Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
29 stycznia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,8871 EUR EUR - 4,2766 GBP GBP - 5,0584 DKK DKK - 0,5723
Archiwum
29.01.2020 14:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,90 - 5,70 zł/kg, średnia: 5,26 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ 28.01.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 194,50 (+ 013%), kukurydza MAR20 - 169,75 (- 0,29%), rzepak LUT20 - 404,50 (+ 0,25%) [euro/tona]

Bydło

Wzmożone kontrole po reportażu telewizji TVN „Krowy rażone prądem, drastyczne nagrania w ubojni”

Redakcja

Jak informuje Główny Lekarz Weterynarii, w związku z przedstawionym przez TVN Uwaga materiałem „Krowy rażone prądem, drastyczne nagrania w ubojni”, przeprowadzane są wzmożone kontrole zakładu oraz podmiotów dostarczających bydło do uboju w tym zakładzie w zakresie przestrzegania przepisów w sprawie ochrony zwierząt podczas ich uśmiercania oraz rozporządzenia w sprawie ochrony zwierząt podczas transportu i związanych z tym działań, w szczególności zachowania dobrostanu zwierząt na terenie zakładu przy rozładunku i przepędzaniu zwierząt.

Czytaj więcej...

Bydło z Deszczna na utrzymaniu rolnika. Gdzieś są aktywiści?

Redakcja

Stado bydła z gminy Deszczno w woj. lubuskim miało być wolne. Tak przynajmniej chcieli aktywiści związani z ruchami na rzecz praw zwierząt. W sierpniu ubiegłego roku bydło powinno zostać zakolczykowane i zarejestrowane. Najpierw zwierzęta miały pojechać do Czarnocina w Zachodniopomorskiem, a później do Naczkowa na Dolnym Śląsku. Minęło ponad pół roku, a stado ok. 200 osobników nadal jest na łąkach w Deszcznie, które należą do rolnika z pobliskiej wsi Borek. Dług wobec niego urósł do 400 tys. zł, a telefon dysponentów stada milczy.

Czytaj więcej...

14.01.2019 Ceny skupu bydła rzeźnego: kosmetyka w cennikach

Paweł Hetnał

Na rynku bydła rzeźnego zapanował spokój. Od ostatniego notowania w naszych cennikach mieliśmy do czynienia wyłącznie ze zmianami kosmetycznymi. Podobnie sytuacja wyglądała w grudniu ub.r. Proponowane przez zakłady stawki nadal pozostawiają wiele do życzenia. Przed rokiem za byka w wadze bitej ciepłej można było otrzymać o 1 zł za kilogram więcej niż obecnie. 

Czytaj więcej...

McKeen-Beef odpiera zarzuty Fundacji Viva! Sposób zaprezentowania materiału filmowego ma na celu wzbudzenie skrajnych emocji

Redakcja

Wielkopolski zakład McKeen-Beef odpiera zarzuty Fundacji Viva!, która niedawno zaprezentowała nagrania z tej ubojni. Mają one wskazywać na nielegalne praktyki. Zakład udowadnia, że większość stosowanych praktyk przy rozładunku była zgodnych z obowiązującym prawem. Zakład przechodzi regularne kontrole, które dotychczas nie wykazały nieprawidłowości w odnośnym zakresie.

Czytaj więcej...

Fundacja Viva wzięła na celownik jedną z wielkopolskich rzeźni bydła. Kolejny cios wymierzony w polską wołowinę?

Redakcja

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! przez cztery miesiące obserwowała pracę jednego z zakładów ubojowych funkcjonujących na terenie Wielkopolski. Zdaniem aktywistów podczas rozładunku bydła wielokrotne odnotowano rażenie prądem czy wykręcanie i łamanie ogonów. Organizacja zgłosiła zawiadomienie do prokuratury, a wg nieoficjalnych doniesień, docierających do naszej redakcji, już jutro jedna z „popularnych” w środowisku rolniczym stacji telewizyjnych ma wyemitować reportaż na ten temat.

Czytaj więcej...