Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
16 kwietnia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7978 EUR EUR - 4.5481 GBP GBP - 5.2235 DKK DKK - 0.6115
Archiwum
16.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 217,75 (- 0,80%), kukurydza CZE21 - 220,25 (- 0,34%), rzepak MAJ21 - 509,25 (+ 0,25%) [euro/tona] +++ +++ +++ 16.04.2021 13:25 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,30 zł/kg, średnia: 6,00 zł/kg (na podstawie informacji z 10 ubojni) +++ +++

Po masowych protestach, do holenderskich rolników trafiają listy z pogróżkami. Padają ostrzeżenia przed podpaleniem i sabotażem

Redakcja

Holenderskie Stowarzyszenie Rolników (LTO) i inicjatywa rolników Agractie, która pod koniec ubiegłego roku zorganizowała ogólnokrajowe demonstracje przeciwko polityce rolnej rządu, otrzymały listy z pogróżkami od ekstremistycznych organizacji. Autorzy gróźb przestrzegają, iż każde gospodarstwo może stać się ofiarą podpalenia i sabotażu.

 

Zgodnie treścią listu, każda ferma w kraju może stać się celem sabotażu i podpalenia, jeśli rolnicy będą kontynuować protesty. Autorzy listu z pogróżkami krytykują niedawne protesty rolników w Holandii. Uważają ich za...„terrorystów”. Rolnicy są również oskarżani o arogancję i niechęć do koniecznych zmian. Z drugiej strony „słaby rząd” robi „nie prawie nic” aby uporządkować sprawy związane z negatywnymi dla środowiska skutkami rolnictwa.

 

List jest podpisany skrótami. Według adresatów autorzy tego wystąpienia mogą reprezentować sieci działaczy na rzecz dobrostanu zwierząt, w tym Meat the Victims, Extinction Rebellion i Dierenbevrijdingsfront. Meat the Victims już jednak zdystansowało się od tych pogróżek, publikując na swojej stronie na Facebooku oświadczenie, w którym deklarują, iż z listem nie mają nic wspólnego. Organizacja podkreśla, że z zasady odrzuca przemoc. Holenderska policja bada sprawę.

Może zainteresuje Cię również:

Bustowski o protestach Agro Unii: Dym dla dymu, z

- Jesteśmy świadkami protestów rolniczych pod przewodnictwem

J.K. Ardanowski: Protesty rolnicze będą narastały

- Wieś obdarzyła PiS zaufaniem, głosowała na PiS. Po wyborac

Ciągniki rolnicze na ulicach Warszawy. Jutro prote

Wczoraj na antenie RMF FM Michał Kołodziejczak stwierdził, ż