Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
17 września 2019, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3,9412 EUR EUR - 4,3410 GBP GBP - 4,8882 DKK DKK - 0,5813
Archiwum
17.09.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 171,00 (- 0,44%), kukurydza LIS19 - 164,00 (+ 0,15%), rzepak LIS19 - 386,00 (- 0,52%) [euro/tona] +++ +++ +++ 16.09.2019 12:10 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,30 zł/kg (na podstawie informacji z 18 ubojni) +++ +++

Czy zbuduję wiatę - garaż w ramach operacji "Modernizacja gospodarstw rolnych"? Odpowiadamy w artykule!

Cezary Wójcicki
czy zbuduje wiate w ramach modernizacji

Zbliża się nabór wniosków na ‘Modernizację gospodarstw rolnych’, start: 19 lutego. Rolnicy mają mnóstwo pytań dotyczących ubiegania się o pomoc w ramach tego poddziałania.

Dziś rozważmy problem, czy w ramach operacji "Modernizacja gospodarstw rolnych" można ubiegać się o dofinansowanie budowy wiaty na siano i czy ewentualnie ta wiata może być wykorzystywana jako garaż dla maszyn rolniczych.

Zgodnie z zapisami rozporządzenia można uznać koszty związane z zakupem/ budową wiaty na magazyn paszowy za koszt kwalifikowalny. Jednocześnie ARiMR informuje, że istotna z punktu ubiegania się o wsparcie jest funkcja jaką będzie spełniała wiata w procesie produkcji rolniczej. Wspomniany budynek gospodarczy musi być ściśle związany z prowadzoną działalnością rolniczą i wykorzystywany na potrzeby produkcji rolnej prowadzonej w gospodarstwie rolnym np. służącym do przygotowania produktów do sprzedaży (nie może być to np. wiata-garaż wykorzystany do przechowywania maszyn i/lub urządzeń).

Wielkość takiego budynku musi mieć swoje odzwierciedlenie do wielkości produkcji roślinnej i zwierzęcej, a także sposobu zadawania i konserwowania pasz. W związku z powyższym wsparciem mogą zostać objęte koszty zakupu/ budowy wiaty o ile operacja, oprócz zapewnienia odpowiedniego wzrostu GVA w gospodarstwie, przyczyni się do osiągnięcia celu i jako całość będzie spełniała pozostałe wymagania określone w przepisach.

Źródło: ARiMR

Cezary Wójcicki
Autor: Cezary Wójcicki
Cezary Wójcicki – inżynier rolnictwa, obecnie student zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pasjonat rolnictwa, w szczególności produkcji zwierzęcej. Poza karierą naukową aktywnie uczestniczy w życiu swojego gospodarstwa, a od niedawna rozpoczął współpracę z portalem..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Czy Unia nas rozliczy, czy my rozliczymy Unię?

Dobrze pamiętam czas, w którym Hymnu Europejskiego uczono w

Rolnicy cenią dopłaty, ale są w stanie sięgnąć po

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Martin & Jacob

Ostateczny termin złożenia wniosków o dopłaty bezp

Do 4 czerwca do godz. 7.30 w ARiMR zostało złożonych 1,3 mln