Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
17 czerwca 2019, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,7989 EUR EUR - 4,2599 GBP GBP - 4,7821 DKK DKK - 0,5705
Archiwum
17.06.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 182,75 (+ 1,11%), kukurydza SIE19 - 177,25 (+ 0,42%), rzepak SIE19 - 372,25 (+ 0,81%) [euro/tona] +++ +++ +++ 17.06.2019 13.15 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00- 5,60 zł/kg, średnia: 5,25 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++

Bydło

11.06.2019 Ceny skupu bydła rzeźnego: Niskie ceny za byka nadal spadają. Wszyscy czekają na zamówienia z Izraela

Paweł Hetnał

O ile ceny krów i jałówek ustabilizowały się i nie odbiegają zbyt wiele od normy, tak ceny buhajków mogą budzić niepokój. Trwa oczekiwanie na otwarcie eksportu do Izraela i od tego czynnika będą uzależnione ewentualne podwyżki. Jeśli ten korytarz handlowy nie ruszy w najbliższym czasie, to możemy spodziewać się kilku miesięcy ze słabą ceną za byka. 

Czytaj więcej...

Transporty śmierci. Krowy cielne konają w czasie długiej drogi

Redakcja

Wielodniowe transporty zwierząt hodowlanych z Niemiec do krajów spoza Unii Europejskiej przy ekstremalnych temperaturach to powszechnie przyjęta praktyka. Tylko od początku roku Niemcy opuściło ponad 100 transportów ze zwierzętami hodowlanymi m.in. do Uzbekistanu, Egiptu i Libanu. W wielu przypadkach zwierzęta konają w męczarniach, a często są to krowy cielne. 

Czytaj więcej...

04.06.2019 Ceny skupu bydła rzeźnego: Stawki za byka i jałówkę idą w dół

Paweł Hetnał

Nasze dzisiejsze notowania pokazują, iż na rynku bydła nadal mamy do czynienia z tendencją spadkową. Tylko w ciągu tygodnia byk w wadze poubojowej jest skupowany średnio o 9 gr/kg taniej. Ceny jałówek również poszły w dół, choć różnica w stosunku do ostatniego notowania nie jest tak wyraźna jak w przypadku byka. Jedynie średnia cena skupu krów utrzymała zeszłotygodniowy pułap. 

Czytaj więcej...

Kazachstan wznawia import bydła z Polski

Redakcja

Pismem Komitetu Kontroli i Nadzoru Weterynaryjnego Ministerstwa Rolnictwa Republiki Kazachstanu z dnia 6 maja 2019 r. Główny Lekarz Weterynarii (GLW) został poinformowany o zniesieniu czasowych ograniczeń importowych dla całej Polski, z wyjątkiem województwa dolnośląskiego, wprowadzonych z powodu wystąpienia atypowej formy przypadku gąbczastej encefalopatii bydła (BSE) w tym województwie.

Czytaj więcej...

Niemcy kontynuują nielegalny proceder uboju chorego bydła. Kolejna afera w Dolnej Saksonii

Paweł Hetnał

Niemiecka organizacja obrońców praw zwierząt Soko Tierschutz w tym tygodniu ujawniła kolejny skandaliczny proceder nielegalnego uboju tzw. bydła leżącego. Tym razem organizacja zaprezentowała materiały świadczące o uboju chorych krów w powiecie Stade w Dolnej Saksonii. Tylko w tej części Niemiec, to trzecia w ciągu siedmiu miesięcy afera, podobna do tej jaka miała ostatnio miejsce w mazowieckim Kalinowie. Z tym, że w Polsce był to incydent, a za Odrą to dobrze funkcjonujący mechanizm przestępczy. Czy Niemcy poniosą podobne konsekwencje do tych jakie dotknęły stronę polską? 

Czytaj więcej...