Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
23 stycznia 2020, Czwartek.
Kursy walut: USD USD - 3,8308 EUR EUR - 4,2463 GBP GBP - 5,0312 DKK DKK - 0,5682
Archiwum
23.01.2020 MATIF: pszenica kons. MAR20 - 196,25 (+ 0,26%), kukurydza MAR20 - 172,50 (0,00%), rzepak LUT20 - 407,00 (- 0,67%) [euro/tona] +++ +++ +++ 22.01.2020 12:18 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,90 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,30 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ +++

Rolnicza kronika policyjna

Pijany kierowca z kozą w bagażniku

Redakcja

Sporych kłopotów przysporzył sobie 33-latek, który kierował autem mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Jego pasażer był poszukiwany, a na to wszystko „spoglądała” koza Frania, którą przewoził w bagażniku.

Czytaj więcej...

Wandale zniszczyli sprzęt służący do walki z ASF

Redakcja

Straty oszacowano na 15 tysięcy złotych. Jak opowiadają myśliwi z Koła Łowieckiego „Szarak” w Bobrownikach, na początku stycznia zaplanowane było polowanie, przede wszystkim na dziki. W drodze na miejsce myśliwi zobaczyli zniszczone ambony i pojechali sprawdzić, jak wyglądają pozostałe.

Czytaj więcej...

Na cudze pole podrzucał martwe kozy

Redakcja

Kilka dni temu gliwicka straż miejska otrzymała zgłoszenie od świadka, który informował o mężczyźnie ciągnącym na sznurku martwą kozę. Funkcjonariusze bezzwłocznie udali się na miejsce, gdzie ujawnili dwie martwe kozy oraz szczątki innych zwierząt. Wezwano policję, która przejęła czynności w związku z koniecznością zbadania, czy nie doszło do przestępstwa. Truchło zwierząt zabezpieczono, zostanie poddane badaniom.

Czytaj więcej...

Ponad dwutonowa maszyna rolnicza spadła z lawety. Tragedia była o włos

Redakcja

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 28-letni kierowca, który na drodze krajowej K-92 w woj. lubelskim transportował na lawecie ważąco blisko 2,5 tony maszynę rolniczą. Przeciążenie lawety i niewłaściwe zabezpieczenie ładunku sprawiło, że maszyna spadła na przeciwległy pas ruchu. Na szczęście nikt inny nie znajdował się na jezdni, dzięki czemu nie doszło do tragedii. 28-latek za zdarzenie drogowe odpowie przed sądem. 

Czytaj więcej...

Wyciągał Ursusem samochód kolegi. Obaj byli pijani

Redakcja

Policjanci ze Słupska zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, po tym jak otrzymali zgłoszenie o tym, że auto wpadło do rowu. Funkcjonariusze w trakcie kontroli sprawdzili trzeźwość kierującego oraz kierowcy, który przyjechał ciągnikiem na pomoc 59-latkowi. Okazało się, że obaj byli nietrzeźwi. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Pobierał zaliczki na sprzęt rolniczy i nie dostarczał maszyn. Oszust wyłudził przynajmniej pół miliona złotych

Redakcja

Policjanci z woj. świętokrzyskiego od dłuższego czasu pracowali nad sprawą oszusta, który w różnorodny sposób wyłudzał pieniądze od ludzi. 38-latek m.in. nie wywiązywał się z zawieranych umów, sprzedawał sprzęty rolnicze nie dostarczając ich kupcom. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Mężczyźnie grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. 

Czytaj więcej...

Grozi mu do pięciu lat za podpalenie słomy. Chciał rozładować emocje...

Redakcja

Bialscy policjanci ustalili sprawcę podpalenia ponad 30 bel słomy. Do zdarzenia doszło pod koniec października br. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 18-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Młodzieniec nie potrafił wyjaśnić powodów swojego zachowania. Twierdził jedynie, że zrobił to, by rozładować swoje emocje. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Policjanci odzyskali ciągnik wyceniany na 180 tys. zł

Redakcja

Golubsko-dobrzyńscy kryminalni zatrzymali 27 i 54-latka podejrzanych o dokonanie kradzieży ciągnika z terenu jednego z przedsiębiorstw w gm. Zbójno (woj. kujawsko-pomorskie na początku grudnia br. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie warte 180 tysięcy złotych. Podejrzani po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty. Teraz za kradzież ciągnika odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...