Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 kwietnia 2021, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3.8014 EUR EUR - 4.5546 GBP GBP - 5.2376 DKK DKK - 0.6124
Archiwum
15.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 219,50 (- 0,57%), kukurydza CZE21 - 221,00 (0,00%), rzepak MAJ21 - 508,00 (+ 0,20%) [euro/tona] +++ +++ 14.04.2021 13:06 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,70 - 6,50 zł/kg, średnia: 5,98 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++

Dzisiaj protest rolników w Warszawie. Płoną pierwsze race, policja spisuje uczestników

Redakcja

Na ulicach Warszawy widać pierwsze grupy rolników. Widać również liczne oddziały policyjne, które wielokroć spisują uczestników dzisiejszej manifestacji. Wg organizatorów zgromadzenia, dzisiejszy protest to tylko przedsmak tego co może nastąpić w stolicy już pod koniec listopada.

 

- Widzimy przerośnięty interwencjonizm policji, która spisuje wszystkich, którzy wysiadają z samochodów i autobusów. To jest nienormalne żeby spisywać ludzi, którzy przyjechali na legalnie zgłoszoną manifestację rolników. To jest jawne zastraszanie. Pan nie potrafi podać podstawy prawnej na mocy której spisuje człowieka idącego ulicą z flagą Polski. To jest zastraszanie od samego początku. Policja nie potrafi uzasadnić dlaczego to robi. Widzimy duże oddziały policji, ale tez widzimy wielki strach, o czym świadczy skierowanie takich sił przeciwko ludziom, przeciwko społeczeństwu. To jest przedziwne – mówi Michał Kołodziejczak, lider Agro Unii, na jednym z nagrań opublikowanym w mediach społecznościowych.

 

Warto jednak zauważyć, że nieco wcześniej, na dużym skrzyżowaniu w stolicy, działacze Agro Unii odpalili race, które wywołały spore zadymienie i spowolniły ruch drogowy w tym miejscu.

 

- Dzisiaj jesteśmy pokojowo w Warszawie, ale niedługo będzie ostro. To jest zapowiedź tego co niedługo może być w stolicy – mówi na jednym z nagrań Kołodziejczak, który prezentuje widok płonących w tle rac. – Nie damy sobie zabrać tego, co sobie przez całe lata wypracowaliśmy. Będziemy dzisiaj spokojnie manifestować, ale musicie wiedzieć, że jesteśmy gotowi na wszystko – mówi lider Agro Unii.

 

Dzisiaj w Warszawie spodziewamy się kilku tysięcy osób. Pamiętajcie o tym, ze jest to tylko pogotowie strajkowe i jest to preludium do tego co będzie się działo jeśli Prawo i Sprawiedliwość od tego projektu nie odstąpi, ponieważ chłopi pod koniec listopada zejdą z pola. Wtedy planujemy manifestację w Warszawie na 20 tys. ludzi – zapowiada Marek Miśko, jeden z organizatorów dzisiejszego zgromadzenia.

 

Może zainteresuje Cię również:

Rolników wykańcza pandemia i współpraca z pośredni

Rolnicy ostrzegają, że wkrótce mogą nas czekać duże podwyżki

Trocinami w ptasią grypę. Minister przypomina o my

Drogi wjazdowe na obszar powiatu żuromińskiego, w którym pan

Indyki od tygodnia zdychają w męczarniach, bo zabr

Jak informuje Michał Kołodziejczak z Agro Unii, na terenie p