kps

kojs

CenyRolnicze
20 czerwca 2024, Czwartek.
Kursy walut wg NBP: USD USD - 4.0345 EUR EUR - 4.3238 GBP GBP - 5.1224 DKK DKK - 0.5798
Archiwum


20.06.2024 MATIF: pszenica WRZ24: 226,75 (-1,63%), kukurydza SIE24: 208,00 (-0,95%), rzepak SIE24: 463,50 (-0,59%)

20.06.2024 SPRZEDAM 9 KRÓW, 750 kg, mazowieckie, sierpecki, 09-214, tel.: 726 587 916

19.06.2024 14:00 DRÓB, cena tuszki hurt: 8,00-9,00 zł/kg, średnia: 8,29 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni)

Dodaj komunikat

kowalczyk

kowalczyk

Zieloni składają projekt ustawy likwidującej fermy futrzarskie. Później wezmą się za świnie, bydło i drób?

Redakcja
zieloni, fermy futrzarskie, likwidacja
Fot. malgorzatatracz.pl

Dzisiaj (11 czerwca) podczas konferencji prasowej w Sejmie posłanka Zielonych Małgorzata Tracz zapowiedziała złożenie projektu ustawy zakazującej hodowli zwierząt na futra w trakcie najbliższego posiedzenia Sejmu, czyli do końca tego tygodnia. Projekt przewiduje zamknięcie ferm futrzarskich w Polsce do 2029 roku. Rolnicy są zdecydowanie przeciwni takim rozwiązaniom, które mogą być początkiem likwidacji hodowli bydła czy świń.

 

- Dziś przedstawiamy projekt ustawy zakazującej hodowli zwierząt na futra. Projekt będący efektem ponad dwóch lat mojej, Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz Fundacji Viva! wspólnej pracy. Projekt, nad którym odbyły się szerokie konsultacje społeczne i dyskusja. Projekt będący propozycją umowy społecznej pomiędzy obywatelami i obywatelkami, a branżą futrzarską o jej sprawiedliwej transformacji. Jestem przekonana, że tak jak dziś jesteśmy tutaj w szerokim gronie, tak i w momencie głosowania nad tym projektem poprą go wszyscy posłowie i posłanki koalicji 15 października – powiedziała Małgorzata Tracz na konferencji prasowej. Projekt ustawy jest gotowy i ma trafić do Marszałka w ciągu najbliższego posiedzenia Sejmu, a następnie będzie oczekiwał na numer druku. Przewiduje on 5-letni okres przejściowy, odszkodowania dla hodowców i odprawy dla pracowników ferm.

 

Gospodarka głupcze!

 

- W tym śmiesznym kraju złodziejskie projekty ustaw współtworzą lobbyści antyhodowlani i nikt tego nie ukrywa. Sposób tworzenia tego projektu powinna zbadać prokuratura – komentuje powyższe Jacek Zarzecki – prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

 

- Likwidacja jakiejkolwiek produkcji zwierzęcej, to precedens dążący do likwidacji następnych, a to łączy się z likwidacją branż towarzyszących i coraz większym problemem z zagospodarowaniem zbóż, pogłębiając kryzys. Dlatego mówię temu projektowi zdecydowanie nie – pisze w mediach społecznościowych Bartosz Czarniak ze związku Polsus.  

 

- Hodowle trzeba rozwijać w Polsce. Każdą - od trzody, przez bydło i krowy mleczne, drób i ptactwo wodne po zwierzęta futerkowe. Dlaczego? Bo opłaca to się gospodarce krajowej, daje nawozy naturalne, miejsca pracy - zwiększa udział biogazowni w miksie energetycznym. Gospodarka głupcze! – pisze na portalu X Łukasz Pergoł - przewodniczący Rady Młodych Rolników przy KRIR

 

Loading comments...
Wiadomość z kategorii:

Obserwuj nas w Google News 

i czytaj materiały szybciej niż inni

Google Icons 16 512

Dołącz teraz

POLECAMY


Copyright © CenyRolnicze 2021. All rights reserved | Polityka prywatności i plików cookies | Regulamin serwisu