Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
30 października 2020, Piątek.
Kursy walut: USD USD - 3.9563 EUR EUR - 4.6188 GBP GBP - 5.1269 DKK DKK - 0.6202
Archiwum
30.10.2020 14:03 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,20 - 4,80 zł/kg, średnia: 4,48 zł/kg (na podstawie informacji z 10 ubojni) +++ +++ +++ 29.10.2020 MATIF: pszenica kons. GRU20 - 205,00 (+ 0,49%), kukurydza LIS20 - 192,00 (- 1,66%), rzepak LIS20 - 379,50 (+ 0,39%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++ +++

Rolnik poprosił o odstrzelenie jelenia. Myśliwemu grozi do 8 lat więzienia

Redakcja

Policjanci z Komisariatu w Paradyżu (woj. łódzkie) zatrzymali mężczyznę, który z broni myśliwskiej nielegalnie upolował jelenia. W trakcie przeszukania posesji mieszkańca gminy Sławno, mundurowi znaleźli nielegalną broń i amunicję. 40 latek usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci zostali poinformowani o nielegalnie polującym mężczyźnie. Z uzyskanych informacji wynikało, że mężczyzna miał w lesie na terenie Nadleśnictwa Smardzewice w okolicy miejscowości Tomaszówek, zastrzelić, a następnie zabrać nielegalnie upolowanego jelenia. Jak ustalili mundurowi, 40 latek pomimo tego, że działał w kole łowieckim jako myśliwy, nie zgłosił oficjalnie zamiaru polowania. Strzały w lesie usłyszał inny myśliwy, który zaniepokojony sytuacją powiadomił o zdarzeniu opiekujące się tym terenem koło łowieckie. Okazało się, że według rejestru tego dnia nie powinno odbywać się na terenie lasu w okolicach miejscowości Tomaszówek żadne polowanie. W związku z tym, myśliwy, który usłyszał strzały nie tylko powiadomił policję. Funkcjonariusze pojechali do domu wskazanego mężczyzny. W trakcie przeszukiwania posesji, znaleźli truchło jelenia jak też nielegalną broń tzw. „samoróbkę” oraz amunicję.

 

W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna nie kwestionował swojej winy. Wyjaśnił, że o pomoc poprosił go kuzyn, który twierdził, że zastrzelony jeleń niszczy jego uprawy. 40 latek postanowił „pomóc” i zastrzelił zwierzę. 40 latek został zatrzymany, usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz odstrzelenia bez wymaganego zezwolenia zwierzęcia. Mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KPP Opoczno

Może zainteresuje Cię również:

Znowelizowanie ustawy Prawo łowieckie nie przyczyn

- Gminy nie były przygotowane technicznie ani organizacyjnie

Nowelizacja ustawy Prawo łowieckie nie przyczyniła

Znowelizowanie w 2018 roku ustawy Prawo łowieckie nie przycz

Kryzys finansowy w kołach łowieckich. Czy zabrakni

- Epidemia koronawirusa uderzyła w koła łowieckie – nie ma w