Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
21.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 231,50 (+ 3,81%), kukurydza CZE21 - 229,00 (+ 1,33%), rzepak MAJ21 - 561,75 (+ 2,60%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Przyjechali na interwencję do gospodarstwa. Ujawnili ponad 20 martwych owiec

Redakcja

Policjanci z Krzeszowic (woj. małopolskie) przedstawili dwóm osobom zarzuty za znęcanie nad trzymanymi zwierzętami i doprowadzenia do śmierci 24 owiec.

 

18 lutego 2021 r. komisariat w Krzeszowicach został powiadomiony przez właściciela gospodarstwa rolnego w gminie Krzeszowice o konflikcie z kobietą, która dzierżawi od niego gospodarstwo. Podłożem konfliktu  miały być brakujące zwierzęta w stadzie owiec.

 

Na miejscu interwencji policjanci stwierdzili że owce na terenie gospodarstwa przetrzymywane są w niewłaściwych warunkach bytowania. Dach budynku gospodarczego przeciekał a podłoże było podmokłe. Na terenie posesji policjanci znaleźli truchła kilkunastu owiec i jagniąt.


Na miejsce wezwano powiatowego lekarza weterynarii, Krakowskie Towarzystwo Opieki na Zwierzętami  i pracowników miejscowego urzędu gminy w Krzeszowicach.


Lekarz weterynarii dokonał kontroli stada stwierdzając, że zwierzęta trzymane są w niewłaściwych  warunkach bytowania  tj. bez dostępu do bieżącej wody i pożywienia, w nieocieplonym pomieszczeniu, z narażeniem ich na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i w warunkach rażącego  niechlujstwa.


Policjanci wykonali oględziny  miejsca przetrzymywania zwierząt znajdując truchła kolejnych owiec. Natomiast pracownicy Urzędu Gminy w Krzeszowicach dokonali zabezpieczenia pozostałych przy życiu owiec ze stada.


Kryminalni  zatrzymali 82- letniego gospodarza oraz 58-latkę, która dzierżawiła część gospodarstwa od mężczyzny. Tego samego dnia w krzeszowickim komisariacie obojgu  przedstawiono zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt dotyczące znęcania się nad zwierzętami gospodarczymi oraz spowodowania uśmiercenia w sumie 24 owiec i jagniąt, poprzez przetrzymywanie ich w złych warunkach bytowania.  Podejrzanym grozi kara do 3 pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: Policja Małopolska 

 

Może zainteresuje Cię również:

Dwa martwe cielaki i padła krowa pod sianem. 76-la

Pod zarzutem znęcania się nad zwierzętami łęczyńscy policjan

Znęcali się nad świniami przy rozładunku? „Stawał

W sądzie w Człuchowie ruszył proces kierowców oskarżonych o

Czy Chińczycy pokrzyżują plany związane z „piątką

Tytuł tej publikacji brzmi nieco absurdalnie, ale pośrednio