Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
01 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9591 EUR EUR - 4,4465 GBP GBP - 4,9043 DKK DKK - 0,5966
Archiwum
03.07.2020 13:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 6,00 zł/kg, średnia: 5,58 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ 02.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 181,00 (- 0,28%), kukurydza SIE20 - 167,75 (- 0,45%), rzepak SIE20 - 378,00 (+ 0,20%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++

Mleko

Pierwsza polska firma mleczarska przechodzi na 100% roślinną produkcję

Redakcja

Agnieszka Radwańska promuje napoje roślinne, poziom sprzedaży produktów w kategorii alternatyw nabiału wzrósł w 2019 roku o 26% – Polacy coraz chętniej sięgają po roślinne zamienniki mleka, jogurtów, czy masła. Pierwsze dni lipca to szczególny czas dla marki Jogurty Magda, producenta m.in. roślinnych jogurtów Planton, która oficjalnie wyłączyła produkty mleczne ze swojej oferty handlowej i teraz bazuje wyłącznie na roślinnych surowcach.

Czytaj więcej...

Chińskie etykiety na polskim mleku na półce w polskim Tesco

Redakcja

Na niecodzienny widok natknęła się klientka jednego ze sklepów Tesco w Polsce. Sięgając po mleko Łaciate zobaczyła, że ma ono nie polską, ale chińską etykietę. Zdjęcie tegoż mleka klientka marketu przesłała jako ciekawostkę do AgroUnii, która umieściła je na swoim facebookowym profilu. Rozgorzała dyskusja i pojawiło się pytanie, dlaczego na polski kartonik naklejona jest etykieta, z której przeciętny Polak nie odczyta ani słowa.

Czytaj więcej...

Jeszcze raz o imporcie mleka. Patriotyzm gospodarczy jest ważny, ale nie może być jednak ślepy

Redakcja

Patriotyzm gospodarczy niektórych przedsiębiorstw mleczarskich budzi wątpliwości – uważa Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi publikując tzw. „listę wstydu”. Są na niej zakłady, które importują mleko. Listę opatrzono wymownym tytułem: „Jedni wspierają, a dla innych liczy się tylko zysk”. Branża przeciera oczy ze zdumienia na temat sposobu interpretacji danych dotyczących rynku mleka. Zastanawia się, czy piętnowanie importu i jednoczesne oczekiwanie, że polskie produkty będą kupowane za granicą ma sens?

Czytaj więcej...

Niemcy atakują ministra Ardanowskiego i donoszą do Brukseli za podanie listy importerów mleka

Redakcja

- Rząd PiS zagraża wolności europejskiego ruchu towarowego. Publicznie zniesławia lokalne firmy importujące przetwory mleczne - na przykład z Niemiec – pisze gazeta Die Welt. -  Ten ruch prawdopodobnie zostanie dobrze przyjęty przez ludność. Polska jest krajem rolniczym. W tym celu narodowo-konserwatywna partia rządząca PiS od lat świętuje sukces drogą „patriotyzmu gospodarczego” - pisze zaskakująco Die Welt, niczym w opisie znanym sprzed lat z korespondencji płynących zza żelaznej kurtyny.

Czytaj więcej...

OSM Piątnica odpowiada na zarzuty ministra rolnictwa

Redakcja

- OSM Piątnica, to polska spółdzielnia mleczarska, należąca do ponad 2 tys. rolników, którzy prowadzą swoje gospodarstwa na Podlasiu, północy Mazowsza i Kurpiach. 97,3 proc. mleka wykorzystywanego do produkcji wyrobów z Piątnicy pochodzi od polskich rolników zrzeszonych w spółdzielni – zapewnia prezes spółdzielni, Zbigniew Kalinowski.

Czytaj więcej...

Za kilka dni zostaną wznowione próbne doje

Redakcja

- Z dniem 6 kwietnia br. wznawiamy świadczenie najistotniejszej obecnie dla hodowców usługi, którą jest ocena wartości użytkowej. Informujemy, że przeprowadzenie usługi w miesiącu kwietniu uzależniamy od Państwa decyzji, dlatego próbne doje wykonamy tylko po wcześniejszej konsultacji. Jedynie jednoznaczna zgoda na usługę, jest dla nas podstawą do wyznaczenie dogodnego terminu i wizyty naszego pracownika – informuje Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka. 

Czytaj więcej...

Mleczarnie ograniczają odbiór mleka i obcinają ceny. Czy będzie interwencja rządu?

Redakcja

Mleczarnia w Turku postanowiła ograniczyć skup o 10%, tak aby utrzymać cenę mleka na niezmienionym poziomie. W najbliższych tygodniach produkcja serów będzie ograniczana, a nawet w czarnym scenariuszu może dojść do chwilowego zatrzymania fabryki. Wiele mleczarni rozpoczęło proces obniżania cen skupu, zaleca rolnikom obniżanie produkcji mleka i nie przyjmuje nowych dostawców. A szczyt produkcji mleka dopiero nastąpi...

Czytaj więcej...