Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.7885 EUR EUR - 4.5562 GBP GBP - 5.2655 DKK DKK - 0.6127
Archiwum
22.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 238,50 (+ 3,02%), kukurydza CZE21 - 233,75 (+ 2,07%), rzepak MAJ21 - 595,25 (+ 5,96%) [euro/tona] +++ +++ +++ 21.04.2021 13:05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 6,10 - 6,90 zł/kg, średnia: 6,39 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++

Czy zbuduję wiatę - garaż w ramach operacji "Modernizacja gospodarstw rolnych"? Odpowiadamy w artykule!

Cezary Wójcicki
czy zbuduje wiate w ramach modernizacji

Zbliża się nabór wniosków na ‘Modernizację gospodarstw rolnych’, start: 19 lutego. Rolnicy mają mnóstwo pytań dotyczących ubiegania się o pomoc w ramach tego poddziałania.

Dziś rozważmy problem, czy w ramach operacji "Modernizacja gospodarstw rolnych" można ubiegać się o dofinansowanie budowy wiaty na siano i czy ewentualnie ta wiata może być wykorzystywana jako garaż dla maszyn rolniczych.

Zgodnie z zapisami rozporządzenia można uznać koszty związane z zakupem/ budową wiaty na magazyn paszowy za koszt kwalifikowalny. Jednocześnie ARiMR informuje, że istotna z punktu ubiegania się o wsparcie jest funkcja jaką będzie spełniała wiata w procesie produkcji rolniczej. Wspomniany budynek gospodarczy musi być ściśle związany z prowadzoną działalnością rolniczą i wykorzystywany na potrzeby produkcji rolnej prowadzonej w gospodarstwie rolnym np. służącym do przygotowania produktów do sprzedaży (nie może być to np. wiata-garaż wykorzystany do przechowywania maszyn i/lub urządzeń).

Wielkość takiego budynku musi mieć swoje odzwierciedlenie do wielkości produkcji roślinnej i zwierzęcej, a także sposobu zadawania i konserwowania pasz. W związku z powyższym wsparciem mogą zostać objęte koszty zakupu/ budowy wiaty o ile operacja, oprócz zapewnienia odpowiedniego wzrostu GVA w gospodarstwie, przyczyni się do osiągnięcia celu i jako całość będzie spełniała pozostałe wymagania określone w przepisach.

Źródło: ARiMR

Cezary Wójcicki
Autor: Cezary Wójcicki
Cezary Wójcicki – inżynier rolnictwa, obecnie student zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pasjonat rolnictwa, w szczególności produkcji zwierzęcej. Poza karierą naukową aktywnie uczestniczy w życiu swojego gospodarstwa, a od niedawna rozpoczął współpracę z portalem..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

W tym roku bez oświadczeń przy składaniu wniosków

Tegoroczna kampania składania wniosków o dopłaty bezpośredni

Polityka Brukseli zmierza do pełnego uzależnienia

- Obawiamy się, że strategia w proponowanym kształcie z

Nie można zmuszać rolników do wprowadzania 25% upr

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych uważa, że