Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
01 kwietnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 4,1701 EUR EUR - 4,5694 GBP GBP - 5,1588 DKK DKK - 0,6121
Archiwum
01.04.2020 MATIF: pszenica kons. MAJ20 - 193,50 (- 1,40%), kukurydza CZE20 - 166,00 (- 0,75%), rzepak MAJ20 - 357,75 (- 0,35%) [euro/tona] +++ +++ +++ 01.04.2020 13:00 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 3,56 - 4,50 zł/kg, średnia: 4,12 zł/kg (na podstawie informacji z 12 ubojni) +++ +++ +++ +++

WIEŚCI ROLNICZE

Producenci rolni wejdą w sezon bez rąk do pracy?

Redakcja

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych apeluje do polskich władz o elastyczne podchodzenie do kwestii wpuszczania do kraju zagranicznych pracowników sezonowych. Bez ich pomocy zbiory będą bardzo utrudnione. Na problem z dostępnością rąk do pracy w czasach epidemii koronawirusa zwracają także inne organizacje farmerskiej w całej Europie. 

Czytaj więcej...

Nowoczesne żywienie z nowoczesnym certyfikatem

Redakcja

Marka Cedrob Pasze każdego dnia oferuje wysoką jakość asortymentu, pewność i bezpieczeństwo na każdym etapie produkcji swoich mieszanek paszowych. Informacje te potwierdzają certyfikaty, które regularnie zdobywa. W ostatnim czasie do puli tych dokumentów dołączył kolejny: Qualität und Sicherheit (QS Certification). 

Czytaj więcej...

Najważniejsze rozwiązania Tarczy Antykryzysowej dla rolnictwa

Redakcja

Ministerstwo rolnictwa zaprezentowało rozwiązania, które mają na celu przeciwdziałanie skutkom COVID-19 - epidemii, z którą aktualnie walczy cały świat. Jak przekonuje resort, to nie koniec podobnych rozwiązań. Trwają już prace nad projektem kolejnej specustawy w tym zakresie. - Każde dobre rozwiązanie, mające na celu przeciwdziałanie skutkom COVID-19, zaproponowane przez zainteresowane podmioty, zwłaszcza przez rolników, ma szansę znaleźć poparcie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Czytaj więcej...

Sąd za ziemniaki. Strażnicy miejscy nie zdołali zatrzymać rolnika

Redakcja

Do kuriozalnej sytuacji doszło niedawno na targowisku miejskim w Ostródzie. Rolnik, który umówił się na odbiór ziemniaków ze swoimi klientami, został zatrzymany przez straż miejską i zaproponowano mu mandat w wysokości 500 zł. Rolnik tłumaczył, że nie przyjechał na handel na zamknięte targowisko, a jedynie dostarczył zamówiony towar w umówione miejsce dla swoich klientów. Strażnicy nie zdołali skuć kajdankami gospodarza, który po szarpaninie wsiadł w samochód i odjechał. Teraz będzie miał sprawę w sądzie. 

Czytaj więcej...

Perfidne oszustwo. Przekonują, że mają mleko, które leczy COVID-19

Redakcja

- Z przykrością informujemy, że w okresie pandemii pojawiają się osoby, które oferują produkt nazywany „mlekiem leczącym COVID-19”. Osoby oferujące tego rodzaju produkt są oszustami. Z pozyskanych informacji wynika, że ich ofiarą oszustów padają osoby starsze, a więc słabsze, bezbronne, a które – jak podkreśla minister zdrowia – są szczególnie narażone na zakażenie i chorobę COVID-19 - czytamy w komunikacie Polskiej Izby Mleka. 

Czytaj więcej...

Czy szacowanie szkód łowieckich będzie możliwe?

Redakcja

Lubuska Izba Rolnicza zwróciła się do wojewody lubuskiego z pytaniem odnośnie zasad przeprowadzania szacowania szkód łowieckich w obecnie trwającym stanie epidemii koronawirusa. - Czy w związku z wprowadzonymi od dnia 25 marca ograniczeniami możliwe jest przeprowadzenie szacowania? - pyta samorząd rolniczy.

Czytaj więcej...

Długoterminowo wciąż zagraża nam susza

Redakcja

Okres jesienno-zimowy był bardzo ubogi w opady deszczu i śniegu. W Wielkopolsce, na Kujawach i Dolnym Śląsku opady za grudzień 2019 r. stanowiły jednie 40-60% normy wieloletniej. W styczniu br. na południu kraju odnotowano deficyt opadów sięgający ponad 50% wieloletniej sumy opadów. 

Czytaj więcej...

Audi wjechało w tył Ursusa. Siła uderzenia była potężna

Redakcja

Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 808 (woj. lubelskie). Kierujący audi zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Pokrzywdzony mężczyzna z ciągnika doznał poważnych urazów, z miejsca wypadku został przetransportowana śmigłowcem LPR do specjalistycznego szpitala.

Czytaj więcej...