Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
12 sierpnia 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,7558 EUR EUR - 4,4123 GBP GBP - 4,9028 DKK DKK - 0,5925
Archiwum
14.08.2020 14:02 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,30 - 5,00 zł/kg, średnia: 4,61 zł/kg (na podstawie informacji z 9 ubojni) +++ +++ +++ 13.08.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 178,25 (+ 0,42%), kukurydza LIS20 - 164,00 (+ 0,15%), rzepak LIS20 - 377,50 (+ 0,27%) [euro/tona] +++ +++ +++

Gala finałowa XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik – Farmer Roku

Cezary Wójcicki
konkurs rolnik roku
Fot. Minister K. Jurgiel z finalistami konkursu. Źródło: MRiRW

Uroczysta finałowa gala XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik – Farmer Roku odbyła się 2 lutego w Warszawie.

Podczas uroczystości finaliści konkursy uhonorowani zostali tytułem Rolnik Farmer Roku 2017 oraz otrzymali statuetki  w postaci złotych jabłek. Laureaci wyłaniani są w kilku kategoriach: gospodarstwa rodzinne, ogrodnictwo, gospodarstwa o alternatywnych źródłach dochodu, przedsiębiorstwa rolne i grupy producenckie.

–  Już samo znalezienie się w gronie finalistów konkursu jest bardzo dużym wyróżnieniem. Bez wątpienia należą państwo do elity rolników. To dzięki takim gospodarstwom  jak wasze rozwija się polskie rolnictwo i osiągamy sukcesy w eksporcie produktów rolno-spożywczych – powiedział uczestniczący w uroczystości  minister Krzysztof Jurgiel i podkreślił, że eksport tych produktów przekroczył w ubiegły roku 25 mld euro.

Laureatów wyłoniła kapituła konkursowa, która skalda się z przedstawicieli Stowarzyszenia "Polski Klub Rolnik - Farmer Roku", uczelni rolniczych, ministerstwa rolnictwa  i rozwoju wsi, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz niezależnych ekspertów.

Konkursu Rolnik – Farmer Roku odbywa się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i wpisał się już  na stałe do kalendarza ważnych imprez rolniczych w Polsce.

Źródło: MRiRW

Cezary Wójcicki
Autor: Cezary Wójcicki
Cezary Wójcicki – inżynier rolnictwa, obecnie student zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pasjonat rolnictwa, w szczególności produkcji zwierzęcej. Poza karierą naukową aktywnie uczestniczy w życiu swojego gospodarstwa, a od niedawna rozpoczął współpracę z portalem..

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Wszystkie artykuły autora
Najnowsze artykuły autora:

Może zainteresuje Cię również:

KRIR wnioskuje ws. zmiany planów zagospodarowania

Zarząd KRIR zwrócił się do Ministra Inwestycji i Rozwoju w k

Raport IMAS Agri: Z czym kojarzy się Polakom rolni

Nowoczesny biznesmen, który przesiadł się z Ursusa do Lambor

Umowa i ubezpieczenie dla pracowników sezonowych

Sejm RP uchwalił dziś ustawę, która wprowadza nowy rodzaj um