcej...

Nowe strefy ochronne w UE w związku z ptasią grypą

Redakcja

Komisja Europejska zatwierdziła zastosowane przez Holandię środki zapobiegawcze w sprawie HPAI i ustalone granice obszarów zapowietrzonych i zagrożonych, w  związku z pojawieniem się w ostatnich dniach wysoce patogennego wirusa grypy ptaków podtypu H5 w prowincji Flevoland.

Czytaj więcej...

Grypa ptaków jest dużym zagrożeniem dla wielu rynków

Redakcja

Na skutek gwałtownego przebiegu grypy ptaków, w Malezji brakuje mięsa drobiowego oraz jaj. W połowie zeszłego tygodnia pobliska Indonezja ogłosiła, że dostarczy do Malezji duże  ilości mięsa i jaj. Jednak kilka dni po tej deklaracji Malezja zdementowała informacje podane przez Indonezję. Stwierdzono, że indonezyjskie firmy na razie złożyły wnioski o dopuszczenie do malezyjskiego rynku, ale jeszcze nic nie jest przesadzone.

Czytaj więcej...

Aż 81 ognisk grypy ptaków na południu Europy!

Redakcja

Niepokojące są najnowsze  doniesienia włoskiej weterynarii, zgodnie z którymi w okresie od dnia 8 do 23 listopada wirus grypy ptaków podtypu H5N8  zaatakował kolejne stada drobiu w  siedmiu gospodarstwach komercyjnych położonych w regionie Lombardia, a jeden przypadek zidentyfikowano w chowie przyzagrodowym w Wenecji Euganejskiej w południowo – wschodnich Włoszech.

Czytaj więcej...