Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 lipca 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,7855 EUR EUR - 4,2592 GBP GBP - 4,7372 DKK DKK - 0,5705
Archiwum
19.07.2019 13:10 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,10- 6,20 zł/kg, średnia: 5,55 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ 12.07.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,25 (+ 0,85%), kukurydza SIE19 - 178,00 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 370,25 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++

Wypadki rolnicze

Spłonął silos z siedemnastoma tonami rzepaku

Redakcja

Wczoraj rano, około godz. 8:26, dyżurny KP PSP w Lublińcu otrzymał zgłoszenie o pożarze suszarni na zboże na terenie prywatnej posesji w miejscowości Woźniki (woj. śląskie). Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce pożarem objęte było około 17 ton  rzepaku znajdującego się w silosie połączonym z piecem suszarni.

Czytaj więcej...

Tir z kombajnem wypadł z drogi

Redakcja

Wczoraj na autostradzie A4 tuż za węzłem Rzeszów-Wschód w kierunku Przemyśla kierujący ciężarowym manem zjechał na prawy pas i uderzył w osobowego mercedesa, który zatrzymał się na poboczu autostrady z powodu awarii. Po zderzeniu, tir przewożący kombajn zjechał z drogi i przewrócił się. W tirze najprawdopodobniej wystrzeliła opona.

Czytaj więcej...

Wszedł na pracujący rozrzutnik obornika

Redakcja

Policjanci z Wisznic (woj. lubelskie) wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło wczoraj na terenie gminy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-latek wszedł na pracujący rozrzutnik obornika. W trakcie próby usunięcia chwilowej awarii doszło do uszkodzenia ciała mężczyzny przez wirujący element adaptera. Mężczyzna został przewieziony z obrażeniami ciała do szpitala.

Czytaj więcej...

Dyszel prasy rolniczej spadł na nogę nastolatki

Redakcja

W minionym tygodniu na polu uprawnym w Turzy Wielkiej (woj. mazowieckie) na nogę nastolatki opadł dyszel prasy rolniczej. Dziewczyna doznała złamania dwóch kości śródstopia. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność. Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. 

Czytaj więcej...

Rolnik zasłabł w ciągniku. Nie udało się go uratować

Redakcja

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w gminie Janowiec (woj. lubelskie). 49-latek jadący ciągnikiem rolniczym w trakcie jazdy zasłabł i zjechał ze skarpy. Jak ustalili policjanci, przyczyną tego najprawdopodobniej były jego problemy zdrowotne. Mimo długiej reanimacji, nie udało się uratować mężczyzny.

Czytaj więcej...