Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
08 lipca 2020, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9666 EUR EUR - 4,4739 GBP GBP - 4,9699 DKK DKK - 0,6005
Archiwum
10.07.2020 13:19 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 4,70 - 5,60 zł/kg, średnia: 5,09 zł/kg (na podstawie informacji z 13 ubojni) +++ +++ +++ 09.07.2020 MATIF: pszenica kons. WRZ20 - 187,75 (+ 0,40%), kukurydza SIE20 - 175,75 (+ 1,15%), rzepak SIE20 - 385,25 (+ 0,06%) [euro/tona] +++ +++ +++ +++

Zbliżają się żniwa, coraz więcej nietrzeźwych traktorzystów na drogach

Redakcja

Ostatnio pisaliśmy o nietrzeźwym kierowcy z Mazowsza, który przyjechał ciągnikiem na komisariat donieść na swojego sąsiada i sam został zatrzymany przez funkcjonariusza policji. Teraz, również na Mazowszu, zatrzymany został kolejny pijany traktorzysta. W dodatku mężczyzna nie przejął się sytuacją i pod wpływem alkoholu wsiadł do pojazdu po raz kolejny.

Do zdarzenia doszło w Wólce Wojciechówek. Świadkowie zauważyli pojazd, którego tor jazdy mógł wskazywać, że kierujący jest nietrzeźwy. Natychmiast powiadomili o swoich przypuszczeniach policję. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Tego samego dnia wieczorem policja ponownie zatrzymała 61-latka, który jechał slalomem ciągnikiem rolniczym. Tym razem alkomat wykazał już 2 promile alkoholu w organiźmie mężczyzny. Aby ten nie usiadł już za kierownicą pod wpływem alkoholu, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

61-latek usłyszy zarzuty kierowania pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do wyroku sądu.

Pijani mężczyźni wsiadają za kółka maszyn rolniczych w całej Polsce. W województwie lubelskim na przykład 69-letni traktorzysta z gminy Wojsławice miał w organiźmie 1,5 promila alkoholu. Stracił panowanie nad Ursusem i wjechał do rowu, gdzie został przez ciągnik przygnieciony. Został przetransportowany do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

Policja apeluje, aby zachować zdrowy rozsądek i pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę pojazdu po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 i utratą prawa jazdy.

 

Źródło: Policja Mazowiecka / Policja Lubelska

Może zainteresuje Cię również:

Pijany przyjechał ciągnikiem na komisariat by doni

Do ciekawej sytuacji doszło w gminie Lutocin na Mazowszu. 58

Traktorzysta bez ogródek przyznał się do picia wód

Policjanci z otwockiej drogówki patrolowali drogę krajową nr

Uciekał przed policją nieoświetlonym ciągnikiem z

Grajewscy policjanci zatrzymali 61-latka, który jadąc ciągni