Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
23 października 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8665 EUR EUR - 4.5772 GBP GBP - 5.0608 DKK DKK - 0.6152
Archiwum
23.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 209,75 (+ 0,36%), kukurydza LIS20 - 196,50 (+ 2,75%), rzepak LIS20 - 392,00 (- 0,70%) [euro/tona] +++ +++ +++ 23.10.2020 14:02 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,80 - 4,60 zł/kg, średnia: 4,10 zł/kg (na podstawie informacji z 11 ubojni) +++

Nie ma sensu popadać w panikę i sprzedawać pszenicę po zaniżonych cenach

Redakcja

- W ostatnich dniach koronawirus to argument do wszelkich wahań cenowych. Wszyscy chcą wykorzystać zaistniałą sytuację we własnym interesie. Spekulanci skupujący zboże i obniżają ceny, co nie przekłada się na zmniejszenie produkcji. Młyny zwiększają produkcje mąki, sypią się zamówienia z każdych stron, a ludzie masowo zaczęli wykupować żywność w sklepach – czytamy w jednej z opinii na portalu społecznościowym. 

 

- Nie ma sensu popadać w panikę i sprzedawać pszenicę po zaniżonych cenach. Żywność w takich czasach jest największym dobrem, a pszenica w tych czasach to skarb, więc warto wstrzymać sprzedaż i poczekać na lepsze czasy. Rolnicy zawsze są poszkodowani i nie mają skutecznego narzędzia, by dyktować ceny, więc teraz jest ten moment. Koronawirus pokazał co się liczy w czasach epidemii. Ludzie walczą o żywność, nie biegną po nową bluzkę, czy spodnie do sklepu, ale kupują mąkę, makaron, mięso wszystkie te produkty, które tworzy rolnik, więc nie ulegajmy panice i pokażmy, że cenimy swoją pracę – czytamy w apelu opublikowanym na facebook'owym profilu Pogotowie Rolnicze.

 

- W tym samym czasie Grupa Azoty straszy brakiem dostaw nawozów i zachęca do kupowania już teraz, bo potem nie będzie. Prawda jest taka, że produkcja nawozów tanieje, bo ropa i gaz idą gwałtownie w dół, a Grupa Azoty ma duże stany magazynowe i próbują wypchnąć wszystko, co się da, póki jest jeszcze dobra cena. Orlen z każdym dniem obniża cenę ropy o kilka groszy, więc warto się jeszcze wstrzymać z zakupami, bo cena baryłki od lat nie była tak niska – podpowiada autor profilu Pogotowie Rolnicze. 

Może zainteresuje Cię również:

Działania marketingowe rynku mięsnego w cieniu kor

Rynek mięsny wciąż walczy o swoją pozycję. Polska należy do

23.10.2020 Ceny skupu zbóż, kukurydzy, oleistych i

Na rynku skupu zbóż ceny nadal rosną. Najwyraźniej w górę id

Matif: Wysokie notowania cen rzepaku, pszenicy i k

W notowaniach giełdowych nowe długoterminowe szczyty zaliczy