Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
06 kwietnia 2020, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 4,2257 EUR EUR - 4,5612 GBP GBP - 5,2030 DKK DKK - 0,6107
Archiwum
06.04.2020 12:51 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,50 - 4,60 zł/kg, średnia: 3,93 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ 03.04.2020 MATIF: pszenica kons. MAJ20 - 191,00 (+ 0,13%), kukurydza CZE20 - 165,50 (+ 0,30%), rzepak MAJ20 - 363,75 (+ 0,55%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++

Bydło

Wielu rolników może przerzucić się z hodowli bydła mięsnego na produkcję mleka

Redakcja

Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła wniosło do ministerstwa rolnictwa żądanie niezwłocznej interwencji resortu w zakresie ustalenia oczekiwanych przez producentów rolnych cen skupu bydła lub wprowadzenia dopłat. Jednocześnie oczekuje się, by środki funduszu promocji wołowiny zostały przeznaczone na propagowanie spożycia tego mięsa na rynku krajowym. Hodowcy chcieliby również, aby bydło opasowe zostało włączone w program „dobrostan zwierząt”.

Czytaj więcej...

Rynek wołowiny: Za chwilę sytuacja będzie tak fatalna, że nie będzie komu pomagać

Redakcja

Polscy producenci mięsa wołowego zwrócili się do Komisji Europejskiej z wnioskiem o niezwłoczne zatrzymanie importu mięsa wołowego z Ameryki Południowej oraz przygotowanie się do rozpoczęcia interwencyjnego skupu i przechowywania mięsa. Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych poparła stanowisko Forum Mięsa Wołowego oraz zapowiedziała interwencję w tej sprawie w Copa-Cogeca. 

Czytaj więcej...

Fatalna sytuacja na rynku bydła mięsnego. To dobry czas aby przekonać Polaków do wołowiny?

Redakcja

Na rynku bydła mięsnego kontynuowany jest spadek cen skupu żywca wołowego. Obecne stawki nie zapewniają hodowcom opłacalności produkcji i wielu z nich może zaniechać działalności. Kulejący eksport nastręcza wielu problemów, ale być może to dobry moment, by przekonać konsumentów w kraju do walorów wołowiny, która rzadko gości na polskich stołach. 

Czytaj więcej...

Zgodnie z zaleceniami ministerstwa, podlascy rolnicy rezygnowali z hodowli świń na rzecz bydła. Teraz żałują

Redakcja

W związku z wyjątkowo trudną sytuacją krajowych producentów bydła mięsnego, spowodowaną negatywnymi implikacjami handlowymi związanymi z epidemią COVID-19, Podlaskie Zrzeszenie Producentów Bydła w Suchożebrach wystosowało do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi żądanie natychmiastowej interwencji resortu na rynku wołowiny, która miałaby na celu stabilizację tej istotnej gałęzi produkcji rolnej. 

Czytaj więcej...

10.03.2020 Ceny skupu bydła rzeźnego: problemy ze sprzedażą do Włoch i gwałtowny spadek cen

Redakcja

Po dosyć stabilnych ostatnich tygodniach na rynku bydła rzeźnego, dzisiaj odnotowaliśmy poważne spadki cen. Największa obniżka dotknęła wycenę byków w wadze bitej ciepłej, gdzie przeciętna stawka w ciągu siedmiu dni spadła o 0,29 zł/kg. Wg obserwatorów rynku, przyczyną spadków cen jest sytuacja we Włoszech, związana z kolejnymi przypadkami koronawirusa. To ważny rynek dla polskich eksporterów, którzy obawiają się utrudnionej sprzedaży mięsa w tym kierunku. 

Czytaj więcej...