Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
21 lutego 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9623 EUR EUR - 4,2831 GBP GBP - 5,1178 DKK DKK - 0,5735
Archiwum
21.02.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 195,00 (- 0,51%), kukurydza MAR20 - 169,75 (+ 0,74%), rzepak MAJ20 - 400,00 (- 0,31%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.02.2020 12:22 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,80 - 5,30 zł/kg, średnia: 5,07 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++

Mięso

Jakie są wymagania dla rzeźni rolniczych? Jakich kontroli można się spodziewać?

Redakcja

Wczoraj weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie niektórych wymagań weterynaryjnych, jakie powinny być spełnione przy produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego w rzeźniach o małej zdolności produkcyjnej, położonych na terenie gospodarstw. Rozporządzenie wprowadza ułatwienia w zakresie wymagań weterynaryjnych odnoszących się do rzeźni o małej zdolności produkcyjnej, położonych na terenie gospodarstw.

Czytaj więcej...

Dzisiaj ruszają rzeźnie rolnicze

Redakcja

Dzisiaj wchodzą w życie nowe przepisy, które wprowadzają ułatwienia w zakresie przepisów weterynaryjnych dla podmiotów zamierzających prowadzić ubój zwierząt w tzw. „rzeźniach rolniczych”, tj. rzeźniach o małej zdolności produkcyjnej, położonych na terenie gospodarstw. 

Czytaj więcej...

Szybki wzrost cen wieprzowiny w Danii. Konsumenci zjedzą więcej kurczaków

Redakcja

Duńscy producenci wieprzowiny mogą cieszyć się z dużego eksportu mięsa na rynek chiński, ale konsument na rynku krajowym ponosi ciężar kryzysu związanego z ASF w Azji. Ceny mięsa w Danii, szczególnie w przypadku produktów zawierających wieprzowinę, wzrosły o 54% w ciągu 12 miesięcy, co może mieć drastyczne konsekwencje dla duńskiego spożycia wieprzowiny.

Czytaj więcej...

Podatek od mięsa? Brzmi jak ustalanie krzywizny banana

Redakcja

- Nie ma zgody Polski na nowy podatek od mięsa - informuje Centrum Informacyjne Rządu. - Takie propozycje przypominają inne pomysły, które przez lata wskazywano brukselskim urzędnikom, jak nazywanie ślimaka rybą a marchewki owocem czy ustalanie oczekiwanej krzywizny bananów - głosi komunikat Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Czytaj więcej...

Podatek od mięsa? To rolnicy działają proekologicznie

Redakcja

Samorząd rolniczy uważa pomysł opodatkowania cen mięsa za wielce szkodliwy dla gospodarstw rolnych a także konsumentów. Ewentualne wprowadzenie opłaty może pozbawić pracy setek tysięcy rolników i pracowników branży przetwórczej mięsa w Unii Europejskiej, w tym w Polsce oraz przyczynić się do upadłości gospodarstw rolnych i zakładów przetwórstwa mięsa. 

Czytaj więcej...

Aborcja tak, mięso nie. Dokąd zmierza ten świat?

Redakcja

- Świat, w którym będziemy produkować więcej i więcej, musi się skończyć. Produkcja zwierzęca jest zagrożeniem dla klimatu, przyczyną poważnych chorób u ludzi i cierpienia zwierząt – mówiła Sylwia Spurek podczas debaty w Parlamencie Europejskim nt. wprowadzenia tzw. podatku mięsnego. Internauci przypominają, że europosłanka, przy swojej całej swojej zaciętości do walki z przemysłem mięsnym, jest jednocześnie zwolenniczką pełnego prawa do aborcji.

Czytaj więcej...

Minister Ardanowski: Narzucanie ludziom co mają jeść jest jakąś głupotą

Redakcja

- Pomysł wprowadzenia podatku od mięsa to element ideologicznej walki z rolnictwem i próba zmuszania ludzi do zachowań, które komuś się wydają słuszne. Narzucanie ludziom co mają jeść jest jakąś głupotą. Mięso jest ważnym elementem diety, jak ktoś nie chce jeść mięsa, jego wola - mówi minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, który był gościem programu WPunkt Telewizji Republika.

Czytaj więcej...

Parlament Europejski rozpoczyna debatę o podatku za mięso. Wieprzowina będzie droższa o 15 zł/kg?

Redakcja

W najbliższą środę w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata związana z propozycją "sprawiedliwego ustalania cen mięsa", znaną również, jako"opłata środowiskowa. - Cena mięsa nie uwzględnia kosztów środowiskowych i cierpienia zwierząt. Co więcej w procesie jego produkcji wykorzystuje się antybiotyki, które są szkodliwe dla ludzi. Czy to nie jest kolejny argument, żeby przejść na weganizm – pyta europosłanka Sylwia Spurek.

Czytaj więcej...

TVN i Fundacja Viva ponownie uderzają w przemysł mięsny

Redakcja

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! przez cztery miesiące obserwowała pracę zakładu uboju bydła McKeen Beef, który działa na terenie Wielkopolski. Zdaniem aktywistów podczas rozładunku bydła wielokrotne odnotowano rażenie prądem czy wykręcanie i łamanie ogonów. Organizacja zgłosiła zawiadomienie do prokuratury, a wczoraj materiał o tej ubojni został wyemitowany w telewizyjnej stacji TVN.

Czytaj więcej...