Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
01 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9591 EUR EUR - 4,4465 GBP GBP - 4,9043 DKK DKK - 0,5966
Archiwum
01.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 181,50 (+ 0,55%), kukurydza SIE20 - 168,50 (+ 0,60%), rzepak SIE20 - 377,25 (- 0,20%) [euro/tona] +++ +++ +++ 01.07.2020 13:29 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,20 - 6,00 zł/kg, średnia: 5,50 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Wyniki badań rzekomo skażonego masła - brak nieprawidłowości

Cezary Wójcicki
skazone maslo wrzesnia
Źródło: pixabay.com

Wyjaśniła się sprawa rzekomego skażenia masła bakterią E. coli przez Spółdzielnię Mleczarską Września. Zbadano próbki i sprawdzono dokumentację. Nie stwierdzono nieprawidłowości.

 

Sprawę w ubiegłym tygodniu nagłośniła lokalna gazeta. Poinformowano o tym, że w mleczarni podjęto decyzję o przerobieniu i wypuszczeniu na rynek 10 ton rzekomo skażonego masła.

 

Kontrolę w mleczarni przeprowadził wczoraj (czwartek) Powiatowy Inspektorat Weterynarii. Zbadane próbki dały wynik ujemny. Tak jak już wspomnieliśmy, weryfikacji poddano, także całą dokumentację dotyczącą partii masła wokół której jest zamieszanie. Nie stwierdzono żadnych uchybień.

 

Prezes SM Września p. Dariusz Goliński od początku dementował informacje o rzekomym skażeniu masła. Zakład zastanawia się nad podjęciem kroków prawnych w stosunku do byłej pracownicy, która odpowiedzialna jest za nieprawdziwą informację podaną do mediów. Prezes Goliński mówi o tym, że wizerunek mleczarni ucierpiał na tej aferze.

 

Według pana Golińskiego, gdyby informacja o skażeniu masła była prawdziwa, to skutki wprowadzenia tak dużej ilości skażonego produktu na rynek byłyby zauważone natychmiast, zarówno przez samych konsumentów, jak i jednostki państwowej kontroli sanitarnej.

 

Źródło: TVP INFO

Cezary Wójcicki
Autor: Cezary Wójcicki
Cezary Wójcicki – inżynier rolnictwa, obecnie student zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pasjonat rolnictwa, w szczególności produkcji zwierzęcej. Poza karierą naukową aktywnie uczestniczy w życiu swojego gospodarstwa, a od niedawna rozpoczął współpracę z portalem..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Jeszcze raz o imporcie mleka. Patriotyzm gospodarc

Patriotyzm gospodarczy niektórych przedsiębiorstw mleczarski

Mlekovita: W niewielkim zakresie organizujemy sur

Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, G

OSM Piątnica odpowiada na zarzuty ministra rolnict

- OSM Piątnica, to polska spółdzielnia mleczarska, należąca