Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
02 grudnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3.7038 EUR EUR - 4.4642 GBP GBP - 4.9426 DKK DKK - 0.5996
Archiwum
02.12.2020 13:25 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,40 - 4,30 zł/kg, średnia: 3,73 zł/kg (na podstawie informacji z 11 ubojni) +++ +++ +++ 01.12.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 209,50 (- 0,36%), kukurydza STY21 - 189,75 (- 1,94%), rzepak LUT21 - 404,25 (- 1,10%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++ +++

Dzisiaj protest rolników w Warszawie. Płoną pierwsze race, policja spisuje uczestników

Redakcja

Na ulicach Warszawy widać pierwsze grupy rolników. Widać również liczne oddziały policyjne, które wielokroć spisują uczestników dzisiejszej manifestacji. Wg organizatorów zgromadzenia, dzisiejszy protest to tylko przedsmak tego co może nastąpić w stolicy już pod koniec listopada.

 

- Widzimy przerośnięty interwencjonizm policji, która spisuje wszystkich, którzy wysiadają z samochodów i autobusów. To jest nienormalne żeby spisywać ludzi, którzy przyjechali na legalnie zgłoszoną manifestację rolników. To jest jawne zastraszanie. Pan nie potrafi podać podstawy prawnej na mocy której spisuje człowieka idącego ulicą z flagą Polski. To jest zastraszanie od samego początku. Policja nie potrafi uzasadnić dlaczego to robi. Widzimy duże oddziały policji, ale tez widzimy wielki strach, o czym świadczy skierowanie takich sił przeciwko ludziom, przeciwko społeczeństwu. To jest przedziwne – mówi Michał Kołodziejczak, lider Agro Unii, na jednym z nagrań opublikowanym w mediach społecznościowych.

 

Warto jednak zauważyć, że nieco wcześniej, na dużym skrzyżowaniu w stolicy, działacze Agro Unii odpalili race, które wywołały spore zadymienie i spowolniły ruch drogowy w tym miejscu.

 

- Dzisiaj jesteśmy pokojowo w Warszawie, ale niedługo będzie ostro. To jest zapowiedź tego co niedługo może być w stolicy – mówi na jednym z nagrań Kołodziejczak, który prezentuje widok płonących w tle rac. – Nie damy sobie zabrać tego, co sobie przez całe lata wypracowaliśmy. Będziemy dzisiaj spokojnie manifestować, ale musicie wiedzieć, że jesteśmy gotowi na wszystko – mówi lider Agro Unii.

 

Dzisiaj w Warszawie spodziewamy się kilku tysięcy osób. Pamiętajcie o tym, ze jest to tylko pogotowie strajkowe i jest to preludium do tego co będzie się działo jeśli Prawo i Sprawiedliwość od tego projektu nie odstąpi, ponieważ chłopi pod koniec listopada zejdą z pola. Wtedy planujemy manifestację w Warszawie na 20 tys. ludzi – zapowiada Marek Miśko, jeden z organizatorów dzisiejszego zgromadzenia.

 

Może zainteresuje Cię również:

Rolnicy znów protestują na drogach. Komornicy zacz

Dzisiaj na drodze krajowej nr 16 protestowali rolnicy, główn

Czas Samoobrony minął. Agro Unia też pójdzie w zap

Dzisiaj w studiu RMF FM redaktor Robert Mazurek gościł czoło

Polityka niskich cen Lidla. Protest niemieckich ro

Minionej nocy pod sklepami sieci handlowej Lidl w Dolnej Sak