Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 czerwca 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,9217 EUR EUR - 4,4443 GBP GBP - 4,9563 DKK DKK - 0,5961
Archiwum
05.06.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 186,75 (- 0,40%), kukurydza CZE20 - 167,00 (- 1,76%), rzepak SIE20 - 375,00 (+ 0,54%) [euro/tona] +++ +++ +++ 05.06.2020 13:49 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,54 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Mięso

Ubój bez stresu. Szwajcaria pozwala zabić zwierzę na pastwisku

Redakcja

Szwajcarski rząd dał zielone światło dla uboju zwierząt w gospodarstwach i na pastwiskach. Po wielu latach dyskusji na ten temat zmieniono rozporządzenie w sprawie uboju i kontroli mięsa (VSFK), które wejdzie w życie 1 lipca. Wszyscy hodowcy zwierząt będą mogli poddawać zwierzęta ubojowi w gospodarstwie i na pastwisku, pod warunkiem, że spełniają odpowiednie przepisy i posiadają zezwolenie. W przyszłości dozwolone będzie również znieczulenie i krwawienie zwierzęcia w gospodarstwie rolnym.

Czytaj więcej...

Koronawirus w brazylijskich zakładach mięsnych

Redakcja

Z powodu wykrycia przypadków koronawirusa władze brazylijskiego giganta mięsnego BRF zamknęły jeden zakład w Lajeado w Rio Grande do Sul, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się chorób wśród pracowników. Ponadto spółka BRF podała w tym tygodniu, że blisko 340 pracowników pakujących mięso w zakładzie Concórdia, który zatrudnia 5132 osób, uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa. 

Czytaj więcej...

Kolejne przypadki koronawirusa w starachowickim Animeksie

Redakcja

U czternastu pracowników zakładów mięsnych Animex Foods w Starachowicach potwierdzono zakażenie koronawirusem. Obecnie do domów odesłano w sumie ponad 150 pracowników, którzy jednocześnie zostali poddani testom w kierunku koronawirusa – zdecydowana większość przebadanych do tej pory osób uzyskało wynik negatywny.

Czytaj więcej...

Koniec z produkcją taniego mięsa w Niemczech?

Redakcja

Aby lepiej wynagradzać pracowników w niemieckich rzeźniach, Zieloni domagają się minimalnej ceny za produkty pochodzenia zwierzęcego. - Ponadto tymczasowe umowy o pracę powinny być zakazane i powinna istnieć większa kontrola państwa nad rzeźniami - powiedział szef Zielonych Robert Habeck.

Czytaj więcej...

Koronawirus obnażył fatalne warunki pracowników niemieckich rzeźni pochodzących z Europy Wschodniej

Redakcja

Niemieckie rzeźnie Vion i Westfleisch musiały tymczasowo zamknąć część swoich zakładów z powodu zakażenia pracowników przez COVID-19. Wg autora publikacji na portalu Deutsche Welle, wirus rozprzestrzeniał się w ciasnych pomieszczeniach o niskim standardzie socjalnym w obiektach przeznaczonych dla pracowników rzeźni pochodzących z Europy Wschodniej. 

Czytaj więcej...