Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
30 września 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.8658 EUR EUR - 4.5268 GBP GBP - 4.9560 DKK DKK - 0.6079
Archiwum
30.09.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 197,75 (+ 2,86%), kukurydza LIS20 - 172,50 (+ 1,77%), rzepak LIS20 - 385,00 (+ 1,12%) [euro/tona] +++ +++ +++ 30.09.2020 13:33 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 5,40 zł/kg, średnia: 4,59 zł/kg (na podstawie informacji z 11 ubojni) +++ +++ +++

5. Forum Wołowiny

Redakcja

Sektor wołowiny i cielęciny odgrywa ważną rolę w rolnictwie jak i całej gospodarce Unii Europejskiej, jednocześnie stoi przed szeregiem wyzwań gospodarczych, społecznych i środowiskowych. Każdy, posiadający chociaż pobieżną znajomość specyfiki tego sektora, ma świadomość, że nie może być mowy o rozwoju polskiego sektora wołowiny bez globalnego spojrzenia na wyzwania przed jakimi stoi branża. O tym od wczoraj dyskutują specjaliści na 5. Forum Wołowiny, które odbywa się w Serocku. 

 

Tegoroczne Forum Sektora Wołowiny ma charakter wydarzenia międzynarodowego, podczas którego goszczą przedstawiciele różnych krajów europejskich, funkcjonujących tam spółdzielni rolniczych oraz organizacji producenckich, przedstawicieli międzynarodowej administracji publicznej. Poza gośćmi z zagranicy uczestnikami Forum jak co roku są hodowcy, producenci żywca wołowego, przedstawiciele ubojni, zakładów rozbioru, przedstawiciele administracji szczebla krajowego i samorządowego, przedstawiciele handlu, dostawcy produktów oraz usług dla przemysłu mięsnego, przedstawiciele świata nauki, branżowych stowarzyszeń, rządowych agencji i ośrodków doradztwa rolniczego.

 

Forum to okazja do podjęcia świadomej dyskusji na temat przyszłości europejskiego sektora wołowiny oraz pozycji jaką zajmie w nim Polska. Jest to szczególnie ważne w świetle wyzwań pojawiających się w wyniku podpisania umowy z krajami Mercosur oraz Brexit’u na sektor wołowiny, a także celów nowej, ambitnej Wspólnej Polityki Rolnej. Biorąc pod uwagę program Unii Europejskiej oraz jego znaczenie dla sektora wołowiny, forum zostało podzielone na następujące obszary tematyczne: polityka (z naciskiem na WPR), handel, badania/innowacje i marketing.

 

Forum Sektora Wołowiny to cykliczna konferencja organizowana przez Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego wraz z Radą Sektora Wołowiny. Tegoroczna, wyjątkowa gdyż jubileuszowa edycja Forum współorganizowana jest przez Federację Branżowych Związków Producentów Rolnych oraz przy współpracy z Copa i Cogeca. Tematem przewodnim Forum jest „Pakt na rzecz przyszłości sektora wołowiny i cielęciny wychodzący naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa i konsumentów”.

 

Na wczorajszym Forum dyskutowano na sesjach politycznej i handlowej.

 

Plan dzisiejszego Forum:

 

Sesja III: MARKETING I PROMOCJA

9:30-11:00

Normy handlowe UE dotyczące wołowiny i aktualna sytuacja w zakresie ich rewizji

Możliwości promocji unijnego sektora wołowiny

Case study: odpowiedź na oczekiwania konsumentów w zakresie środowiska

Dyskusja panelowa

Moderator: Isabel Basto

11: 00-11: 30 Przerwa na kawę

 

Sesja IV: BADANIA I INNOWACJE

11:30-13:00

Ramy badań i możliwości dla sektora wołowiny

Analiza przypadku – Innowacyjny projekt wołowiny w Polsce

 Priorytety Copa i Cogeca dotyczące badań

Panel dyskusyjny

Moderator: prof. dr hab. Andrzej Babuchowski

13:00 Wnioski końcowe Jerzy Wierzbicki i Angus Woods

Może zainteresuje Cię również:

Świnie wolą muzykę klasyczną

Świnie zdecydowanie wolą muzykę klasyczną od rocka. Krowy pr

Wirtualne ogrodzenie dla krów: płot, którego nie m

Wirtualne ogrodzenia dla krów opierają się na technologii GP

Organizacja producentów bydła postuluje ułatwienia

Podlaskie Zrzeszenie Producentów Bydła w Suchożebrach wystos