Tragiczny pożar na Podlasiu. Spaliło się prawie 30 sztuk bydła

Redakcja
Screen TVN24

W niedzielę wielkanocną w miejscowości Zacisze na Podlasiu w płomieniach stanęła stodoła i obora wypełniona bydłem. Niestety spośród 30 zwierząt znajdujących się w budynku, zdecydowana większość padła. Strażacy odratowali tylko trzy cielaki. Straty wyceniane są na ok. milion złotych.

 

- Spaliło się około 30 zwierząt, trzy ciągniki i inne maszyny rolnicze. Pożar wybuchł nad ranem pierwszego dnia Wielkanocy. Gdy przyjechała straż pożarna, jeden z budynków już się zawalił – informuje stacja TVN24. - To dla nas najgorsze święta. W ciągu kilku minut straciliśmy dorobek naszego życia –mówi właścicielka gospodarstwa w rozmowie z reporterem telewizji. Straty to około milion złotych.

 

Właścicielka gospodarstwa mówi, że budynki były ubezpieczone. - Tu nie chodzi teraz o pieniądze. Najbardziej szkoda zwierząt. Było tu 16 krów dojnych, trzy byki i siedem czy osiem cielaków - dodaje. Według strażaków-ochotników z Michałowa, udało uratować się tylko trzy cielaki.

 

🚨W dniu dzisiejszym 04.04.2021 r. o godz. 3.50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynków gospodarczych w miejscowości...

Opublikowany przez OSP Michałowo Niedziela, 4 kwietnia 2021

 

Źródło: TVN24/OSP Michałowo

Loading comments...