Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
29 maja 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 4,0031 EUR EUR - 4,4503 GBP GBP - 4,9213 DKK DKK - 0,5970
Archiwum
29.05.2020 13:13 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,00 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,42 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ 28.05.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 187,25 (+ 0,40%), kukurydza CZE20 - 167,50 (+ 0,15%), rzepak SIE20 - 369,25 (- 1,40%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++ +++

Rolnik wyorał niewybuch

Agnieszka Wojtyra
fot. Policja Małopolska

Pocisk moździerzowy z czasów wojny został wykopany przez małopolskiego rolnika.

 

3 kwietnia br. w godzinach dopołudniowych do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zadzwonił przerażony mężczyzna.  Zrelacjonował, że w trakcie wykonywania prac polowych w miejscowości Słupiec wyorał z ziemi przedmiot przypominający niewybuch.

 

Na miejsce został wysłany patrol. Okazało się, że znaleziony przez zgłaszającego przedmiot to pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia  zostało zabezpieczone do czasu przybycia saperów, a następnie przekazane im przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Szczucinie. Patrol rozminowania z Jednostki Wojskowej w Rzeszowie będzie neutralizował znalezisko.Prace polowe w pełni, coraz częściej więc zdarza się odnajdowanie w polach wybuchowych pozostałości z II wojny światowej. Apelujemy o ostrożność. Pomimo, że znajdowane przedmioty przeleżały „bezczynnie” w ziemi przez długie lata, nadal stanowią śmiertelne zagrożenie. Pamiętajmy, aby przedmiotów takich nie dotykać ani próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

 

Źródło: Policja Małopolska

Agnieszka Wojtyra
Autor: Agnieszka Wojtyra
Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, zootechnik, autorka tekstów branżowych, wcześniej dziennikarka mediów lokalnych. Miłośniczka podróży, gier planszowych i książek.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Ciągnik przygniótł 68-latka. Do szpitala został pr

Brzozowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do

Rolnik przyniósł na komendę niewybuch. Transportow

Mężczyzna z nietypowym znaleziskiem pojawi się przedwczoraj

Na przepuście zapadło się koło, a ciągnik przewróc

Gdy 64 – letni mieszkaniec Poniatowej (woj. lubelskie) cofaj