Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
18 października 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8503 EUR EUR - 4,2844 GBP GBP - 4,9671 DKK DKK - 0,5735
Archiwum
18.10.2019 MATIF: pszenica kons. GRU19 - 181,25 (+ 0,14%), kukurydza LIS19 - 165,75 (+ 0,45%), rzepak LIS19 - 377,75 (- 0,66%) [euro/tona] +++ +++ +++ 18.10.2019 12:21 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,50 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++

Premier Morawiecki na Dniu Sołtysa: Bruce Lee nie dałby rady polskiemu chłopu

Redakcja
KPRM

- Spędziłem mnóstwo czasu w moim dzieciństwie, młodości, właściwie całe wakacje na wsi. Począwszy od takich czynności, jak dojenie krów, również i sianokosy, łącznie z tym, że nawet w takich uboższych gospodarstwach miałem okazję posługiwać się cepem, później wszedł taki film "Wejście Smoka" w związku z tym wiedziałem, że Bruce Lee nie dałby rady polskiemu chłopu – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa, które odbywały się wczoraj w Łowiczu.

 

- Polska bez polskiej wsi nie miałaby polskiej duszy – mówił premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że bycie sołtysem to ciężki kawałek chleba wymagający siły i wytrwałości. Premier podziękował również ministrowi rolnictwa Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu, który - jak mówił - "jest ze wszystkich stron atakowany". - Naprawdę wypełnia bardzo trudną rolę, bardzo dobrze ją wypełnia - oświadczył premier.

 

Prezes Rady Ministrów ocenił, że w Polsce przepiękna jest ta różnorodność to, że wszyscy z różnych stron składamy się na jedną naszą wspaniałą ojczyznę i dbamy o to coraz lepiej, sprawniej by była ona coraz silniejsza i dbająca o swoje tradycje, o swoje korzenie. - Bardzo się cieszę, że polska wieś, polskie rolnictwo w trudnych warunkach coraz lepiej daję sobie radę w Europie – podkreślił premier, mówiąc o eksporcie polskich produktów. Szef rządu podkreślił, że bycie sołtysem to ciężki kawałek chleba, trzeba siły i wytrwałości. Podziękował im, że z tych małych ojczyzn budują polską Rzeczpospolitą, która jest coraz mocniejsza.

 

Sołtysi najlepiej wiedzą, że wiele rzeczy w mieście przychodzi dużo łatwiej niż na wsi, ale może to, co trudniej przychodzi, lepiej smakuje i jest bardziej doceniane – zaznaczył uczestniczący w uroczystości minister Jan Krzysztof Ardanowski i podkreślił, że dzięki polityce rządu wieś stała się wreszcie równoprawnym obszarem w polityce państwa, zarówno gospodarczej, jak i społecznej.Plan dla Wsi jest jednym z priorytetów programu PiS, jak wszystkie programy społeczne. Dziękuję, że mogę go realizować, to najbardziej prowiejski i prochłopski program, którego nie było i nie będzie – mówił, zwracając się do premiera Morawieckiego, minister Ardanowski.

 

- Nasz program dla wsi to również przywracanie elementarnego poczucia bezpieczeństwa na obszarach wiejskich. To przywracanie łączności, funkcji poczty polskiej, transportu publicznego. To wszystko sprawia, że wieś staje się coraz lepszym miejscem do życia, do realizacji naszych marzeń i aspiracji. Wielu ludzi chce na wsi mieszkać, bo zdaje sobie sprawę, że wieś to dobre miejsce do życia – zaznaczył szef resortu rolnictwa.

 

W uroczystości wzięło udział około 800 gości z całej Polski. Większość z nich stanowili sołtysi. W spotkaniu uczestniczył także minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński

 

Ogólnopolski Dzień Sołtysa to święto, którego celem jest okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa na polskiej wsi.

 

Źródło: MRiRW/premier.gov.pl/Polsat News

Może zainteresuje Cię również:

Opieszałość działań ARiMR może realnie zagrażać ut

- Jak prezes ARiMR usprawni działania na rzecz rolników? - z

Ardanowski znokautował rywali w okręgu toruńskim.

Obecny minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (PiS) zdo

Czy w ARiMR dokonał się cud? Wg ministra Agencja w

- 28 sierpnia było około 20 tysięcy zaległych wniosków, któr