Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
14 czerwca 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,7727 EUR EUR - 4,2554 GBP GBP - 4,7771 DKK DKK - 0,5698
Archiwum
14.06.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 180,75 (+ 1,12%), kukurydza SIE19 - 176,50 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 369,25 (+ 0,48%) [euro/tona] +++ +++ +++ 14.06.2019 13.15 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00- 5,60 zł/kg, średnia: 5,23 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++

Wieprzowina z hodowli bez antybiotyków trafi na polskie stoły

Redakcja

Reinert Westfälische Privat Fleischerei na początku tego roku wprowadził na rynek niemiecki nową linię produktów wieprzowych wykonanych z mięsa dostarczanego przez duńskie świnie z Danish Crown hodowane bez użycia antybiotyków. Teraz producent wkracza na rynek polski.

 

Pierwszy test przeprowadzono w Niemczech, gdzie wielu konsumentów obawia się oporności na antybiotyki. - Wprowadziliśmy szereg wędlin, w których mięso pochodzi od świń, które nigdy nie były leczone antybiotykami, a jednocześnie nalegamy na cały przemysł mięsny, aby omówić, w jaki sposób możemy sprostać wyzwaniom związanym ze stosowaniem antybiotyków - mówi dyrektor generalny firmy Hans-Ewald Reinert.

 

W Polsce produkty bez antybiotyków (ABF) są dystrybuowane przez Prime Food, pod szyldem Goodvalley, przez pięć dużych sieci detalicznych. - Zdecydowanie jest to moment na zbudowanie takiego rynku w Polsce. Widzimy, że Polacy szukają tego typu produktów, więc budujemy tę kategorię tutaj. Nasze mięso z hodowli bez użycia antybiotyków jest dostępne w największych sieciach handlowych, jako stała pozycja asortymentowa .Produkt testowany jest również przez wybrane sklepy Biedronka w większych miastach - mówi Paweł Nowak, Dyrektor Zarządzający Goodvalley.

W 2014 r. Danish Crown uruchomił projekt pilotażowy na wyspie Bornholm, aby dowiedzieć się, w jakim stopniu możliwe jest hodowanie świń bez stosowania antybiotyków i bez uszczerbku dla dobrostanu zwierząt. W pierwszej fazie 60% świń radzi sobie bez podawania antybiotyków, a hodowcy zmieniają jedynie szereg procedur w budynkach dla świń. W 2017 roku Duńska Korona zgłosiła ubój 200 000 sztuk świń rasy ABF.

 

ogloszenia dla hodowcow trzody chlewnej

 

Źródło: euromeatnews.com

Może zainteresuje Cię również:

W ciągu najbliższej dekady europejska produkcja wi

Prezes zakładu mięsnego Vion, Ronald Lotgerink, spodziewa si

Belgia wygrywa walkę z ASF. Co stoi za sukcesem?

Dla państwa, któremu eksport wieprzowiny przynosi bardzo duż

Zakłady mięsne doszły do muru? Nie będzie dalszych

Ceny żywca wieprzowego są wysokie, co z pewnością cieszy pro