Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
25 maja 2018, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,6686 EUR EUR - 4,3022 GBP GBP - 4,9061 DKK DKK - 0,5776
Archiwum
25.05.2018 14.20 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,20 zł/kg, średnia: 5,80 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ 24.05.2018 MATIF: pszenica kons. WRZ18 - 180,50 (+ 0,70%), kukurydza CZE18 - 169,50 (+ 0,59%), rzepak SIE18 - 363,00 (+ 1,04%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++

Zboża

Zbliżenie amerykańsko-chińskie powoduje wzrosty notowań zbóż i oleistych

Paweł Hetnał

Chiny zobowiązały się do zwiększenia importu amerykańskich towarów, aby zapobiec wojnie handlowej. Zakupy ropy naftowej mają wzrosnąć do rekordowego poziomu, a handlowcy donoszą o zainteresowaniu chińskich importerów amerykańską soją. Przez wiele tygodni Chiny nie kupowały soi w USA, anulując wcześniejsze zamówienia, w obawie o nałożenie 25% cła. Oczekiwany wzrost chińskiego popytu już teraz winduje notowania kontraktów na soję i zboża w Chicago.

Czytaj więcej...

Drastyczny spadek eksportu pszenicy

Paweł Hetnał

- Duża konkurencja ze strony Rosji, ale też Francji, powoduje, że w bieżącym sezonie eksport pszenicy z Polski jest niewielki - przyznaje Marta Skrzypczyk, dyrektor biura analiz makroekonomicznych sektora agro, BGŻ BNP Paribas. 

Czytaj więcej...

Wojna celna sprzyja notowaniom soi i rzepaku

Paweł Hetnał

Soja zyskała w poniedziałek blisko 3%, po tym jak negocjacje na linii USA-Chiny doprowadziły do  zawieszenia wojny celnej. Wcześniej, bo już w piątek, Chiny wycofały się ze stosowania ograniczeń w zakupach amerykańskiego sorgo, pokazując dobrą wolę w negocjacjach ze stroną amerykańską. Wywołało to optymizm inwestorów i silny wzrost notowań zbóż na piątkowym zamknięciu.

Czytaj więcej...

Poprawiają się perspektywy dla amerykańskich zbóż i soi, mimo to kontrakty w Chicago zamknęły wtorek na plusie

Joanna Kawka

Ostatnie dwa tygodnie przyniosły duży postęp w amerykańskich zasiewach i poprawę perspektyw tegorocznych zbiorów. Pokazał to opublikowany w poniedziałek wieczorem tures. Jest to oczywiście argument przemawiający za spadkami na giełdowym rynku zbóż i oleistych, za którymi przemawia także intensywna sprzedaż zabezpieczająca ze strony farmerów.

Czytaj więcej...