Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
23 lipca 2019, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3,7997 EUR EUR - 4,2492 GBP GBP - 4,7224 DKK DKK - 0,5691
Archiwum
22.07.2019 13:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00- 5,90 zł/kg, średnia: 5,46 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ 12.07.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,25 (+ 0,85%), kukurydza SIE19 - 178,00 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 370,25 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++

Polskie mięso jako niemieckie trafiło na Filipiny. Nasi sąsiedzi mają zakaz eksportu wieprzowiny i poniosą ogromne straty

Paweł Hetnał

Ministerstwo Rolnictwa Filipin postanowiło tymczasowo zablokować przywóz wieprzowiny z Niemiec. Wszystko z powodu kontroli celnej, która wykazała, że dostawa zawiera 250 kg mięsa wieprzowego z Polski w przesyłce pochodzącej od naszych zachodnich sąsiadów. Polska jest krajem, który posiada zakaz eksportu wieprzowiny na Filipiny z powodu sytuacji związanej z afrykańskim pomorem świń (ASF).

 

Minister Emmanuel F. Pinol wydał polecenie zawieszenia akredytacji niemieckich rzeźni na wysyłkę produktów mięsnych na Filipiny. Wszystkie przesyłki, które są już w drodze do kraju azjatyckiego, zostaną poddane inspekcji, ogłosił minister.


W ubiegłym roku Niemcy wyeksportowały 88 000 ton wieprzowiny i były na drugim miejscu w rankingu dostawców tego mięsa na rynek filipiński. Ostatnio niemieccy producenci wieprzowiny zwiększyli import, aby zaspokoić rosnący popyt na rynku azjatyckim, zwłaszcza w Chinach. Podczas gdy Niemcy są krajem o statusie wolnym od ASF, system regionalizacji w UE pozwala hodowcom trzody chlewnej w krajach dotkniętych chorobą eksportować wieprzowinę na jednolity rynek, o ile region ten jest uznany za wolny od ASF. Jednocześnie prawie każdy kraj w Azji zwiększył kontrolę celną mięsa wieprzowego z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa na całym kontynencie.

Paweł Hetnał
Autor: Paweł Hetnał
Paweł Hetnał – absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wieloletni dziennikarz portali i gazet lokalnych z terenu Podbeskidzia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Belgia coraz lepiej radzi sobie z wirusem ASF

Od września ubiegłego roku do dzisiaj na terenie Belgii ujaw

W Kruklinie wykryto jedenaste w tym roku ognisko A

Warmińsko-Mazurski Lekarz Weterynarii poinformował dzisiaj o

Dwa nowe ogniska ASF na Lubelszczyźnie

Główny Lekarz Weterynarii poinformował wczoraj o wyznaczeniu