Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
06 grudnia 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8500 EUR EUR - 4,2721 GBP GBP - 5,0527 DKK DKK - 0,5718
Archiwum
06.12.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 185,75 (+ 0,68%), kukurydza STY20 - 164,75 (0,00%), rzepak LUT20 - 397,00 (+ 0,63%) [euro/tona] +++ +++ +++ 06.12.2019 12:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,30 - 5,20 zł/kg, średnia: 4,78 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Polskie mięso jako niemieckie trafiło na Filipiny. Nasi sąsiedzi mają zakaz eksportu wieprzowiny i poniosą ogromne straty

Paweł Hetnał

Ministerstwo Rolnictwa Filipin postanowiło tymczasowo zablokować przywóz wieprzowiny z Niemiec. Wszystko z powodu kontroli celnej, która wykazała, że dostawa zawiera 250 kg mięsa wieprzowego z Polski w przesyłce pochodzącej od naszych zachodnich sąsiadów. Polska jest krajem, który posiada zakaz eksportu wieprzowiny na Filipiny z powodu sytuacji związanej z afrykańskim pomorem świń (ASF).

 

Minister Emmanuel F. Pinol wydał polecenie zawieszenia akredytacji niemieckich rzeźni na wysyłkę produktów mięsnych na Filipiny. Wszystkie przesyłki, które są już w drodze do kraju azjatyckiego, zostaną poddane inspekcji, ogłosił minister.


W ubiegłym roku Niemcy wyeksportowały 88 000 ton wieprzowiny i były na drugim miejscu w rankingu dostawców tego mięsa na rynek filipiński. Ostatnio niemieccy producenci wieprzowiny zwiększyli import, aby zaspokoić rosnący popyt na rynku azjatyckim, zwłaszcza w Chinach. Podczas gdy Niemcy są krajem o statusie wolnym od ASF, system regionalizacji w UE pozwala hodowcom trzody chlewnej w krajach dotkniętych chorobą eksportować wieprzowinę na jednolity rynek, o ile region ten jest uznany za wolny od ASF. Jednocześnie prawie każdy kraj w Azji zwiększył kontrolę celną mięsa wieprzowego z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa na całym kontynencie.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Branża mięsna organizuje się, by zwalczać ASF. Spo

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Warszawie podjęto decyz

Krzyk rolników z Wielkopolski, którego rządzący ni

- Rządzący nawijają nam tylko makaron na uszy. Ostatnio mini

ASF w Wielkopolsce potwierdzony. Powiat wolsztyńsk

- Niestety, właśnie wróciłem z Wojewódzkiego Zespołu Zarządz