Wyhamował rozwój wirusa ASF

Redakcja

We wrześniu na terenie kraju mieliśmy do czynienia zaledwie z czterema ogniskami ASF w przydomowych hodowlach. Przymusowemu ubojowi poddano 46 świń. Spadła też dynamika rozwoju wirusa wśród dzików.

 

210 ognisko ASF (106 w 2018 r.), stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych 5 września 2018 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 18 świń, położonym w gminie Węgorzewo, w powiecie węgorzewskim, w województwie warmińsko-mazurskim.

 

211 ognisko ASF (107 w 2018 r.), stwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 23 świnie, położonym w gminie Spiczyn, w powiecie łęczyńskim, w województwie lubelskim

 

212 ognisko ASF (108 w 2018 r.), stwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 1 świnię, położonym w gminie Białopole, w powiecie chełmskim, w województwie lubelskim.

 

213 ognisko ASF (109 w 2018 r.), stwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 4 świnie, położonym w gminie Białopole, w powiecie chełmskim, w województwie lubelskim.

 

Bieżący miesiąc przyniósł natomiast 112 nowych przypadków ASF wśród dzików.

 

Obecnie afrykańskim pomorem świń objęte są województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie.

 

sytuacja asf wrzesien

Loading comments...
Wiadomość z kategorii:

Obserwuj nas w Google News 

i czytaj materiały szybciej niż inni

Google Icons 16 512

Dołącz teraz