Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
14 kwietnia 2021, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.8065 EUR EUR - 4.5552 GBP GBP - 5.2513 DKK DKK - 0.6125
Archiwum
14.04.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,50 zł/kg, średnia: 5,98 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 13.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 217,50 (+ 2,96%), kukurydza CZE21 - 218,25 (+ 0,92%), rzepak MAJ21 - 505,25 (+ 0,55%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++

Minister Ardanowski: Trudno godzić się z prawami podcinającymi ludzką przedsiębiorczość

Redakcja

- Siła państwa i dobrobyt obywateli biorą się z gospodarki, w tym, w dużym stopniu z rolnictwa – mówił minister Jan Krzysztof Ardanowski podczas II Ogólnopolskiego Dnia Promocji Elewarr w Waplewie.

 

Jak pisze na Facebook’u minister Ardanowski, Waplewo to miejscowość z bardzo zasłużoną dla polskości na Pomorzu rodziną Sierakowskich. Tam też świętowali pracownicy spółki Elewarr i rolnicy z nią współpracujący.

 

- To jeden z najważniejszych państwowych podmiotów gospodarczych, którego dobre działanie może mieć wpływ na stabilizowanie rynku zbóż, rzepaku, a w przyszłości także roślin wysokobiałkowych w Polsce. Mogła to być firma o wiele mocniejsza i większa, jednak polityka rabunkowej prywatyzacji, prowadzonej przez naszych poprzedników oddała w prywatne ręce znaczną część magazynów, mocno osłabiając skuteczność Elewarru. Przez lata nikt nie liczył kosztów, pełną garścią wyprowadzając państwowe pieniądze ze spółki. Jeden z byłych prezesów z tak zwanej "partii chłopskiej" stworzył sobie z Elewarru, wręcz międzynarodowe biuro podróży. Ostatnie dwa lata to powrót normalności, liczenia kosztów i oszczędności, a także nowych inwestycji. Cieszę się, że Elewarr jest w dobrych rękach i odzyskuje stabilność ekonomiczną. Przypomniałem w Waplewie, że siła państwa i dobrobyt obywateli biorą się z gospodarki, w tym, w dużym stopniu z rolnictwa. Trudno godzić się z prawami podcinającymi ludzką przedsiębiorczość i np.: w rolnictwie eliminującymi możliwości niezbędnego eksportu. Z Waplewem związana była Helena Sierakowska, mądra, prawa kobieta, wielka Polka, która za przywiązanie rodziny do polskości zapłaciła życiem. Zamordowana została przez Niemców w pierwszych tygodniach wojny w Domu Kaźni w Rypinie, tylko dlatego, że wyznawała swoje patriotyczne zasady. Mówiła do swojej rodziny przyjaciół i współpracowników, że: "Trzeba robić to, co trzeba". Też tak uważam. W życiu tak trzeba! – napisał po spotkaniu w Waplewie szef resortu rolnictwa.

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Ardanowski o Zielonym Ładzie: Europa nie wyżywi sw

- Zielony Ład to jest pewna ideologiczna tendencja, która wy

Leśnictwo i łowiectwo pod nadzorem ministra Pudy?

- Samorząd rolniczy stoi na stanowisku, iż przejęcie kompete

Piątka dla zwierząt wprowadzana tylnymi drzwiami.

- Decyzja o tym, by ograniczać w Polsce ubój rytualny, jest