Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
09 kwietnia 2021, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.8208 EUR EUR - 4.5414 GBP GBP - 5.2393 DKK DKK - 0.6106
Archiwum
09.04.2021 MATIF: pszenica MAJ21 - 212,75 (+ 0,47%), kukurydza CZE21 - 217,00 (+ 0,81%), rzepak MAJ21 - 510,50 (- 0,44%) [euro/tona] +++ +++ +++ 09.04.2021 13:24 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,90 - 6,70 zł/kg, średnia: 6,25 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++

Wałek przekaźnika mocy chwycił i zaczął wciągać jego kurtkę

Redakcja

Prawdziwą tragedią mogło zakończyć się sobotnie zdarzenie w gminie Józefów nad Wisłą. 48-latek podłączał opryskiwacz do ciągnika kiedy jego odzież została wciągnięta przez wałek przekaźnika mocy. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

 

Do zdarzenia doszło około godziny 11:00 w sobotę. 48-latek wykonywał prace rolnicze, w czasie których podłączał opryskiwacz do ciągnika rolniczego. Nagle zauważył, że wałek przekaźnika mocy chwycił i zaczął wciągać jego kurtkę. Mężczyzna usiłował się wyrwać, ale pracująca maszyna nie pozwoliła wyswobodzić się z uścisku. Na szczęście ciągnik pracował na wolnych obrotach i próby uwolnienia się mężczyzny doprowadziły do zatrzymania silnika maszyny i uwolnienia się 48-latka. Mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą został śmigłowcem ratunkowym przetransportowany do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

W związku z rozpoczęciem sezonu prac polowych, apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek. Przypominamy, że wszystkie fabryczne osłony maszyn i urządzeń powinny być zamontowane na swo­ich miejscach, a wały przegubowo-teleskopowe oraz końcówki wałów bezwzględnie muszą posiadać komplet osłon. Osłony zdjęte na czas naprawy lub konserwacji powinny być zamontowane niezwłocznie po zakończeniu prac naprawczych. Do pracy z wykorzystaniem maszyn i narzędzi rolniczych należy zakładać ubrania przylegające do ciała, bez zwisających lub luźnych elementów, które mogłyby zostać pochwycone przez elementy mechaniczne Sobotnie zdarzenie pokazuje, że niestosowanie się do zasad bezpieczeństwa może kosztować utratę zdrowia a nawet życia.

 

 

Źródło: Policja Lubelska

Może zainteresuje Cię również:

Masakra na przejeździe kolejowym. Ciągnik zderzył

Do wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło dzi

Pijacka szarża ciągnikiem. Maszyna w rowie, pasaże

Policjanci z Bielska Podlaskiego zatrzymali nietrzeźwego kie

12-latek włożył ręce do siewnika. Śmigłowiec przet

Wczoraj wieczorem na terenie gminy Gogolin (woj. opolskie) d