Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
03 marca 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7509 EUR EUR - 4.5393 GBP GBP - 5.2450 DKK DKK - 0.6104
Archiwum
03.03.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 237,25 (- 3,16%), kukurydza MAR21 - 226,00 (- 0,88%), rzepak MAJ21 - 503,75 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 03.03.2021 12:58 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,50 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,83 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Rolnik wykurzył polityków z mównicy. Wasze miejsce jest w Sejmie

Redakcja

- To jest strajk rolników i związków rolniczych, a nie polityków. Proszę zejść ze sceny. Naprawdę, proszę zejść ze sceny. Tam jest wasze miejsce, Sejm. Tam możecie się wstawiać za rolnikami, a nie robicie sobie tutaj jakąś hucpę wyborczą. Tak jak wy, jestem rolnikiem i nie życzę sobie, żeby tak było. Zapraszam związki na scenę. Są tu przedstawiciele tych organizacji, stoją z tyłu ustawieni pod płotem. Oni tu powinni być na tej scenie, a nie politycy – mówił podczas wczorajszego protestu Filip Pawlik, działacz Agro Unii.

 

- Będziecie mieli państwo szansę się wypowiedzieć. Przyjdzie Michał Kołodziejczak, to jak najbardziej, udzieli wam głosu. Na tę chwilę zapraszam przedstawicieli związku. Gdzie jest pani Renata Beger? Tam jest Sejm, tam niech rządzą. Tam mogą się wykazywać – mówił działacza Agro Unii wypraszając polityków ze sceny, wśród których byli dwa kandydaci w ostatnich wyborach prezydenckich – Krzysztof Bosak i Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

- Wszystkim obecnym na dzisiejszym strajku chciałbym serdecznie podziękowaćJak sami widzicie jako rolnicy Agro Unii nie tolerujemy politycznych wywodów, kwiecistych przemów, urządzania wieców wyborczych na naszych strajkach, dlatego pod nieobecność prezesa Michała Kołodziejczaka grzecznie wyprosiłem polityków ze sceny, bo taka była wola większości zgromadzonych rolników.  Moim zdaniem niech pokazują w Sejmie, że są za nami rolnikami poprzez, np. blokadę mównicy, blokadę budynku Sejmu. Niech robią wszystko, aby ustawa „Piątka dla zwierząt Kaczyńskiego” znalazła się w koszu. Wtedy my rolnicy będziemy ich popierać i będziemy im wdzięczni przy urnach wyborczych, za to co dla nas zrobili – napisał na Facebooku Pawlik.

 

Rolnicy! Wszystkim obecnym na dzisiejszym strajku chciałbym serdecznie podziękować. Jak sami widzicie jako rolnicy z #Agrounia nie tolerujemy politycznych wywodów, kwiecistych przemów, urządzania wieców wyborczych na naszych strajkach, dlatego pod nieobecność prezesa Michał Kołodziejczak grzecznie wyprosiłem polityków ze sceny, taka była wola większości zgromadzonych rolników. Moim zdaniem niech pokazują w Sejmie, że są za nami Rolnikami po przez np blokadę mównicy blokadę budynku Sejmu, niech robią wszystko, aby ustawa piątka dla zwierząt Kaczyńskiego znalazła się w koszu. Wtedy my rolnicy będziemy ich popierać i będziemy im wdzięczni przy urnach wyborczych za to co dla nas zrobili. Pozdrawiam Was Rolnicy!

Opublikowany przez Filipa Pawliego K Wtorek, 13 października 2020

Takie słowa padły ze sceny. Ten Pan po manifestacji podszedł do mnie i za nie przeprosił. Także jego przełożony, Michał Kołodziejczak, zadzwonił wczoraj wieczorem z wyjaśnieniami, że liderzy protestu byli akurat na spotkaniu w Parlamencie i te słowa padły bez ich wiedzy. Nie ma tematu – napisał na Twitterze poseł Konfederacji.

 

Może zainteresuje Cię również:

Robert Winnicki: Obsesja antyrolnicza, jaką ma Jar

- Pan Grzegorz Puda, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, od

Zakaz uboju rytualnego na miękko. To może być pods

- Do mojego biura poselskiego dzwonią zaniepokojeni rolnicy

Uśpiona „piątka dla zwierząt”. Może wrócić w każde

Poseł Marek Suski był dzisiaj gościem redakcji Radia Plus. J