Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 lipca 2019, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3,7869 EUR EUR - 4,2480 GBP GBP - 4,7205 DKK DKK - 0,5690
Archiwum
22.07.2019 13:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00- 5,90 zł/kg, średnia: 5,46 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ 12.07.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,25 (+ 0,85%), kukurydza SIE19 - 178,00 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 370,25 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++

PSL wykorzystuje protest rolników do krytyki działań rządu i ministra rolnictwa

Redakcja

- Wiele środowisk rolniczych miało nadzieję, że zmiana śpiącego ministra Jurgiela na Ardanowskiego będzie zmianą pozytywną, ale dzisiaj widzimy, że zostało to zastąpione arogancją, butą i brakiem szacunku dla rolników – powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł PSL Mirosław Maliszewski.

 

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Polskiego Stronnictwa Ludowego: „w środę na autostradzie A2 protestowali rolnicy. Powodem jest dramatyczna sytuacja na rynku trzody chlewnej. Rolnicy domagają się m. in. odszkodowań za wybite świnie w związku z walką z wirusem ASF. To już kolejny protest przeciw nieudolnym rządom PiS w rolnictwie.”.

 

Pierwsi byli ci, którzy mają problemy z afrykańskim pomorem świń, później byli producenci owoców jagodowych, owoców miękkich, później producenci jabłek, a dzisiaj kolejna grupa rolników wyszła na ulicę po to, żeby powiedzieć, że w polskim rolnictwie dzieje się bardzo źle – stwierdził Mirosław Maliszewski.

 

Jak czytamy w komunikacie PSL, protest rolników to kulminacja negatywnych działań ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. – Wiele środowisk rolniczych miało nadzieję, że zmiana określanego jako mało aktywnego, śpiącego ministra Jurgiela na Ardanowskiego będzie zmianą pozytywną, ale dzisiaj widzimy, że zostało to zastąpione arogancją, butą i brakiem szacunku – zaznaczył poseł Maliszewski.

 

Zdaniem szefa Forum Młodych Ludowców Miłosza Motyki minister Ardanowski jest „totalnie nieskuteczny i totalnie niewiarygodny”. – Gdy obejmował urząd ministra zapewniał, że będzie realizował te postulaty, które przynoszą mu na stół rolnicy, że będzie wspierał rolników. A okazuje się, że gospodarstwa rolne w czasie rządów PiS są likwidowane – zwrócił uwagę Miłosz Motyka. – My już naprawdę nie mamy złudzeń co do tego, że minister Ardanowski kompletnie sobie nie radzi, jest nieskuteczny. I nawet dzisiejsze spotkanie pokazało, że rolnicy są sfrustrowani na tyle, że nie chcą z ministrem rozmawiać, ponieważ on ich też nie słucha. Uważamy, że tą sprawą powinien się również zająć pan premier Mateusz Morawiecki – dodał lider FML .

 

Zdaniem ludowców sytuacja w rolnictwie wymaga radykalnej zmiany. Zwrócili się jednocześnie z apelem do rządzących o realne działania i pomoc rolnikom. – Apelujemy i do premiera Mateusza Morawieckiego i do samego ministra Jana, Krzysztofa Ardanowskiego o podjęcie realnych działań w sprawie polskiej wsi, polskiego rolnictwa – wezwał poseł Mirosław Maliszewski.

 

Źródło/zdjęcie: www.psl.pl

Może zainteresuje Cię również:

Ogromne ognisko ASF w Bułgarii. Do wybicia 17 tys.

Bułgarska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności potwierdziła p

ASF blisko powiatu żuromińskiego

W miniony piątek Główny Lekarz Weterynarii poinformował o ko

W Unii Europejskiej ceny tuczników znalazły się po

Spadające ceny tuczników w ostatnim tygodniu rozczarowały pr