Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
05 sierpnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7143 EUR EUR - 4,3979 GBP GBP - 4,8665 DKK DKK - 0,5904
Archiwum
07.08.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 178,00 (- 0,70%), kukurydza LIS20 - 164,50 (- 0,15%), rzepak LIS20 - 377,25 (- 0,59%) [euro/tona] +++ +++ +++ 07.08.2020 13:35 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,90 - 4,60 zł/kg, średnia: 4,20 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

Nie ma sensu popadać w panikę i sprzedawać pszenicę po zaniżonych cenach

Redakcja

- W ostatnich dniach koronawirus to argument do wszelkich wahań cenowych. Wszyscy chcą wykorzystać zaistniałą sytuację we własnym interesie. Spekulanci skupujący zboże i obniżają ceny, co nie przekłada się na zmniejszenie produkcji. Młyny zwiększają produkcje mąki, sypią się zamówienia z każdych stron, a ludzie masowo zaczęli wykupować żywność w sklepach – czytamy w jednej z opinii na portalu społecznościowym. 

 

- Nie ma sensu popadać w panikę i sprzedawać pszenicę po zaniżonych cenach. Żywność w takich czasach jest największym dobrem, a pszenica w tych czasach to skarb, więc warto wstrzymać sprzedaż i poczekać na lepsze czasy. Rolnicy zawsze są poszkodowani i nie mają skutecznego narzędzia, by dyktować ceny, więc teraz jest ten moment. Koronawirus pokazał co się liczy w czasach epidemii. Ludzie walczą o żywność, nie biegną po nową bluzkę, czy spodnie do sklepu, ale kupują mąkę, makaron, mięso wszystkie te produkty, które tworzy rolnik, więc nie ulegajmy panice i pokażmy, że cenimy swoją pracę – czytamy w apelu opublikowanym na facebook'owym profilu Pogotowie Rolnicze.

 

- W tym samym czasie Grupa Azoty straszy brakiem dostaw nawozów i zachęca do kupowania już teraz, bo potem nie będzie. Prawda jest taka, że produkcja nawozów tanieje, bo ropa i gaz idą gwałtownie w dół, a Grupa Azoty ma duże stany magazynowe i próbują wypchnąć wszystko, co się da, póki jest jeszcze dobra cena. Orlen z każdym dniem obniża cenę ropy o kilka groszy, więc warto się jeszcze wstrzymać z zakupami, bo cena baryłki od lat nie była tak niska – podpowiada autor profilu Pogotowie Rolnicze. 

Może zainteresuje Cię również:

07.08.2020 Ceny skupu zbóż, kukurydzy, oleistych i

Na rynku skupu zbóż ceny nadal spadają. Od minionego wtorku

Koronawirus sparaliżował pracę komisji KRUS. Wielu

Samorząd rolniczy wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju W

Bruksela wzywa Chiny do złagodzenia kontroli dotyc

Komisja Europejska wyraziła zaniepokojenie w związku z nowo