Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
20 października 2020, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.8926 EUR EUR - 4.5865 GBP GBP - 5.0451 DKK DKK - 0.6163
Archiwum
19.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 211,75 (+ 1,32%), kukurydza LIS20 - 188,25 (+ 1,07%), rzepak LIS20 - 388,75 (- 0,32%) [euro/tona] +++ +++ +++ 19.10.2020 13:03 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,70 - 4,70 zł/kg, średnia: 4,01 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Minister Ardanowski: Trudno godzić się z prawami podcinającymi ludzką przedsiębiorczość

Redakcja

- Siła państwa i dobrobyt obywateli biorą się z gospodarki, w tym, w dużym stopniu z rolnictwa – mówił minister Jan Krzysztof Ardanowski podczas II Ogólnopolskiego Dnia Promocji Elewarr w Waplewie.

 

Jak pisze na Facebook’u minister Ardanowski, Waplewo to miejscowość z bardzo zasłużoną dla polskości na Pomorzu rodziną Sierakowskich. Tam też świętowali pracownicy spółki Elewarr i rolnicy z nią współpracujący.

 

- To jeden z najważniejszych państwowych podmiotów gospodarczych, którego dobre działanie może mieć wpływ na stabilizowanie rynku zbóż, rzepaku, a w przyszłości także roślin wysokobiałkowych w Polsce. Mogła to być firma o wiele mocniejsza i większa, jednak polityka rabunkowej prywatyzacji, prowadzonej przez naszych poprzedników oddała w prywatne ręce znaczną część magazynów, mocno osłabiając skuteczność Elewarru. Przez lata nikt nie liczył kosztów, pełną garścią wyprowadzając państwowe pieniądze ze spółki. Jeden z byłych prezesów z tak zwanej "partii chłopskiej" stworzył sobie z Elewarru, wręcz międzynarodowe biuro podróży. Ostatnie dwa lata to powrót normalności, liczenia kosztów i oszczędności, a także nowych inwestycji. Cieszę się, że Elewarr jest w dobrych rękach i odzyskuje stabilność ekonomiczną. Przypomniałem w Waplewie, że siła państwa i dobrobyt obywateli biorą się z gospodarki, w tym, w dużym stopniu z rolnictwa. Trudno godzić się z prawami podcinającymi ludzką przedsiębiorczość i np.: w rolnictwie eliminującymi możliwości niezbędnego eksportu. Z Waplewem związana była Helena Sierakowska, mądra, prawa kobieta, wielka Polka, która za przywiązanie rodziny do polskości zapłaciła życiem. Zamordowana została przez Niemców w pierwszych tygodniach wojny w Domu Kaźni w Rypinie, tylko dlatego, że wyznawała swoje patriotyczne zasady. Mówiła do swojej rodziny przyjaciół i współpracowników, że: "Trzeba robić to, co trzeba". Też tak uważam. W życiu tak trzeba! – napisał po spotkaniu w Waplewie szef resortu rolnictwa.

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Grzegorz Bardowski: Nasz premier to taki mały kłam

- Trzeba powiedzieć, że nasz premier Mateusz Morawiecki, to

Niepokorni parlamentarzyści PiS utworzą frakcję ro

- Wolałbym, żebyśmy z klubu nie zostali wyrzuceni, ale klub

J.K. Ardanowski: Znakomitym rozwiązaniem jest rozp

Jan Krzysztof Ardanowski uważa, że powołanie państwowej Insp