kowalczyk

kowalczyk

CenyRolnicze
12 maja 2021, Środa.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 3.7456 EUR EUR - 4.5453 GBP GBP - 5.2969 DKK DKK - 0.6113
Archiwum


12.05.2021 14:26 DRÓB, cena tuszki hurt: 6,40-7,20 zł/kg, średnia: 6,73 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni)

12.05.2021 MATIF: pszenica WRZ21-225,50 (- 0,55%), kukurydza CZE21-257,25 (-0,48%), rzepak SIE21-555,25 (+2,21%) [euro/t

Dodaj komunikat

ph konrad

ph konrad

Sprawa „Piątki dla zwierząt” została zamknięta?

Redakcja

Wczoraj Marcin Zaborski, dziennikarz RMF FM, wypytywał przewodniczącego sejmowej  komisji rolnictwa, Roberta Telusa, czy doradza premierowi, żeby "piątka dla zwierząt" szybko wróciła do Sejmu. - Panie redaktorze, oczywiście na temat "piątki dla zwierząt" nie rozmawiamy. Ta sprawa już została zamknięta. Wyraźnie było to powiedziane – odparł polityk Prawa i Sprawiedliwości.

 

- Jak to została zamknięta? Nie rozumiem, bo rozmawialiśmy 26 listopada, ja i pan. I pan mi powiedział wtedy, że prace nad nową "piątką dla zwierząt" trwają w ministerstwie rolnictwa. I że zaangażowany w te prace jest minister Grzegorz Puda. Minęło trzy i pół miesiąca, i co? – dociekał redaktor Zaborski. - To było w listopadzie. Czasy się zmieniają, sytuacja się zmienia. Chcę panu powiedzieć - "piątka dla zwierząt" to jest sprawa zamknięta. I to mówię jako przewodniczący komisji rolnictwa – wypalił Telus, po czym dziennikarz RMF FM raz jeszcze zapytał o to samo, a poseł PiS potwierdził.

 

- PiS miał taki projekt jeszcze w 2017 roku, na pewno pan pamięta. Tam był i zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach i zakaz trzymania psów na łańcuchach, i wyższe standardy opieki nad zwierzętami, w schroniskach. I zakaz hodowli zwierząt na futra. I wtedy prezes Kaczyński mówił tak: "To powinno być niedopuszczalne. My nie możemy być krajem drugiej kategorii. I rzeczywiście musimy być prawdziwą Europą. I to jest krok w tym kierunku". Minęło kilka lat, trzymając się tych słów prezesa Kaczyńskiego, my wciąż jesteśmy krajem nieprawdziwej Europy – stwierdził redaktor Zaborski. - Jeżeli mówimy o ochronie zwierząt, my tu mówimy o bezpieczeństwie zwierząt. Panie redaktorze, ja jestem rolnikiem i znam wielu rolników, dla których ta sprawa jest bardzo ważna. (…) Bardzo często w mediach przedstawia się sytuację tak, że to rolnicy to są ci niedobrzy, to rolnicy się znęcają nad zwierzętami. To nie jest tak, to jest fałsz i to wielki fałsz. Każdemu rolnikowi, prawdziwemu rolnikowi zależy na tym, aby zwierzęta były bezpieczne – przekonywał Robert Telus.

 

 

Źródło: RMF FM

Loading comments...

Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu