kps

skiba

CenyRolnicze
20 czerwca 2024, Czwartek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 4.0345 EUR EUR - 4.3238 GBP GBP - 5.1224 DKK DKK - 0.5798
Archiwum


20.06.2024 MATIF: pszenica WRZ24: 226,75 (-1,63%), kukurydza SIE24: 208,00 (-0,95%), rzepak SIE24: 463,50 (-0,59%)

20.06.2024 SPRZEDAM 9 KRÓW, 750 kg, mazowieckie, sierpecki, 09-214, tel.: 726 587 916

19.06.2024 14:00 DRÓB, cena tuszki hurt: 8,00-9,00 zł/kg, średnia: 8,29 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni)

Dodaj komunikat

modele rolnicze

kowalczyk

Sachajko o liście importerów zboża z Ukrainy: Ustępuje się dużym firmom, które szantażują ministerstwo rolnictwa

Redakcja
lista importerów, zboże z ukrainy, zboże techniczne

- Pełniąc funkcję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zobowiązałam się do przygotowania projektu ustawy, który pozwoli na upublicznianie dokładnych danych dot. importu produktów rolnych z Ukrainy. Wczoraj projekt ten był omawiany na Komisji Ustawodawczej, podczas której posłowie PO, PSL i Polski2050 głosowali za tym, aby projekt ten został wyrzucony do kosza – powiedziała podczas wczorajszej konferencji prasowej Anna Gembicka – posłanka PiS-u. Towarzyszył jej poseł ruchu Kukiz’15, Jarosław Sachajko.  

 

- W czasie kampanii wyborczej bardzo często słyszeliśmy ze strony polityków z PSL-u i z Platformy Obywatelskiej, że trzeba ujawnić listę firm, które importowały zboże z Ukrainy. Ja w momencie, kiedy zostałam Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, tę listę ujawniłam. Tymczasem co zrobił nowy rząd? Przedstawiciele Platformy i PSL-u dwa dni po wyborach samorządowych tę listę ukryli. Pełniąc funkcję Ministra, zobowiązałam się do tego, że przygotujemy projekt ustawy, który pozwoli na to, żeby Krajowa Administracja Skarbowa mogła opublikować tę listę w pełnym kształcie, czyli w kształcie zawierającym także chociażby ilości sprowadzonego zboża. Ta ustawa trafiła do Sejmu i wczoraj trafiła pod obrady Komisji Ustawodawczej - powiedziała była minister rolnictwa.

 

- To co się stało wczoraj na Komisji Ustawodawczej, to jest kolejny przykład oszustwa, cynizmu i hipokryzji koalicji rządzącej. Oni przez ostatnie półtora roku domagali się ujawnienia tej listy, domagali się transparentności. Pani minister ujawniła tą listę i nie ujawniła tylko tego, czego zabraniało jej prawo, czyli ile poszczególna firma sprowadziła tego zboża, dlatego była potrzebna ta ustawa. Przypomnijmy sobie te wszystkie wypowiedzi polityków PSL, KO czy Lewicy. Oni domagali się szczegółów. I teraz była szansa, aby zmienić prawo i ujawnić szczegóły. Nie dość, że oni nie chcą, aby ujawniać te szczegóły i głosowali przeciwko tej ustawie, to jeszcze ukryli tą listę, którą pani minister opublikowała na stronach ministerstwa. To jest pełna hipokryzja tej władzy i kłanianie się korporacjom. Ustępuje się dużym firmom, które szantażują ministerstwo rolnictwa. (…) Ten rząd nie myśli o rolnikach, nie myśli o społeczeństwie, ale myśli tylko o dużym biznesie, a nie proponuje takich regulacji abyśmy mieli stabilność i przewidywalność - stwierdził podczas konferencji Jarosław Sachajko. 

 

 

Loading comments...
Wiadomość z kategorii:

Obserwuj nas w Google News 

i czytaj materiały szybciej niż inni

Google Icons 16 512

Dołącz teraz

POLECAMY


Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu