Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
12 kwietnia 2021, Poniedziałek.
Kursy walut: USD USD - 3.8144 EUR EUR - 4.5330 GBP GBP - 5.2411 DKK DKK - 0.6095
Archiwum
12.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 211,25 (- 0,71%), kukurydza CZE21 - 216,25 (- 0,35%), rzepak MAJ21 - 502,50 (- 1,57%) [euro/tona] +++ +++ +++ 12.04.2021 13:35 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,90 - 6,70 zł/kg, średnia: 6,13 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ +++

Minister Ardanowski: Pracownicy sezonowi przyjeżdżają po to, żeby również nauczyciele mieli co jeść

Redakcja

- Jak pan wytłumaczy nauczycielom w szkołach i przedszkolach, że oni nie będą badani na koronawirusa na koszt państwa, a pracownicy sezonowi z zagranicy i owszem? - pytał Marcin Zaborski, dziennikarz RMF FM, który dzisiaj gościł w radiowym studio Jana Krzysztofa Ardanowskiego. - Ja się spodziewałem takich reakcji, również takich pytań. Jestem przekonany, że ci pracownicy przyjeżdżają po to, żeby również nauczyciele mieli co jeść. Będzie tak jeżeli nie sprzątniemy zbiorów, a niestety cześć zbiorów jest uzależniona od siły roboczej – odparł minister rolnictwa. 

 

- Jak pan doskonale wie, wystąpiłem również z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku czy też młodzieży - a może i nauczycieli żeby, którzy nie będą pracowali - żeby przez kilka, kilkanaście dni również pracowali u rolników – mówił Ardanowski. - Pan zachęca nauczycieli, żeby poszli zbierać czereśnie i truskawki u rolników? - pytał dla pewności dziennikarz prowadzący rozmowę. - Każdy kto pozostaje bez pracy, powinien tej pracy szukać – odparł szef resortu rolnictwa. - I wtedy może będą przebadani na obecność koronawirusa? - wtrącił Zaborski. - Polacy nie muszą być przecież badani, niezależnie od tego gdzie przebywają. Pracownicy z zagranicy muszą być badani i ci pracownicy, którzy przyjeżdżają do pracy w Polsce w rolnictwie, jako dziale szczególnym zabezpieczającym bezpieczeństwo żywnościowe Polaków, będą mieli w Polsce wykonane testy, bo są ubezpieczeni – przekonywał minister.

 

- Czy edukacja nie jest dla pana działem szczególnym? „Obowiązkiem państwa jest zapewnienie bezpieczeństwa w systemie edukacji. To podstawowe zadanie rządu, szczególnie w czasie trwającej epidemii. Dlatego w trosce o zdrowie i życie uczniów oraz nauczycieli domagamy się dostępu do testów na obecność koronawirusa” – mówił Marcin Zaborski cytując pismo Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Jeżeli będą potrzebne lekarzom, to również sami za to nie płacą. Ja nie słyszałem o tym, żeby w przypadku konieczności przeprowadzenia testów ktoś miał za nie płacić – wypalił Ardanowski. - Ale ja pytam o testy dla nauczycieli – podpowiadał dziennikarz. -Jeżeli będzie taka potrzeba, to nauczyciele skorzystają z bezpłatnych testów. Nie rozumiem o co mnie pan pyta – stwierdził minister rolnictwa.

 

 

Może zainteresuje Cię również:

Ardanowski o Zielonym Ładzie: Europa nie wyżywi sw

- Zielony Ład to jest pewna ideologiczna tendencja, która wy

Piątka dla zwierząt wprowadzana tylnymi drzwiami.

- Decyzja o tym, by ograniczać w Polsce ubój rytualny, jest

J.K. Ardanowski: Trudno sobie wyobrazić, że ktoś m

- Nie jest tak, że ministrem rolnictwa musi być rolnik. Wiel