Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
26 lutego 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7247 EUR EUR - 4.5175 GBP GBP - 5.1946 DKK DKK - 0.6075
Archiwum
26.02.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,00 (- 0,31%), kukurydza MAR21 - 226,25 (- 1,31%), rzepak MAJ21 - 491,50 (+ 0,67%) [euro/tona] +++ +++ +++ 26.02.2021 14:09 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,95 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Czy Sylwia Spurek napisze ustawy Grzegorzowi Pudzie? Będzie penalizacja jajecznicy?

Redakcja

Nie milkną echa mianowania Grzegorza Pudy na szefa resortu rolnictwa. Rolnicy łapią się za głowę, ale za to „zieloni” widzą w nowym ministrze nadzieję na realizację ich postulatów. Europosłanka Sylwia Spurek zaproponowała Pudzie pomoc w pisaniu ustaw. Proponuje m.in. zakaz transportu zwierząt na duże odległości.

 

Ostatnio to co dzieje się wokół rolnictwa w sferze politycznej przypomina kiepski kabaret, ale niestety mamy do czynienia z rzeczywistością. Następcą ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego mianowano Grzegorza Pudę, który był wiodącą postacią w obozie rządzącym jeśli chodzi o forsowanie noweli ustawy o ochronie zwierząt. Był także sejmowym sprawozdawcą tej nieszczęsnej ustawy, broniąc jej niczym niepodległości. Rolnicy są wściekli, a oliwy do ognia dolewa eurodeputowana Sylwia Spurek, która niegdyś zasłynęła ze stwierdzenia, że „krowy są gwałcone, żeby mogły być zapłodnione, żeby mogły dawać mleko”. Teraz świeżo upieczona członkini „Zielonych” oferuje swoją pomoc Grzegorzowi Pudzie w pisaniu nowych ustaw. Proponuje wprowadzenie przepisów zakazujących transportu zwierząt na duże odległości, całkowity zakaz chowu przemysłowego i zero wydatków na promocję produktów mięsnych i mlecznych oraz wsparcie produkcji wegańskiej.

 

Brawo Grzegorz Puda. Dopisz jeszcze delegalizację schabowego, zakaz picia mleka i penalizację jajecznicy. (…) Na rosół też się znajdzie paragraf – czytamy w komentarzu administratora twitterowego konta PSL. - Wszystko, co szkodzi, musi odejść do historii. W Polsce była partia, która tego nie rozumie, która układała się z każdym i dzisiaj prawie jej nie ma. Przemysłowe rolnictwo, które szkodzi, też przejdzie do historii. Prawa człowieka, prawa zwierząt, ochrona klimatu są najważniejsze! – kontruje na Twitterze Sylwia Spurek, która w jednym ze swoich najnowszych wpisów przekonuje, że Europie potrzebna jest „zielona totalna opozycja”.

 

Może zainteresuje Cię również:

Przyjechali na interwencję do gospodarstwa. Ujawni

Policjanci z Krzeszowic (woj. małopolskie) przedstawili dwóm

Leśnictwo i łowiectwo pod nadzorem ministra Pudy?

- Samorząd rolniczy stoi na stanowisku, iż przejęcie kompete

Zakaz reklamy mięsa? Mniejszość narzuca większości

- W mediach społecznościowych toczy się dyskusja na temat po