Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
26 stycznia 2021, Wtorek.
Kursy walut: USD USD - 3.7512 EUR EUR - 4.5497 GBP GBP - 5.1235 DKK DKK - 0.6115
Archiwum
25.01.2021 MATIF: pszenica. MAR21 - 226,50 (+ 1,46%), kukurydza MAR21 - 211,00 (+ 0,84%), rzepak LUT21 - 437,00 (+ 1,10%) [euro/tona] +++ +++ +++ 25.01.2021 13:10 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,40 - 6,20 zł/kg, średnia: 5,75 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++

Minister Ardanowski: Pracownicy sezonowi przyjeżdżają po to, żeby również nauczyciele mieli co jeść

Redakcja

- Jak pan wytłumaczy nauczycielom w szkołach i przedszkolach, że oni nie będą badani na koronawirusa na koszt państwa, a pracownicy sezonowi z zagranicy i owszem? - pytał Marcin Zaborski, dziennikarz RMF FM, który dzisiaj gościł w radiowym studio Jana Krzysztofa Ardanowskiego. - Ja się spodziewałem takich reakcji, również takich pytań. Jestem przekonany, że ci pracownicy przyjeżdżają po to, żeby również nauczyciele mieli co jeść. Będzie tak jeżeli nie sprzątniemy zbiorów, a niestety cześć zbiorów jest uzależniona od siły roboczej – odparł minister rolnictwa. 

 

- Jak pan doskonale wie, wystąpiłem również z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku czy też młodzieży - a może i nauczycieli żeby, którzy nie będą pracowali - żeby przez kilka, kilkanaście dni również pracowali u rolników – mówił Ardanowski. - Pan zachęca nauczycieli, żeby poszli zbierać czereśnie i truskawki u rolników? - pytał dla pewności dziennikarz prowadzący rozmowę. - Każdy kto pozostaje bez pracy, powinien tej pracy szukać – odparł szef resortu rolnictwa. - I wtedy może będą przebadani na obecność koronawirusa? - wtrącił Zaborski. - Polacy nie muszą być przecież badani, niezależnie od tego gdzie przebywają. Pracownicy z zagranicy muszą być badani i ci pracownicy, którzy przyjeżdżają do pracy w Polsce w rolnictwie, jako dziale szczególnym zabezpieczającym bezpieczeństwo żywnościowe Polaków, będą mieli w Polsce wykonane testy, bo są ubezpieczeni – przekonywał minister.

 

- Czy edukacja nie jest dla pana działem szczególnym? „Obowiązkiem państwa jest zapewnienie bezpieczeństwa w systemie edukacji. To podstawowe zadanie rządu, szczególnie w czasie trwającej epidemii. Dlatego w trosce o zdrowie i życie uczniów oraz nauczycieli domagamy się dostępu do testów na obecność koronawirusa” – mówił Marcin Zaborski cytując pismo Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Jeżeli będą potrzebne lekarzom, to również sami za to nie płacą. Ja nie słyszałem o tym, żeby w przypadku konieczności przeprowadzenia testów ktoś miał za nie płacić – wypalił Ardanowski. - Ale ja pytam o testy dla nauczycieli – podpowiadał dziennikarz. -Jeżeli będzie taka potrzeba, to nauczyciele skorzystają z bezpłatnych testów. Nie rozumiem o co mnie pan pyta – stwierdził minister rolnictwa.

 

 

Może zainteresuje Cię również:

J.K. Ardanowski: Trudno sobie wyobrazić, że ktoś m

- Nie jest tak, że ministrem rolnictwa musi być rolnik. Wiel

Ardanowski o Zielonym Ładzie: Mogą być ogromne pro

- Mówi się, że Zielony Ład będzie korzystny dla Polski, ale

J.K. Ardanowski: Protesty rolnicze będą narastały

- Wieś obdarzyła PiS zaufaniem, głosowała na PiS. Po wyborac