Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ 02.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,00 (- 2,00%), kukurydza MAR21 - 228,00 (+ 0,22%), rzepak MAJ21 - 502,50 (+ 1,26%) [euro/tona] +++ +++ +++

Mleko

Laktopol stara się o przejęcie Bielmleku

Redakcja

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał pozytywną decyzję, która kończy postępowanie w zakresie koncentracji w sprawie SM Bielmlek w Bielsku Podlaskim. Wszystko wskazuje na to, że nowym dzierżawcą zakładu zostanie Laktopol Sp. z o.o.

Czytaj więcej...

Ceny mleka w trendzie wzrostowym

Redakcja

Według Głównego Urzędu Statystycznego cena skupu mleka w listopadzie 2020 r. wyniosła 149,98 zł/1 hl i była wyższa o 8,5% niż w listopadzie 2019 r. Cena skupu mleka  w odniesieniu do października 2020 r. była o 3,7% wyższa.

Czytaj więcej...

Rosną ceny skupu mleka

Redakcja

Według Głównego Urzędu Statystycznego cena skupu mleka w październiku 2020 r. wyniosła 144,59 zł/1 hl i była wyższa o 8,8% niż w październiku 2019 r. Cena skupu mleka w odniesieniu do września 2020 r. była o 4,7% wyższa.

Czytaj więcej...

OSM Piątnica przejmie Bielmlek? Negocjacje idą w dobrym kierunku

Redakcja

W miniony czwartek Rada Wierzycieli wskazała OSM Piątnica jako partnera do restrukturyzacji Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek. Spółdzielnia w Bielsku Podlaskim jest w procesie sanacji od 31 marca br.  - Po ogłoszeniu decyzji Rady Wierzycieli OSM Piątnica niezwłocznie przystąpiła do prac zmierzających do włączenia zakładu w struktury Spółdzielni. Przyłączenie SM Bielmlek do OSM Piątnica daje szansę na wznowienie produkcji oraz ochronę miejsc pracy – informuje portal podlaskie24.pl.

Czytaj więcej...

Mlekovita rozwija polską markę na światową skalę

Redakcja

Już od ponad 90 lat Mlekovita, firma ze 100-procentowym polskim kapitałem, zdobywa zaufanie konsumentów i wyznacza trendy na rynku, oferując polskie produkty mleczarskie najwyższej jakości. Dzięki osiąganym wynikom jest dumą polskiej gospodarki. Grupa kultywuje polskość: jej dostawcami są polscy rolnicy, daje 5 tys. miejsc pracy w swoich zakładach, promuje polskie wyroby nabiałowe, zarówno na rodzimym, jak i zagranicznych rynkach. Polskość i Mlekovita są ze sobą nierozerwalnie powiązane od lat, a zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości jest dobrą okazją, aby o tym przypomnieć.

Czytaj więcej...

Jakie były ceny skupu mleka w lipcu?

Redakcja

Według Głównego Urzędu Statystycznego cena skupu mleka w lipcu 2020 r. wyniosła 130,69 zł/1 hl i była wyższa o 0,4% niż w  lipcu 2019 r. Cena skupu mleka  w odniesieniu do czerwca 2020 r. była o 0,1% wyższa.

Czytaj więcej...

Co się dzieje w Mlekpolu? Konflikt w największej polskiej spółdzielni mleczarskiej

Redakcja

- Wobec sukcesów naszej Spółdzielni, przykrym faktem jest rozłam powstały w Radzie Nadzorczej. Skład Rady Nadzorczej nie zmieniał się istotnie od dwóch lat, natomiast 8 radnych, którzy wystosowali list do Ministra Ardanowskiego to w większości wieloletni członkowie Rady Nadzorczej, którzy od dawna mają dostęp do informacji w kwestiach poruszanych w liście. Rzeczywistą przyczyną konfliktu wskazanych osób z większością Rady Nadzorczej jest zmiana Prezydium RN, która jednak została dokonana w sposób prawidłowy i zgodny z obowiązującymi przepisami prawa. Niestety, mniejszość Członków Rady Nadzorczej nie pogodziła się z tymi decyzjami, nie szanuje decyzji większości i próbuje przejąć uprawnienia całej Rady Nadzorczej, czego skutkiem była publikacja wielu nieprawdziwych informacji pod adresem Spółdzielni – mówi Edmund Borawski - prezes zarządu Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Grajewie.

Czytaj więcej...

CBA nie znalazło dowodów na bezprawne wyprowadzanie pieniędzy z Bielmleku

Redakcja

Podczas niedawnej sesji Rady Miejskiej Bielska Podlaskiego, wiceprezes Bielmleku, Piotr Żukowski, poinformował, iż sprawa prowadzona na zlecenie prokuratury przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z podejrzeniem nieprawidłowości, których miał dopuścić się zarząd spółdzielni i jej prezes Tadeusz Romańczuk (ex-senator PiS-u i były wiceminister rolnictwa) została zakończona. Nie znaleziono dowodów na bezprawne wyprowadzanie pieniędzy z mleczarni i sprawę umorzono. Obecnie CBA nie prowadzi  żadnego postępowania w związku z działaniem Bielmleku i jego władz.

Czytaj więcej...

Rak toczy polską spółdzielczość mleczarską? Co się dzieje w Mlekpolu?

Redakcja

- Do mojego biura poselskiego zgłosili się członkowie Rady Nadzorczej SM "Mlekpol". Zgłaszający uskarżają się, iż zarząd SM Mlekpol uniemożliwia im swobodne wykonywanie swoich funkcji, a mianowicie nie mogą dokonać rzetelnej kontroli, nie mając dostępu do wszystkich dokumentów oraz ze względu na brak ustosunkowania się zarządu do zadawanych przez nich pytań. Nie otrzymali informacji m.in. o wysokości uposażenia członków zarządu, okolicznościach zakupu luksusowych aut dla pracowników, a także danych dotyczących inwestycji w Fabrykę Proszków Mlecznych w Mrągowie – czytamy w interpelacji Jarosława Sachajko skierowanej do ministra rolnictwa.

Czytaj więcej...