Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 kwietnia 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 4,2396 EUR EUR - 4,5792 GBP GBP - 5,2164 DKK DKK - 0,6131
Archiwum
03.04.2020 MATIF: pszenica kons. MAJ20 - 191,00 (+ 0,13%), kukurydza CZE20 - 165,50 (+ 0,30%), rzepak MAJ20 - 363,75 (+ 0,55%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.04.2020 12:20 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,50 - 4,30 zł/kg, średnia: 3,98 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Zamiast rozmów, siłowe rozwiązania. Policja rozbija protest rolników pod siedzibą PZŁ

Paweł Hetnał

Policja spacyfikowała protest rolników zrzeszonych w Agro Unii. Gospodarze nie doczekali się ministra środowiska. Również szef resortu rolnictwa nie zechciał rozmawiać z protestującymi. Dzisiejsza manifestacja pod siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego nie była zbyt liczna i miała spokojny przebieg. Michał Kołodziejczak zapowiada jednak strajk na dużą skalę.

 

- Policja potraktowała tych, którzy wyszli na manifestację jak bandytów. Spisują i traktują jakby nie wiadomo co chcieli zrobić. Oni chcieli tylko pokazać problem. Nie da się żyć w takim kraju, gdzie problemy dużej części społeczeństwa są po prostu bagatelizowane i mówi się, że nie ma się kto tym zająć. Jest dramat i tragedia. Policja potrafi jedynie straszyć i zamykać. Nie możemy się temu tylko przyglądać. Byliśmy na spokojnej manifestacji pod Polskim Związkiem Łowieckim, który nic nie robi. Ministrowie mówią, że nie mają na niego wpływu i robią co chcą. Nie możemy pozostać bierni, bo wszyscy zaczynamy upadać. Dzisiaj już wiemy, ze musimy zrobić strajk, który pokaże determinację polskich rolników. Dla nas nie liczy się interes polityczny, dla nas liczy się interes naszych gospodarstw i interes Polski. Trzeba odrzucić jakieś głupie różnice na bok i zawalczyć o to co ważne, bo za chwilę Duńczycy zaleją nas świniami, korporacje podporządkują, a Ukraińcy zaleją zbożem i kukurydzą oraz innymi płodami rolnymi. W tym czasie market będzie kupował ziemniaki po 50 groszy, a sprzedawał po 4 zł. Minister na nasz telefon nie odpowiedział. Ministra środowiska nie ma. Mają to wszystko gdzieś. Potrafią wyłącznie zajmować się pozorowanymi zadaniami. (….) Tu w tym kraju, to trzeba powiedzieć głośni, niektórym popier... się w głowie, a my nie będziemy się temu przyglądać. Będziemy rozmawiać, ale będziemy też wymagać. Nie można powiedzieć, że z ministrem nie będziemy rozmawiać czy z kimś innym. Inni dogadują się za naszymi plecami i wtedy jest dobrze – mówił po rozwiązaniu manifestacji Michał Kołodziejczak.

 

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Koronawirus wzmacnia afrykański pomór świń. Do las

Pojawiające się w mediach informacje, że wprowadzony zakaz w

Produkcja mięsa może stać się kołem zamachowym pol

Racjonalne wsparcie producentów żywca pozwalające im utrzyma

Odstrzał dzików w czasach koronawirusa. Myśliwi ni

- Polski Związek Łowiecki od samego początku jest przekonany