Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
24 maja 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,8436 EUR EUR - 4,2989 GBP GBP - 4,8768 DKK DKK - 0,5756
Archiwum
24.05.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,00 (+ 1,42%), kukurydza CZE19 - 161,75 (- 0,15%), rzepak SIE19 - 365,75 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++ 24.05.2019 13.15 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,00- 5,80 zł/kg, średnia: 5,29 zł/kg (na podstawie informacji z 15 ubojni) +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++

Rolnicza kronika policyjna

Pijana kobieta spadła z ciągnika na asfalt. Kierowca miał 2 promile

Redakcja

Widok spadającej z traktora kobiety przeraził mieszkańców jednej z miejscowości w gminie Kołbiel (woj. mazowieckie). Karetka zabrała poszkodowaną do szpitala, natomiast traktorzystą zajęli się mundurowi, którzy zabrali mężczyznę do policyjnego aresztu. Okazało się, że 58-latek kierujący traktorem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast żona, która spadła z pojazdu, miała ponad 3 promile alkoholu.

Czytaj więcej...

Po zderzeniu z BMW, ciągnik rozpadł się na dwie części

Redakcja

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną groźnej kolizji, do której doszło wczoraj w południe w miejscowości Wylezin gm. Kłoczew (woj. lubelskie). Kierujący ciągnikiem rolniczym doprowadził do zderzenia z osobowym BMW. W wyniku kolizji ciągnik rolniczy rozpadł się na dwie części. Mimo, że wyglądało to groźnie, skończyło się na uszkodzonych pojazdach i krótkiej wizycie w szpitalu.

Czytaj więcej...

Kolejny kierowca przewoził cielaki w samochodzie

Joanna Kawka

Uwagę policjantów olsztyńskiego ruchu drogowego przykuł kierowca dostawczego auta, w którym brakowało przedniego zderzaka. Podczas kontroli drogowej na jaw wyszło również to, że opony w jego aucie na tylnej osi mają różny bieżnik. Policjanci najbardziej byli zaskoczeni w chwili, gdy otworzyli bagażnik, w którym znajdowały się… dwa młode cielaki.

Czytaj więcej...

Poszedł na obiad, a oni ukradli jego ciągnik

Redakcja

Trzej pijani mężczyźni wykorzystali moment gdy właściciel ciągnika rolniczego z dołączonym siewnikiem udał się na obiad i ukradli pozostawiony w polu pojazd. Później kierujący ciągnikiem uszkodzili ciężarówkę, a następnie porzucili maszynę i przesiedli się do samochodu, którym udali się w dalszą ucieczkę.

Czytaj więcej...

Bandyci terroryzowali wielkopolską wieś

Redakcja

Policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy oraz Komisariatu Policji w Wyrzysku otrzymali niepokojące informacje o tym, że dwóch mężczyzn terroryzuje mieszkańców jednej z wsi znajdującej się na terenie gminy Łobżenica. Sprawcy mieli m.in. bić mieszkańców wsi, wyłudzać pieniądze, grozić podpaleniem, wywozić ich do lasu i tam pozostawiać.

Czytaj więcej...

Pijana kobieta za kierownicą ciągnika

Redakcja

W miniony poniedziałek w miejscowości Wonna (woj. warmińsko-mazurskie) 39-letnia kobieta kierująca ciągnikiem została zatrzymana przez patrol policji. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mieszkanka gminy Biskupiec miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Czytaj więcej...

Naczepa tira przygniotła ciągnik. Kierowca w stanie ciężkim

Redakcja

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło w minioną środę w godzinach wieczornych w miejscowości Dąbrowa Tomaszowska (woj. lubelskie). Jadący od strony Zamościa samochód ciężarowy zaczepił o ciągnik rolniczy jadący w tym samym kierunku. Oba pojazdy wylądowały w przydrożnym rowie. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitala. 25-latek, kierujący ciągnikiem jest w ciężkim stanie.

Czytaj więcej...

Kradzież sadzonek i ucieczka furmanką z promilami

Redakcja

Nie udała się ucieczka furmanką przed patrolem policji oraz właścicielem sadzonek. Bracia, z których jeden wcześniej ukradł borówki z pola zostali zatrzymani chwilę po kradzieży. Okazało się, że ten który powoził konnym zaprzęgiem miał ponad 1,5 promila. Jeden z braci za popełnioną kradzież został ukarany mandatem. Drugiemu grozi areszt oraz grzywna.

Czytaj więcej...

Przelew poszedł, mięso nie dojechało

Redakcja

Prawie 20 tys. złotych stracił właściciel zakładu mięsnego z Inowrocławia, który w styczniu ubiegłego roku złożył zamówienie na drób u przedsiębiorcy ze Śmigla. Przelew poszedł, natomiast towar nie dotarł pod wskazany adres. W ubiegłym miesiącu przed Sądem Rejonowym we Wschowie zapadł wyrok skazujący – 2 lata pozbawienia wolności dla nieuczciwego przedsiębiorcy i 6 m- cy dla jego pomocnicy.

Czytaj więcej...

Spadł pod tylne koło ciągnika

Redakcja

Policjanci z Bychawy (woj. lubelskie) wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku do którego doszło w m. Krzczonów Trzeci. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 68-latek w trakcie prac polowych spadł pod tylne koło ciągnika rolniczego, które po nim przejechało. Mężczyzna został przewieziony z obrażeniami ciała do szpitala.

Czytaj więcej...