Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
18 lutego 2020, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3,9448 EUR EUR - 4,2714 GBP GBP - 5,1271 DKK DKK - 0,5718
Archiwum
17.02.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 194,00 (0,00%), kukurydza MAR20 - 168,25 (0,00%), rzepak MAJ20 - 400,75 (+ 0,31%) [euro/tona] +++ +++ +++ 17.02.2020 12:32 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,30 - 6,00 zł/kg, średnia: 5,68 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Czy zbuduję wiatę - garaż w ramach operacji "Modernizacja gospodarstw rolnych"? Odpowiadamy w artykule!

Cezary Wójcicki
czy zbuduje wiate w ramach modernizacji

Zbliża się nabór wniosków na ‘Modernizację gospodarstw rolnych’, start: 19 lutego. Rolnicy mają mnóstwo pytań dotyczących ubiegania się o pomoc w ramach tego poddziałania.

Dziś rozważmy problem, czy w ramach operacji "Modernizacja gospodarstw rolnych" można ubiegać się o dofinansowanie budowy wiaty na siano i czy ewentualnie ta wiata może być wykorzystywana jako garaż dla maszyn rolniczych.

Zgodnie z zapisami rozporządzenia można uznać koszty związane z zakupem/ budową wiaty na magazyn paszowy za koszt kwalifikowalny. Jednocześnie ARiMR informuje, że istotna z punktu ubiegania się o wsparcie jest funkcja jaką będzie spełniała wiata w procesie produkcji rolniczej. Wspomniany budynek gospodarczy musi być ściśle związany z prowadzoną działalnością rolniczą i wykorzystywany na potrzeby produkcji rolnej prowadzonej w gospodarstwie rolnym np. służącym do przygotowania produktów do sprzedaży (nie może być to np. wiata-garaż wykorzystany do przechowywania maszyn i/lub urządzeń).

Wielkość takiego budynku musi mieć swoje odzwierciedlenie do wielkości produkcji roślinnej i zwierzęcej, a także sposobu zadawania i konserwowania pasz. W związku z powyższym wsparciem mogą zostać objęte koszty zakupu/ budowy wiaty o ile operacja, oprócz zapewnienia odpowiedniego wzrostu GVA w gospodarstwie, przyczyni się do osiągnięcia celu i jako całość będzie spełniała pozostałe wymagania określone w przepisach.

Źródło: ARiMR

Cezary Wójcicki
Autor: Cezary Wójcicki
Cezary Wójcicki – inżynier rolnictwa, obecnie student zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pasjonat rolnictwa, w szczególności produkcji zwierzęcej. Poza karierą naukową aktywnie uczestniczy w życiu swojego gospodarstwa, a od niedawna rozpoczął współpracę z portalem..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Kontrole ARiMR spędzają sen z powiek rolników. Wie

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, na wniosek Dolnośląskie

Minister Ardanowski: Rolnictwo jest upokarzane, a

Podczas piątkowego otwarcia Centralnych Targów Rolniczych w

Fikcyjne gospodarstwa pobierają dopłaty. Samorząd

Krajowa Rada Izb Rolniczych 2 grudnia 2019 r. przyjęła wnios