Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
01 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9591 EUR EUR - 4,4465 GBP GBP - 4,9043 DKK DKK - 0,5966
Archiwum
03.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 182,75 (+ 0,97%), kukurydza SIE20 - 168,25 (+ 0,30%), rzepak SIE20 - 376,75 (- 0,33%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.07.2020 13:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 6,00 zł/kg, średnia: 5,58 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Wypadki rolnicze

Śmiertelny wypadek na polu pod Koninem. Prasa wciągnęła 55-letniego rolnika

Redakcja

Wczoraj (16 czerwca) przed godz. 17.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wpłynęło zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych w miejscowości Szczepidło, gmina Krzymów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano Zespół Ratownictwa Medycznego prowadzący resuscytację oraz dwóch mężczyzn, którzy wydobyli poszkodowanego przyciśniętego przez prasę rolniczą przed przybyciem służb ratowniczych. 

Czytaj więcej...

Zginął 69-letni rolnik przygnieciony belą siana

Redakcja

Szczycieńscy śledczy pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło w miejscowości Lipniak w gminie Rozogi. 69-letni mężczyzna, podczas wykonywania prac polowych, został przygnieciony belą siana. Poszkodowanemu została udzielona pomoc medyczna, niestety w skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

Czytaj więcej...

Maszyna rolnicza wciągnęła rękę rolnika

Redakcja

W miniona sobotę (13 czerwca) około godziny 12:45 do Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o wypadku. Maszyna rolnicza wciągnęła rękę mężczyzny na łące w miejscowości Zdziwój Stary gm. Chorzele (woj. mazowieckie). 

Czytaj więcej...

Zgubił wóz z sianem, który uderzył w samochód

Redakcja

Do nietypowej kolizji doszło w ubiegłą sobotę w miejscowości Wolica (woj. lubelskie). Podczepiony do ciągnika wóz z sianem odczepił się i uderzył w jadący samochód osobowy. W wyniku zderzenia kierowca wraz z pasażerką pojazdu trafili do szpitala. Na szczęście nie doznali poważnych obrażeń. Kierowca ciągnika dopiero po pewnym czasie zorientował się, że ,,zgubił” ciągnięty wóz. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem. 

Czytaj więcej...

Tragiczny finał wypadku w Łyśniewie Sierakowickim

Redakcja

Do nieszczęśliwego wypadku podczas prac polowych doszło 3 czerwca w Łyśniewie Sierakowickim (woj. pomorskie). - Jak wynika ze wstępnych informacji, ciągnik najechał na niespełna dwuletnie dziecko – informował Express Kaszubski. Mimo prowadzonej przez lekarzy walki o życie dziecka, w poniedziałek po południu chłopiec zmarł

Czytaj więcej...

Podczas wykonywania prac polowych rozpętała się burza z piorunami. Dwaj rolnicy wylądowali w szpitalu

Redakcja

Silne wiatry, deszcze oraz burze są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą na całym świecie. Wszystkie są jednak niebezpieczne. Powodują zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz duże straty materialne. Przekonali się o tym dwaj mieszkańcy gminy Goraj, którzy zostali przewiezieni do szpitala po tym jak w miejsce, w którym wykonywali prace polowe uderzył piorun.

Czytaj więcej...