Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 sierpnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7143 EUR EUR - 4,3979 GBP GBP - 4,8665 DKK DKK - 0,5904
Archiwum
10.08.2020 13:11 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,90 - 5,10 zł/kg, średnia: 4,49 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 07.08.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 178,00 (- 0,70%), kukurydza LIS20 - 164,50 (- 0,15%), rzepak LIS20 - 377,25 (- 0,59%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

Po masowych protestach, do holenderskich rolników trafiają listy z pogróżkami. Padają ostrzeżenia przed podpaleniem i sabotażem

Redakcja

Holenderskie Stowarzyszenie Rolników (LTO) i inicjatywa rolników Agractie, która pod koniec ubiegłego roku zorganizowała ogólnokrajowe demonstracje przeciwko polityce rolnej rządu, otrzymały listy z pogróżkami od ekstremistycznych organizacji. Autorzy gróźb przestrzegają, iż każde gospodarstwo może stać się ofiarą podpalenia i sabotażu.

 

Zgodnie treścią listu, każda ferma w kraju może stać się celem sabotażu i podpalenia, jeśli rolnicy będą kontynuować protesty. Autorzy listu z pogróżkami krytykują niedawne protesty rolników w Holandii. Uważają ich za...„terrorystów”. Rolnicy są również oskarżani o arogancję i niechęć do koniecznych zmian. Z drugiej strony „słaby rząd” robi „nie prawie nic” aby uporządkować sprawy związane z negatywnymi dla środowiska skutkami rolnictwa.

 

List jest podpisany skrótami. Według adresatów autorzy tego wystąpienia mogą reprezentować sieci działaczy na rzecz dobrostanu zwierząt, w tym Meat the Victims, Extinction Rebellion i Dierenbevrijdingsfront. Meat the Victims już jednak zdystansowało się od tych pogróżek, publikując na swojej stronie na Facebooku oświadczenie, w którym deklarują, iż z listem nie mają nic wspólnego. Organizacja podkreśla, że z zasady odrzuca przemoc. Holenderska policja bada sprawę.

Może zainteresuje Cię również:

Holendercy rolnicy są wkurzeni. Protestują i będą

Holenderscy rolnicy, przy wsparciu niemieckich kolegów, zabl

Holenderski spór o plan azotowy. 10 tys. rolników

Na wezwanie organizacji Farmers Defence Force (FDF) tysiące

Holenderscy rolnicy emigrują. Będą uciekać do Kana

Coraz więcej holenderskich rolników rozważa sprzedaż swojego