Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
17 października 2018, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7123 EUR EUR - 4,2936 GBP GBP - 4,8794 DKK DKK - 0,5755
Archiwum
17.10.2018 MATIF: pszenica kons. GRU18 - 202,00 (- 0,62%), kukurydza LIS18 - 170,50 (- 0,73%), rzepak LIS18 - 373,75 (+ 0,20%) [euro/tona] +++ +++ +++ 17.10.2018 13.36 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,70 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,92 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++

Wypadki rolnicze

Pixabay

Poważny wypadek przy zbiorze kukurydzy

Redakcja

Do nieszczęśliwego wypadku doszło przy zbiorze kukurydzy w gm. Łaszczów (woj. lubelskie). 69-letni mężczyzna wypadł z przyczepy ciągnika rolniczego. W wyniku obrażeń ciała został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Zarówno kierowca, jak i pasażer ciągnika byli trzeźwi.

Czytaj więcej...

Rolnik zginął pod kołami własnego ciągnika

Redakcja

19 września 2018 r. o godz. 13:10 w miejscowości Tresta (woj. mazowieckie) doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus, 64-letni mężczyzna wracając z prac polowych zatrzymał na chwilę pojazd i wyłączył silnik, aby podpiąć bronę. Po jej podłączeniu uruchomił ponownie silnik, a pozostawiony na biegu ciągnik ruszył i tylnym kołem najechał 64-latka.

Czytaj więcej...

Ciągnik zsunął się ze wzniesienia i przejechał 40-latka

Redakcja

Janowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło w środę w miejscowości Konstantów. 40-latek został przejechany przez ciągnik rolniczy, gdy naprawiał doczepione do niego pługi. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci apelują o wyobraźnię i rozsądek podczas wykonywania wszelkich prac w gospodarstwach.

Czytaj więcej...

Dwóch rolników zginęło podczas koszenia kukurydzy

Redakcja

30 sierpnia 2018 roku około godziny 11 doszło do tragicznego zdarzenia w miejscowości Czarne gmina Filipów. Podczas prac polowych doszło do zaczepienia kanałem wyrzutowym kombajnu do kukurydzy o linię średniego napięcia i jego pożaru. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł operator kombajnu oraz drugi mężczyzna jadący obok ciągnikiem rolniczym z przyczepą.

Czytaj więcej...

Ciągnik przygniótł 80-latka

Redakcja

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło w gm. Krynice (woj. lubelskie). 80-latek zjechał traktorem ze skarpy. Ciągnik rolniczy przygniótł mężczyznę. Mieszkaniec gm. Komarów został przetransportowany karetką do szpitala w Zamościu.

Czytaj więcej...

Prasa rolująca wciągnęła rolnika. Nie żyje 34-latek

Redakcja

Pierwszego sierpnia w Kamionce (gm. Latowicz, woj. mazowieckie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 34-letni mężczyzna, wykonując prace polowe związane z belowaniem słomy, prawdopodobnie chcąc usunąć awarię maszyny został do niej wciągnięty wskutek czego poniósł śmierć. 

Czytaj więcej...

Chwila nieuwagi i ciągnik leży na boku

Redakcja

Do przewrócenia się ciągnika rolniczego doszło wczoraj  rano na trasie Babice – Wola Obszańska (woj. lubelskie). Jak ustalili policjanci, kierowca pojazdu zjechał nim na pobocze drogi, a następnie przewrócił się na bok. Pasażerka ciągnika została przewieziona do szpitala. 

Czytaj więcej...