Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
26 lutego 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.7247 EUR EUR - 4.5175 GBP GBP - 5.1946 DKK DKK - 0.6075
Archiwum
26.02.2021 MATIF: pszenica MAR21 - 245,00 (- 0,31%), kukurydza MAR21 - 226,25 (- 1,31%), rzepak MAJ21 - 491,50 (+ 0,67%) [euro/tona] +++ +++ +++ 26.02.2021 14:09 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,60 - 6,40 zł/kg, średnia: 5,95 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++

Nie ma sensu popadać w panikę i sprzedawać pszenicę po zaniżonych cenach

Redakcja

- W ostatnich dniach koronawirus to argument do wszelkich wahań cenowych. Wszyscy chcą wykorzystać zaistniałą sytuację we własnym interesie. Spekulanci skupujący zboże i obniżają ceny, co nie przekłada się na zmniejszenie produkcji. Młyny zwiększają produkcje mąki, sypią się zamówienia z każdych stron, a ludzie masowo zaczęli wykupować żywność w sklepach – czytamy w jednej z opinii na portalu społecznościowym. 

 

- Nie ma sensu popadać w panikę i sprzedawać pszenicę po zaniżonych cenach. Żywność w takich czasach jest największym dobrem, a pszenica w tych czasach to skarb, więc warto wstrzymać sprzedaż i poczekać na lepsze czasy. Rolnicy zawsze są poszkodowani i nie mają skutecznego narzędzia, by dyktować ceny, więc teraz jest ten moment. Koronawirus pokazał co się liczy w czasach epidemii. Ludzie walczą o żywność, nie biegną po nową bluzkę, czy spodnie do sklepu, ale kupują mąkę, makaron, mięso wszystkie te produkty, które tworzy rolnik, więc nie ulegajmy panice i pokażmy, że cenimy swoją pracę – czytamy w apelu opublikowanym na facebook'owym profilu Pogotowie Rolnicze.

 

- W tym samym czasie Grupa Azoty straszy brakiem dostaw nawozów i zachęca do kupowania już teraz, bo potem nie będzie. Prawda jest taka, że produkcja nawozów tanieje, bo ropa i gaz idą gwałtownie w dół, a Grupa Azoty ma duże stany magazynowe i próbują wypchnąć wszystko, co się da, póki jest jeszcze dobra cena. Orlen z każdym dniem obniża cenę ropy o kilka groszy, więc warto się jeszcze wstrzymać z zakupami, bo cena baryłki od lat nie była tak niska – podpowiada autor profilu Pogotowie Rolnicze. 

Może zainteresuje Cię również:

26.02.2021 Ceny skupu zbóż, kukurydzy, oleistych i

Zboża i oleiste nadal drożeją. Tylko od minionego wtorku śre

Koniec dobrej passy na rynku zbóż?

- O ile w Paryżu luty zamknie się dużym wzrostem (w skali mi

Rzepak i zboża najdroższe od niemal ośmiu lat

Notowania zbóż i rzepaku są teraz najwyższe od kwietnia-maja