Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
19 lipca 2019, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3,7855 EUR EUR - 4,2592 GBP GBP - 4,7372 DKK DKK - 0,5705
Archiwum
19.07.2019 13:10 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,10- 6,20 zł/kg, średnia: 5,55 zł/kg (na podstawie informacji z 14 ubojni) +++ +++ +++ 12.07.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 178,25 (+ 0,85%), kukurydza SIE19 - 178,00 (+ 0,14%), rzepak SIE19 - 370,25 (+ 0,14%) [euro/tona] +++ +++ +++

Rolnicza kronika policyjna

83-latka zginęła podczas wypalania słomy

Redakcja

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 83-letniej mieszkanki gminy Nowy Żmigród (woj.podkarpackie). Ciało kobiety odkryli wczoraj strażacy podczas akcji gaszenia słomy na polu uprawnym w Nienaszowie. 

Czytaj więcej...

Paszowy przekręt na miliony złotych

Redakcja

Policjanci CBŚP z Wrocławia wspólnie z Krajowa Administracją Skarbową i Prokuraturą Krajową rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o oszustwa, pranie pieniędzy i przestępstwa karno-skarbowe. Z ustaleń śledztwa wynika, że Skarb Państwa mógł być narażony na straty sięgające ponad 9,2 mln zł. Członkowie grupy dodatkowo są podejrzani o oszustwa na kwotę ok. 10 mln zł na szkodę niemieckich firm. Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy prawdopodobnie łamali prawo w celu wyłudzenia nienależnego zwrotu podatków przy obrocie towarami w postaci komponentów paszowych.

Czytaj więcej...

W akcie zemsty wjechał Ursusem w auta sąsiada

Redakcja

Dwa zniszczone samochody to bilans nieporozumienia pomiędzy dwoma mieszkańcami gminy Potok Górny. Jeden z mężczyzn po kłótni z sąsiadem wsiadł za kierownicę swojego Ursusa, wjechał na jego posesję uderzył w stojącego tam Fiata i Volkswagena, mocno je uszkadzając. 

Czytaj więcej...

Kupował bydło i nie płacił. Oszukał rolników na 58 tys. zł

Redakcja

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się postępowanie prowadzone przez śledczych ze szczycieńskiej jednostki policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Szczytnie przeciwko 24-latkowi. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty związane z oszustwem przy kupnie bydła. W postępowaniu ustalono, że mieszkaniec powiatu kieleckiego oszukał pokrzywdzonych na kwotę ponad 58 000 złotych.

Czytaj więcej...

Ponad stu rolników oszukanych na łączną kwotę 3,5 mln zł

Redakcja

Trzy osoby tymczasowo aresztowane, 3,5 mln zł strat oraz ponad 100 poszkodowanych - a to jeszcze nie finał policyjnego śledztwa w sprawie oszukanych rolników przez firmę z Opolszczyzny. Mechanizm działania był w każdym przypadku podobny. Rolnicy sprzedawali płody rolne, lecz w zamian nie dostawali ani gotówki, ani obiecanych nawozów czy środków chemicznych. 

Czytaj więcej...

Pranie pieniędzy na rynku cukru. Liderem grupy przestępczej jest były poseł

Redakcja

Zorganizowana grupa przestępcza, działająca w latach 2015-2018, wprowadziła na polski rynek cukier przemysłowy, dystrybuowany jako cukier spożywczy, o wartości prawie 20 milionów. Uzyskane korzyści majątkowej były lokowane w luksusowe pojazdy oraz nieruchomości. Jednym z liderów grupy jest Grzegorz G., były poseł, poszukiwany listem gończym. Podejrzany ten jako osoba wiodąca, wykorzystywał swoje szerokie kontakty wśród producentów cukru. 

Czytaj więcej...