Bulwersujący wpis Białych Kłamstw. Porównano krowy do ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych

Redakcja

Spore oburzenie wywołała dzisiejsza aktywność w mediach społecznościowych administratorów profilu „Białe kłamstwa”, który skupia się na krytyce i zwalczaniu przemysłu mlecznego. Grupa aktywistów umieściła na portalach Twitter i Facebook grafikę przedstawiającą krowy przybrane w tzw. „pasiaki”, w które byli przywodziani m.in. więźniowie obozu zagłady Aushwitz Birkenau. Publikację podpisano „Współczesne niewolnictwo. Zmienili się tylko niewolnicy”.

 

- Fundacja Viva, szumnie określająca się jako walcząca o prawa zwierząt, dopuściła się czegoś co nie mieści się w glowie normalnym ludziom. Pies trącal, że uczlowieczyli krowy, ale zrównali je z milionami ofiar ponad 1600 niemieckich obozow koncentracyjnych i 900 obozow pracy. To jest nie tylko brakiem jakiegokolwiek szacunku, ale zwyklym skurw.....stwem. Idiota, ktory posunąl się do czegoś takiego powinien udać sie na lekcję historii, a dodatkowo powinien ponieść konsekwencje karne. W końcu trzeba powiedziec dość bezmozgowiu – napisał na Facebook'u Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

 

 

 

Stanowisko w tej sprawie wydał dzisiaj Instytut Gospodarki Rolnej:

 

- Instytut Gospodarki Rolnej pragnie wyrazić swoje oburzenie z powodu wpisu zamieszczonego na profilu Białe Kłamstwa prowadzonego w serwisie Facebook przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Zaprezentowana we wpisie grafika przedstawia krowy mleczne przyodziane w stroje nawiązujące do tych, które w strasznych czasach II wojny światowej przywdziewać musieli więźniowie niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Dodatkowo na strojach użytych w grafice umieszczona została gwiazda, która pozwalała Niemcom na identyfikację więźniów pochodzenia żydowskiego.

 

Poza oczywistym haniebnym wykorzystaniem historii Holocaustu, co stanowi nawiązanie do najgorszych praktyk manipulacyjnych, pragniemy zwrócić uwagę na kolejne już uderzenie w dobre imię polskiego sektora produkcji mlecznej.

 

Polska w roku 2018 zanotowała rekordowe wskaźniki eksportu w sektorze, sprzedając towary za 2,24 mld EUR przy dynamice wzrostu r/r na poziomie 3%. Względnie bez zmian kształtowały się wskaźniki importu, które w roku 2018 oscylowały wokół kwoty 1 mld EUR, co przełożyło się na dodatnie saldo handlu zagranicznego w wysokości około 1,25 mld EUR. Jest to najwyższe saldo jakie rodzimy rynek mleczarski notował od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej. Ubiegłoroczne wyniki porównywalne są tylko z rekordowymi ówcześnie latami 2014 i 2008, zdecydowanie przewyższając jednak tamtejsze wskaźniki eksportowe.

 

Sukcesy polskiego sektora produkcji mleka po raz kolejny spowodowały ataki grup tak zwanych ekologów, którzy rozpoczęli kampanię mającą na celu zaprezentowanie zmanipulowanego i skrajnie negatywnego wizerunku branży. Instytut Gospodarki Rolnej zdecydowanie sprzeciwia się podobnym praktykom.

 

Zwracamy również uwagę, że forma, którą przybrały ataki organizacji ekologicznych hańbi pamięć o ponad milionie więźniów zamordowanych w Auschwitz-Birkenau przez hitlerowskich, niemieckich najeźdźców, hańbi pamięć o bohaterach stawiających opór terrorowi, ich rodzinach, ich cierpieniu – czytamy w oświadczeniu prezesa IGR, Jacka Podgórskiego.

 

 

Po fali krytyki jaka przelała się w komentarzach pod tą publikacją, post z kontrowersyjną grafiką został usunięty z profilu „Białe kłamstwa”.

Loading comments...
Wiadomość z kategorii:

Obserwuj nas w Google News 

i czytaj materiały szybciej niż inni

Google Icons 16 512

Dołącz teraz