Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
27 marca 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 4,1127 EUR EUR - 4,5246 GBP GBP - 5,0218 DKK DKK - 0,6065
Archiwum
27.03.2020 12:25 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,00 - 4,80 zł/kg, średnia: 4,25 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ 26.03.2020 MATIF: pszenica kons. MAJ20 - 193,50 (- 2,15%), kukurydza CZE20 - 168,00 (- 1,18%), rzepak MAJ20 - 352,00 (+ 0,57%) [euro/tona] +++ +++ +++

Wyniki badań rzekomo skażonego masła - brak nieprawidłowości

Cezary Wójcicki
skazone maslo wrzesnia
Źródło: pixabay.com

Wyjaśniła się sprawa rzekomego skażenia masła bakterią E. coli przez Spółdzielnię Mleczarską Września. Zbadano próbki i sprawdzono dokumentację. Nie stwierdzono nieprawidłowości.

 

Sprawę w ubiegłym tygodniu nagłośniła lokalna gazeta. Poinformowano o tym, że w mleczarni podjęto decyzję o przerobieniu i wypuszczeniu na rynek 10 ton rzekomo skażonego masła.

 

Kontrolę w mleczarni przeprowadził wczoraj (czwartek) Powiatowy Inspektorat Weterynarii. Zbadane próbki dały wynik ujemny. Tak jak już wspomnieliśmy, weryfikacji poddano, także całą dokumentację dotyczącą partii masła wokół której jest zamieszanie. Nie stwierdzono żadnych uchybień.

 

Prezes SM Września p. Dariusz Goliński od początku dementował informacje o rzekomym skażeniu masła. Zakład zastanawia się nad podjęciem kroków prawnych w stosunku do byłej pracownicy, która odpowiedzialna jest za nieprawdziwą informację podaną do mediów. Prezes Goliński mówi o tym, że wizerunek mleczarni ucierpiał na tej aferze.

 

Według pana Golińskiego, gdyby informacja o skażeniu masła była prawdziwa, to skutki wprowadzenia tak dużej ilości skażonego produktu na rynek byłyby zauważone natychmiast, zarówno przez samych konsumentów, jak i jednostki państwowej kontroli sanitarnej.

 

Źródło: TVP INFO

Cezary Wójcicki
Autor: Cezary Wójcicki
Cezary Wójcicki – inżynier rolnictwa, obecnie student zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pasjonat rolnictwa, w szczególności produkcji zwierzęcej. Poza karierą naukową aktywnie uczestniczy w życiu swojego gospodarstwa, a od niedawna rozpoczął współpracę z portalem..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Perfidne oszustwo. Przekonują, że mają mleko, któr

- Z przykrością informujemy, że w okresie pandemii pojawiają

Dramat śląskich hodowców bydła. Spółdzielnia w Bie

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu ze Śląska poinfo

W całej gminie tylko jeden rolnik został zwolniony

Czeska gmina Kynice w regionie Havlíčkův Brod została zamknę