Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
24 listopada 2020, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.7625 EUR EUR - 4.4714 GBP GBP - 5.0283 DKK DKK - 0.6006
Archiwum
24.11.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 212,75 (+ 0,59%), kukurydza STY21 - 196,00 (+ 0,13%), rzepak LUT21 - 411,75 (- 0,90%) [euro/tona] +++ +++ +++ 23.11.2020 12:59 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,00 - 4,00 zł/kg, średnia: 3,40 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Czy Sylwia Spurek napisze ustawy Grzegorzowi Pudzie? Będzie penalizacja jajecznicy?

Redakcja

Nie milkną echa mianowania Grzegorza Pudy na szefa resortu rolnictwa. Rolnicy łapią się za głowę, ale za to „zieloni” widzą w nowym ministrze nadzieję na realizację ich postulatów. Europosłanka Sylwia Spurek zaproponowała Pudzie pomoc w pisaniu ustaw. Proponuje m.in. zakaz transportu zwierząt na duże odległości.

 

Ostatnio to co dzieje się wokół rolnictwa w sferze politycznej przypomina kiepski kabaret, ale niestety mamy do czynienia z rzeczywistością. Następcą ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego mianowano Grzegorza Pudę, który był wiodącą postacią w obozie rządzącym jeśli chodzi o forsowanie noweli ustawy o ochronie zwierząt. Był także sejmowym sprawozdawcą tej nieszczęsnej ustawy, broniąc jej niczym niepodległości. Rolnicy są wściekli, a oliwy do ognia dolewa eurodeputowana Sylwia Spurek, która niegdyś zasłynęła ze stwierdzenia, że „krowy są gwałcone, żeby mogły być zapłodnione, żeby mogły dawać mleko”. Teraz świeżo upieczona członkini „Zielonych” oferuje swoją pomoc Grzegorzowi Pudzie w pisaniu nowych ustaw. Proponuje wprowadzenie przepisów zakazujących transportu zwierząt na duże odległości, całkowity zakaz chowu przemysłowego i zero wydatków na promocję produktów mięsnych i mlecznych oraz wsparcie produkcji wegańskiej.

 

Brawo Grzegorz Puda. Dopisz jeszcze delegalizację schabowego, zakaz picia mleka i penalizację jajecznicy. (…) Na rosół też się znajdzie paragraf – czytamy w komentarzu administratora twitterowego konta PSL. - Wszystko, co szkodzi, musi odejść do historii. W Polsce była partia, która tego nie rozumie, która układała się z każdym i dzisiaj prawie jej nie ma. Przemysłowe rolnictwo, które szkodzi, też przejdzie do historii. Prawa człowieka, prawa zwierząt, ochrona klimatu są najważniejsze! – kontruje na Twitterze Sylwia Spurek, która w jednym ze swoich najnowszych wpisów przekonuje, że Europie potrzebna jest „zielona totalna opozycja”.

 

Może zainteresuje Cię również:

Niemieccy politycy zwołują naradę w związku z dram

W piątek (27 listopada) minister rolnictwa Niemiec, Julia Kl

Lech Kołakowski odchodzi z PiS-u. Poszło o piątkę

- Uprzejmie informuję, że z dniem 24 listopada 2020 r. zosta

Strajk Kobiet chce do 2050 wyeliminować produkcję

- W zaciszu internetu pracuje zespół, powołany w ramach 13 g