kps

skiba

CenyRolnicze
30 kwietnia 2024, Wtorek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 4.0341 EUR EUR - 4.3213 GBP GBP - 5.0598 DKK DKK - 0.5794
Archiwum


30.04.2024 MATIF: pszenica MAJ24: 205,00 (-1,56%), kukurydza CZE24: 201,00 (-3,60%), rzepak MAJ24: 439,50 (-0,17%)

29.04.2024 13:46 DRÓB, cena tuszki hurt: 7,70-8,90 zł/kg, średnia: 8,36 zł/kg (na podstawie informacji z 11 ubojni)

29.04.2024 SPRZEDAM 6 BYKÓW, mięsny, 600 kg, świętokrzyskie, kielecki, 26-004, tel.: 506 619 161

26.04.2024 SPRZEDAM 40 T PSZENŻYTA, trans. firmowy, mazowieckie, węgrowski, 07-111, tel.: 513 811 367

26.04.2024 SPRZEDAM 10 T GROCHU, trans. firmowy, zachodniopomorskie, świdwiński, 78-314, tel.: 608 672 204

Dodaj komunikat

kowalczyk

agrifirm

Nastolatek wpadł do silosu zbożowego. Jego stan jest bardzo ciężki

Redakcja
prawo i finanse zboze1

W środę po południu podczas prac w gospodarstwie do zsypu silosu ze zbożem wpadł 14-letni chłopiec. Przypominamy, aby uniknąć takich nieszczęśliwych zdarzeń należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W środę (3.08.2016 r.) po południu na terenie gminy Pawłów (woj. świętokrzyskie) doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Podczas prac w gospodarstwie do zsypu silosu ze zbożem wpadł 14-letni chłopiec. Od razu próbowali go wyciągnąć członkowie rodziny oraz sąsiedzi. Powiadomiono służby ratownicze. Przybyli na miejsce policjanci wraz z funkcjonariuszem Ochotniczej Straży Pożarnej podjęli czynności reanimacyjne do czasu przybycia załogi pogotowia ratunkowego. 14-latkowi przywrócono częściowo czynności życiowe, ale w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Aby zapobiegać podobnym wypadkom, apelujemy o rozwagę i szczególną ostrożność podczas wykonywania prac polowych. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do nieszczęścia. Niestety ofiarami wypadków na wsi są także dzieci.

Miejmy świadomość, że podwórze gospodarstwa rolnego to nie tylko codzienne miejsce pracy rolnika. Tu koncentrują się często zabawy dzieci i życie rodzinne. W trakcie zabawy często dochodzi do upadków z drabiny, pogryzienia przez zwierzęta, skaleczenia, oparzenia, porażenia prądem, zatrucia środkami ochrony roślin.

W okresie wakacji policyjne statystyki odnotowują wzrost liczby wypadków w gospodarstwach rolnych. Jak się okazuje jest to czas, nie tylko ciężkiej i wytężonej pracy przy zbiorach ale także okres, w którym dochodzi do nieszczęśliwych zdarzeń, niestety także z udziałem dzieci angażowanych często do prac rolnych.

Najwięcej czasu na prace rolne dzieci poświęcają latem i jesienią. Aby zapobiegać wypadkom, apelujemy o rozwagę i szczególną ostrożność podczas wykonywania prac polowych. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do nieszczęścia. Niestety ofiarami wypadków na wsi są także dzieci.

Aby zapobiegać niepotrzebnym wypadkom w dalszym ciągu apelujemy o rozwagę i szczególną ostrożność podczas wykonywania prac polowych. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do nieszczęścia.

Pamiętajmy, aby nie pozostawiać najmłodszych samych w pobliżu maszyn i bez nadzoru. Poza tym, angażując dzieci do pomocy w gospodarstwie, nie należy powierzać im prac przekraczających ich możliwości fizyczne, min:

• prac, które narażają dzieci na nadużycia fizyczne lub psychologiczne;
• prac pod ziemią, pod wodą, na niebezpiecznych wysokościach lub zamkniętych przestrzeniach;
• prac z niebezpiecznymi maszynami, urządzeniami i narzędziami lub prac wiążących się z ręcznym przenoszeniem lub transportem ciężkich ładunków;
• prac w niezdrowym środowisku, które może na przykład narażać dzieci na niebezpieczne substancje, czynniki lub procesy albo temperatury, poziomy hałasu lub wibracje szkodliwe dla ich zdrowia;
• prac w szczególnie trudnych warunkach, zbyt długi czas pracy lub zajęcia wykonywane nocą, a także w pomieszczeniach ograniczających jego przestrzeń.

Podwórze gospodarstwa rolnego to nie tylko codzienne miejsce pracy rolnika. Tu koncentrują się często zabawy dzieci i życie rodzinne. W trakcie zabawy często dochodzi np. do upadków z drabiny, pogryzienia przez zwierzęta, skaleczenia, oparzenia, porażenia prądem, czy zatrucia środkami ochrony roślin.

Dzieci nie powinny bawić się w roboczej części gospodarstwa, gdyż może to być dla nich niebezpieczne.

Źródło: Policja

 

Loading comments...
Wiadomość z kategorii:

Obserwuj nas w Google News 

i czytaj materiały szybciej niż inni

Google Icons 16 512

Dołącz teraz

POLECAMY


Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu