Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 grudnia 2018, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7619 EUR EUR - 4,2846 GBP GBP - 4,7607 DKK DKK - 0,5737
Archiwum
19.12.2018 13.05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,80 - 4,40 zł/kg, średnia: 4,06 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ 18.12.2018 MATIF: pszenica kons. MAR19 - 207,25 (- 0,12%), kukurydza STY19 - 177,00 (+ 0,57%), rzepak LUT19 - 367,75 (- 0,07%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

Bydło

18.12.2018 Ceny skupu bydła rzeźnego: stabilnie, choć cena krowy nadal spada

Paweł Hetnał

W cennikach bydła rzeźnego od dłuższgo czasu panuje minimalny trend spadkowy. Każdego tygodnia notujemy jedynie kosmetyczne zmiany, ale z lekką tendencją do obniżania cen. Wyjątkiem jest krowa, której jest nieco więcej na rynku. Wynika to z przeprowadzanych przez hodowców remotów stad i większej ilości surowca na rynku, jak również wygaśnięcia kontraktów na eksport, m.in. do Chin i Turcji. 

Czytaj więcej...

5. Forum Wołowiny

Redakcja

Sektor wołowiny i cielęciny odgrywa ważną rolę w rolnictwie jak i całej gospodarce Unii Europejskiej, jednocześnie stoi przed szeregiem wyzwań gospodarczych, społecznych i środowiskowych. Każdy, posiadający chociaż pobieżną znajomość specyfiki tego sektora, ma świadomość, że nie może być mowy o rozwoju polskiego sektora wołowiny bez globalnego spojrzenia na wyzwania przed jakimi stoi branża. O tym od wczoraj dyskutują specjaliści na 5. Forum Wołowiny, które odbywa się w Serocku. 

Czytaj więcej...

04.12.2018 Ceny skupu bydła rzeźnego: krowa znowu tanieje, a poza tym stabilnie z minimalnym trendem zniżkowym

Paweł Hetnał

Wzrosty cen na rynku żywca wołowego utrzymują się nieprzerwanie od grudnia 2016, choć dynamika wzrostu wykazuje tendencję do obniżek, co potwierdzają nasze dzisiejsze notowania. Według GUS w październiku przeciętna cena skupu bydła była wyższa o 1,1% r/r, wobec 3,7% r/r przeciętnie w okresie styczeń’18-październik’18. 

Czytaj więcej...

Brazylia chce eksportować więcej wołowiny do Chin

Redakcja

Brazylijscy eksporterzy mięsa chcą przekonać Chiny o swoich rygorystycznych standardach sanitarnych w celu zwiększenia sprzedaży. - Chiny to wspaniały partner, którego oczekiwania chcemy spełnić - powiedziała Liege Nogueira, dyrektor wykonawczy Brazylijskiego Stowarzyszenia Przemysłu Mięsnego podczas szczytu poświęconego agrobiznesowi w Brazylii.

Czytaj więcej...

14.11.2018 Ceny skupu bydła rzeźnego: dlaczego krowa tanieje?

Paweł Hetnał

Dzisiejsze notowania cen skupu bydła rzeźnego po raz kolejny przyniosło tylko kosmetyczne zmiany jesli chodzi o średnie stawki za byki i jałówki. Niemniej po raz kolejny zanotowano minimalne obniżki w wadze żywej. Kolejny tydzień przyniósł spadek wartości krów, które na WBC straciły, wg danych naszego portalu, średnio 13 gr/kg. Jak wskazuje nasz ekspert, taki stan rzeczy wynika z zamknięciem rynków zbytu w Chinach i Turcji. 

Czytaj więcej...

Choroba wściekłych krów wykryta w Szkocji

Redakcja

Zakaz przemieszczania zwierząt został nałożony na farmę bydła w Aberdeenshire po wykryciu przypadku gąbczastej encefalopatii bydła (BSE) zwanej chorobą szalonych krów. Szkocki rząd i przemysł wołowy zapewniają konsumentów, że nie ma zagrożenia dla zdrowia ludzi ani żadnego szerszego wpływu na szkockich rolników. BSE w tym przypadku wykryto podczas rutynowych testów na martwej krowie.

Czytaj więcej...

16.10.2018 Ceny skupu bydła rzeźnego: spokój i stabilizacja

Paweł Hetnał

Od dłuższego czasu na rynku bydła rzeźnego mamy do czynienia z bardzo stabilną sytuacją. Ceny wahają się na minimalnym poziomie. Na rynku surowca jest nadal mało. Wedle rokowań ekspertów, taka sytuacja może utrzymywać się przez najbliższe tygodnie, a ceny w skupach mogą nieznacznie wzrosnąć. 

Czytaj więcej...