Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
22 maja 2019, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,8620 EUR EUR - 4,3098 GBP GBP - 4,8906 DKK DKK - 0,5771
Archiwum
22.05.2019 13.05 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,10- 5,80 zł/kg, średnia: 5,36 zł/kg (na podstawie informacji z 16 ubojni) +++ +++ +++ 21.05.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 176,25 (+ 0,14%), kukurydza CZE19 - 163,25 (+ 0,31%), rzepak SIE19 - 365,00 (+ 0,27%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++ +++

Porozumienie Rolnicze – prace rozpoczął zespół roboczy ds. infrastruktury obszarów wiejskich

Redakcja
MRiRW

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się w piątek spotkanie Zespołu ds. infrastruktury obszarów wiejskich. Jest to kolejny zespół roboczy powołany w ramach inicjatywy Porozumienie Rolnicze. Do jego prac zapisało się prawie 50 związków i organizacji działających w obszarze rolnictwa.

 

 

Staramy się tak zorganizować prace, aby pomóc mieszkańcom wsi. Wyznaczamy obszary tematyczne z zakresu infrastruktury technicznej i infrastruktury społecznej. Bardzo liczymy na to, że praca, którą wykonamy będzie przydatną i pozwoli na poprawę warunków życia na terenach wiejskich, a także wspomoże różnego rodzaju producentów, którzy tu działają – powiedział wójt Gminy Łubianka Jerzy Zająkała, który dziś został powołany na przewodniczącego zespołu.

 

W zespole przeważają przedstawiciele producentów różnych działów produkcji rolnej, ale są także przedstawicie związków zawodowych, samorządów, a także świata nauki. Główne elementy infrastruktury technicznej, którymi zajmie się zespół to np. zabezpieczanie w wodę, utylizacja ścieków, zarówno komunalnych, jak i poprodukcyjnych, a także zabezpieczenie dobrej komunikacji na terenach wiejskich, budowa dróg. Prace zespołu będą dotyczyć również infrastruktury społecznej, np. ochrony zdrowia, dostępności do leków i edukacji.

 

W ramach Porozumienia Rolniczego współpracuje 168 organizacji i związków rolniczych, a także reprezentanci świata nauki, przetwórców, handlowców i konsumentów. Do prac merytorycznych wyodrębniono 10 zespołów roboczych, których zadaniem jest wypracowanie konkretnych rozwiązań.

 

Źródło: MRiRW

Może zainteresuje Cię również:

Szef Agro Unii zapowiada spektakularne manifestacj

Wczoraj pod kancelarią premiera odbyła się konferencja praso

Przywoził z Holandii mączkę mięsno-kostną i fałszo

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu współpr

Jak ograniczyć stosowanie genetycznie modyfikowane

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu Roboczego ds.