Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 lipca 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,7855 EUR EUR - 4,2592 GBP GBP - 4,7372 DKK DKK - 0,5705
Archiwum
19.07.2019 13:10 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,10- 6,20 zł/kg, średnia: 5,55 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ 12.07.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,25 (+ 0,85%), kukurydza SIE19 - 178,00 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 370,25 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++

WIEŚCI ROLNICZE

83-latka zginęła podczas wypalania słomy

Redakcja

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 83-letniej mieszkanki gminy Nowy Żmigród (woj.podkarpackie). Ciało kobiety odkryli wczoraj strażacy podczas akcji gaszenia słomy na polu uprawnym w Nienaszowie. 

Czytaj więcej...

Paszowy przekręt na miliony złotych

Redakcja

Policjanci CBŚP z Wrocławia wspólnie z Krajowa Administracją Skarbową i Prokuraturą Krajową rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o oszustwa, pranie pieniędzy i przestępstwa karno-skarbowe. Z ustaleń śledztwa wynika, że Skarb Państwa mógł być narażony na straty sięgające ponad 9,2 mln zł. Członkowie grupy dodatkowo są podejrzani o oszustwa na kwotę ok. 10 mln zł na szkodę niemieckich firm. Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy prawdopodobnie łamali prawo w celu wyłudzenia nienależnego zwrotu podatków przy obrocie towarami w postaci komponentów paszowych.

Czytaj więcej...

Czy rolnicy ponownie wyjdą na ulice?

Paweł Hetnał

Jak stwierdza Michał Kołodziejczak, od roku w rolnictwie nie zmienia się nic. Nadal w polskich chlewniach popłoch sieje wirus ASF, fatalnie wygląda sytuacja na rynku wołowiny, a w najbliższym czasie kryzys ma dotknąć branżę mleczarską. Wg lidera partii Prawda, nadal istnieje problem sprzedaży importowanych warzyw pod polską flagą. Dlatego też działacz zapowiedział kolejne działania, które mają zamanifestować rosnące problemy polskiego rolnictwa.

Czytaj więcej...

Spłonął silos z siedemnastoma tonami rzepaku

Redakcja

Wczoraj rano, około godz. 8:26, dyżurny KP PSP w Lublińcu otrzymał zgłoszenie o pożarze suszarni na zboże na terenie prywatnej posesji w miejscowości Woźniki (woj. śląskie). Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce pożarem objęte było około 17 ton  rzepaku znajdującego się w silosie połączonym z piecem suszarni.

Czytaj więcej...

Minister Ardanowski: Góry bez rolnictwa będą martwe

Redakcja

- Chcemy rozwijać rolnictwo w górach, bo bez niego góry staną się martwe i turystów tam nie będzie – powiedział podczas wczorajszej konferencji minister Jan Krzysztof Ardanowski. Szef resortu rolnictwa zaznaczył, że atutem gór są nie tylko piękne widoki, lecz także agroturystyka oraz wysokiej jakości produkty wytwarzane z miejscowych surowców, jak na przykład oscypki czy bryndza. Dodał, iż szansą dla terenów górskich może być również reaktywowanie małych ubojni. 

Czytaj więcej...

Nowe funkcje IRZplus

Redakcja

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stale pracuje nad portalem IRZplus. Nowa, uruchomiona właśnie modyfikacja portalu pozwala m.in. w łatwiejszy sposób zgłaszać zwierzęta do rejestru.

Czytaj więcej...

Tir z kombajnem wypadł z drogi

Redakcja

Wczoraj na autostradzie A4 tuż za węzłem Rzeszów-Wschód w kierunku Przemyśla kierujący ciężarowym manem zjechał na prawy pas i uderzył w osobowego mercedesa, który zatrzymał się na poboczu autostrady z powodu awarii. Po zderzeniu, tir przewożący kombajn zjechał z drogi i przewrócił się. W tirze najprawdopodobniej wystrzeliła opona.

Czytaj więcej...

Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. i KOWR wspólnie na rzecz budowy Rynku Hurtu Rolno Spożywczego „Jurajski Agro Fresh Park”

Redakcja

„Jurajski Agro Fresh Park” to inwestycja wpisująca się w politykę rządu w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych, w szczególności w zamysł utworzenia „Polskie Grupy Spożywczej.” Realizację inwestycji przeprowadzi Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A z siedzibą w Częstochowie. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa będzie wspierał przedsięwzięcie.

Czytaj więcej...

Co kryje się w karmie dla zwierząt?

Redakcja

Brak kurczaka w karmie dla psów „z kurczakiem” czy brak wołowiny w puszce „wołowina” dla kotów? To możliwe. Tak wynika z kontroli karmy dla zwierząt, którą przeprowadzili pracownicy Inspekcji Handlowej. Nieprawidłowości dotyczyły blisko 20 procent produktów.

Czytaj więcej...

W akcie zemsty wjechał Ursusem w auta sąsiada

Redakcja

Dwa zniszczone samochody to bilans nieporozumienia pomiędzy dwoma mieszkańcami gminy Potok Górny. Jeden z mężczyzn po kłótni z sąsiadem wsiadł za kierownicę swojego Ursusa, wjechał na jego posesję uderzył w stojącego tam Fiata i Volkswagena, mocno je uszkadzając. 

Czytaj więcej...