Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
08 kwietnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 4,1801 EUR EUR - 4,5362 GBP GBP - 5,1434 DKK DKK - 0,6078
Archiwum
08.04.2020 MATIF: pszenica kons. MAJ20 - 197,25 (+ 0,90%), kukurydza CZE20 - 164,50 (- 0,75%), rzepak MAJ20 - 371,00 (+ 0,27%) [euro/tona] +++ +++ +++ 08.04.2020 12:55 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,20 - 4,30 zł/kg, średnia: 3,75 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Mleko

Za kilka dni zostaną wznowione próbne doje

Redakcja

- Z dniem 6 kwietnia br. wznawiamy świadczenie najistotniejszej obecnie dla hodowców usługi, którą jest ocena wartości użytkowej. Informujemy, że przeprowadzenie usługi w miesiącu kwietniu uzależniamy od Państwa decyzji, dlatego próbne doje wykonamy tylko po wcześniejszej konsultacji. Jedynie jednoznaczna zgoda na usługę, jest dla nas podstawą do wyznaczenie dogodnego terminu i wizyty naszego pracownika – informuje Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka. 

Czytaj więcej...

Mleczarnie ograniczają odbiór mleka i obcinają ceny. Czy będzie interwencja rządu?

Redakcja

Mleczarnia w Turku postanowiła ograniczyć skup o 10%, tak aby utrzymać cenę mleka na niezmienionym poziomie. W najbliższych tygodniach produkcja serów będzie ograniczana, a nawet w czarnym scenariuszu może dojść do chwilowego zatrzymania fabryki. Wiele mleczarni rozpoczęło proces obniżania cen skupu, zaleca rolnikom obniżanie produkcji mleka i nie przyjmuje nowych dostawców. A szczyt produkcji mleka dopiero nastąpi...

Czytaj więcej...

Dramat śląskich hodowców bydła. Spółdzielnia w Bieruniu zawiesza odbiór mleka

Redakcja

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu ze Śląska poinformowała spółkę Przedsiębiorstwo Nasienne „Księży Las”, że nie będzie kupowała od niej mleka. Do czasu znalezienia innych odbiorców będzie płaciła 80 groszy za litr mleka. Gospodarstwo z Księżego Lasu utrzymuje 1,3 tys. sztuk bydła. Produkuje dziennie 17 tys. litrów mleka. Podobny los spotkał innego producenta, który dostarczał do Bierunia 16 tys. litrów mleka dziennie. 

Czytaj więcej...

Wódka z serwatki. Ciekawa alternatywa dla mleczarni

Redakcja

W Ameryce Północnej fermentacja i destylacja serwatki do produkcji wódki jest coraz bardziej popularna, a niektóre mleczarnie nawiązały w ostatnich latach współpracę z gorzelniami, aby stworzyć własne mleczne napoje alkoholowe. Eksperci spodziewają się, że niektóre mleczarnie w Stanach Zjednoczonych wkrótce wprowadzą na rynek własne produkty, aby urozmaicić ofertę i w ten sposób rekompensować straty związane ze spadkiem cen mleka.

Czytaj więcej...

Rolnicy z Niemiec blokują magazyny Aldi. Nie chcą dopuścić do obniżki cen skupu mleka

Redakcja

W nocy 8 marca wiele centrów dystrybucyjnych sieci handlowej Aldi zostało sparaliżowanych. Rolnicy użyli ciągników rolniczych do blokowania magazynów dystrybucyjnych Aldi w całych Niemczech. Sieć handlowa zapowiedziała, iż wkrótce będzie negocjować ceny zakupu produktów mlecznych, które zdaniem rolników i tak są już na granicy opłacalności produkcji. 

Czytaj więcej...

Trwa dramat rolników z Podlasia. Spółdzielnia Bielmlek coraz bliżej upadku

Redakcja

W minioną środę do spółdzielni mleczarskiej Bielmlek wpłynął wniosek o zwołanie walnego zgromadzenia z liczbą podpisów przekraczającą wymagane minimum. W najbliższym czasie sprawą upadającej spółdzielni zajmie się również sejmowa komisja rolnicza. Posłowie przyjrzą się również spółce Eskimos, której KOWR poręczył kredyt podobnie jak Bielmlekowi.

Czytaj więcej...

Czy koronawirus wpłynie na polskie mleczarstwo?

Redakcja

Jak informuje Polska Izba Mleczarska, eksporterzy produktów mleczarskich do Chin zaczynają odczuwać zawirowania spowodowane rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV określanego jako koronawirus z Wuhan. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wprowadziła stan “światowego pogotowia”, linie lotnicze (m.in. PLL LOT) zawieszają połączenia z Chinami, a Chińczycy mają dłuższą przerwę od pracy – zostało przedłużone wolne z okazji święta Nowego Roku. Wrócą do pracy 10 lutego. 

Czytaj więcej...