Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.8014 EUR EUR - 4.5546 GBP GBP - 5.2376 DKK DKK - 0.6124
Archiwum
15.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 219,50 (- 0,57%), kukurydza CZE21 - 221,00 (0,00%), rzepak MAJ21 - 508,00 (+ 0,20%) [euro/tona] +++ +++ 14.04.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,50 zł/kg, średnia: 5,98 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

Tönnies ponownie może eksportować wieprzowinę do Chin

Redakcja

Jak podaje serwis informacyjny SUSonline, największa niemiecka rzeźnia Tönnies w Rheda Wiedenbruck może ponownie dostarczać wieprzowinę do Chin. Rzeźnie holenderskie nadal czekają na "zielone światło" do wznowienia handlu wieprzowiną z Państwem Środka. 

 

W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska wyraziła zaniepokojenie w związku z nowo utworzonymi barierami dla eksportu żywności, co przekazano chińskim władzom. Urzędnicy UE poinformowali, że Chiny coraz częściej podejmują kroki w celu powstrzymania pandemii Covid-19 w eksporcie produktów rolnych. Według rzecznika COV, Patricka de Leede, holenderskie rzeźnie wciąż nie mają zielonego światła na eksport do Chin.

 

Według portalu informacyjnego Fleischwirtschaft, Tönnies zwiększył liczbę ubojów świń w głównym zakładzie w Rheda-Wiedenbrück do 17 000 świń dziennie, a zakład ponownie pracuje na dwie zmiany. Przed wykryciem wirusa w tej rzeźni, zakład zabijał 20 tys. zwierzat dziennie. Teraz, gdy rynek chiński został ponownie otwarty, część tej wieprzowiny może zostać wysłana do Azji.

 

To także dobra wiadomość dla Chińczyków. Odbudowa populacji świń, częściowo z powodu powodzi, postępuje wolniej niż zakładano i w zeszłym tygodniu władze chińskie musiały uwolnić zapasy wieprzowiny.

 

Ponadto Grupa WH prognozuje niższy eksport z USA do Chin w drugiej połowie roku, ze względu na wybuchy ognisk koronawirusa w amerykańskich rzeźniach, w tym w należącej do WH Group Smithfield Foods. Pięć fabryk firmy nadal działa poniżej normalnej wydajności. Dzięki wznowieniu eksportu niemieckiej wieprzowiny i ewentualnie holenderskiego, Chiny będą w stanie utrzymać podaż wieprzowiny.

 

Źródło: Pig Business

 

Może zainteresuje Cię również:

Chiny napędzają globalny popyt na wieprzowinę. Duń

Rzeźnia Danish Crown spodziewa się w tym roku zwiększonego p

Import wieprzowiny do Ukrainy spadł o 32%. Polska

Według danych Państwowej Służby Celnej Ukrainy wolumen impor

Holenderskie problemy z eksportem wieprzowiny do C

Rzeźnia Van Rooi Meat z Helmond od zeszłego tygodnia ubija m