Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
15 listopada 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8848 EUR EUR - 4,2807 GBP GBP - 5,0014 DKK DKK - 0,5729
Archiwum
15.11.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 177,25 (- 0,14%), kukurydza STY20 - 164,25 (+ 0,15%), rzepak LUT20 - 389,25 (0,00%) [euro/tona] +++ +++ +++ 15.11.2019 12:18 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,80 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,09 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++

Rolnik wyorał niewybuch

Agnieszka Wojtyra
fot. Policja Małopolska

Pocisk moździerzowy z czasów wojny został wykopany przez małopolskiego rolnika.

 

3 kwietnia br. w godzinach dopołudniowych do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zadzwonił przerażony mężczyzna.  Zrelacjonował, że w trakcie wykonywania prac polowych w miejscowości Słupiec wyorał z ziemi przedmiot przypominający niewybuch.

 

Na miejsce został wysłany patrol. Okazało się, że znaleziony przez zgłaszającego przedmiot to pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia  zostało zabezpieczone do czasu przybycia saperów, a następnie przekazane im przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Szczucinie. Patrol rozminowania z Jednostki Wojskowej w Rzeszowie będzie neutralizował znalezisko.Prace polowe w pełni, coraz częściej więc zdarza się odnajdowanie w polach wybuchowych pozostałości z II wojny światowej. Apelujemy o ostrożność. Pomimo, że znajdowane przedmioty przeleżały „bezczynnie” w ziemi przez długie lata, nadal stanowią śmiertelne zagrożenie. Pamiętajmy, aby przedmiotów takich nie dotykać ani próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

 

Źródło: Policja Małopolska

Agnieszka Wojtyra
Autor: Agnieszka Wojtyra
Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, zootechnik, autorka tekstów branżowych, wcześniej dziennikarka mediów lokalnych. Miłośniczka podróży, gier planszowych i książek.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

Rolnictwo to niebezpieczny fach. Śmierć podczas na

W Woli Wierzbowskiej (gmina Opinogóra Górna, woj. mazowiecki

Motocyklista uderzył w przyczepkę typu dwukółka. Z

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego

Śmiertelny wypadek podczas rozładunku buraków

Dzisiaj przed południem w cukrowni w Siennicy Nadolnej koło