Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
24 maja 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8436 EUR EUR - 4,2989 GBP GBP - 4,8768 DKK DKK - 0,5756
Archiwum
24.05.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,00 (+ 1,42%), kukurydza CZE19 - 161,75 (- 0,15%), rzepak SIE19 - 365,75 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++ 24.05.2019 13.15 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00- 5,80 zł/kg, średnia: 5,29 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

Wypadki rolnicze

Ratował zwierzęta z narażeniem własnego życia

Redakcja

W czwartek 29 listopada, około godziny 14, w miejscowości Orelec (woj. podkarpackie) doszło do pożaru murowanego budynku gospodarczego wraz z częścią mieszkalną. Przed przybyciem na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów PSP gospodarzowi udało się wyprowadzić zwierzęta z płonącego budynku. W trakcie ewakuacji zwierząt gospodarz doznał poparzeń ciała.

Czytaj więcej...

W powiecie radomskim pożar zabił 4000 kaczek

Redakcja

W miniony piątek, tuż przed godziną szóstą, dyżurny radomskiej straży odebrał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Józefów gmina Jedlińsk (woj. mazowieckie). Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się budynek gospodarczy, w którym znajdują się baloty słomy i duża ilość kaczek.

Czytaj więcej...

Rozrzutnik do obornika wciągnął mężczyznę

Redakcja

Policjanci wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku do którego doszło w m. Smugi, gm. Jastków (woj. lubelskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 60-latek wykonując prace polowe rozrzutnikiem do obornika został wciągnięty za nogę przez ruchome elementy maszyny. Mężczyzna został karetką przewieziony do szpitala.

Czytaj więcej...
PSP Iława

Franciszkowo k. Iławy: Pożar obory z 50 sztukami bydła

Redakcja

W miniony poniedziałek, kilka minut po godz. 10, do dyżurnego iławskiej straży wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru budynku gospodarczego we Franciszkowie (woj. warmińsko-mazurskie). Zgłaszający informował, że w płonącej oborze znajduje się około pięćdziesięciu sztuk bydła. W wyniku pożaru sześć z nich padło, a wiele innych zostało powaznie poparzonych. 

Czytaj więcej...
Pixabay

Poważny wypadek przy zbiorze kukurydzy

Redakcja

Do nieszczęśliwego wypadku doszło przy zbiorze kukurydzy w gm. Łaszczów (woj. lubelskie). 69-letni mężczyzna wypadł z przyczepy ciągnika rolniczego. W wyniku obrażeń ciała został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Zarówno kierowca, jak i pasażer ciągnika byli trzeźwi.

Czytaj więcej...

Rolnik zginął pod kołami własnego ciągnika

Redakcja

19 września 2018 r. o godz. 13:10 w miejscowości Tresta (woj. mazowieckie) doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus, 64-letni mężczyzna wracając z prac polowych zatrzymał na chwilę pojazd i wyłączył silnik, aby podpiąć bronę. Po jej podłączeniu uruchomił ponownie silnik, a pozostawiony na biegu ciągnik ruszył i tylnym kołem najechał 64-latka.

Czytaj więcej...