Dodaj ogłoszenie

CenyRolnicze
NOTOWANIA
21 sierpnia 2019, Środa.
Kursy walut: USD USD - 3,9210 EUR EUR - 4,3513 GBP GBP - 4,7623 DKK DKK - 0,5836
Archiwum
21.08.2019 12:48 DRÓB, cena tuszki w hurcie: 5,40- 6,00 zł/kg, średnia: 5,74 zł/kg (na podstawie informacji z 17 ubojni) +++ +++ +++ 20.08.2019 MATIF: pszenica kons. WRZ19 - 165,50 (- 0,15%), kukurydza LIS19 - 165,50 (+ 0,15%), rzepak LIS19 - 380,75 (+ 0,59%) [euro/tona] +++ +++ +++

Pijana kobieta spadła z ciągnika na asfalt. Kierowca miał 2 promile

Redakcja

Widok spadającej z traktora kobiety przeraził mieszkańców jednej z miejscowości w gminie Kołbiel (woj. mazowieckie). Karetka zabrała poszkodowaną do szpitala, natomiast traktorzystą zajęli się mundurowi, którzy zabrali mężczyznę do policyjnego aresztu. Okazało się, że 58-latek kierujący traktorem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast żona, która spadła z pojazdu, miała ponad 3 promile alkoholu.

 

Mieszkańcy małej miejscowości w gminie Kołbiel powiadomili policję o zdarzeniu, do którego doszło na drodze biegnącej przez ich wieś. Zgłaszający zauważyli, jak z traktorowego błotnika spada na asfalt kobieta. Widok pokrwawionej kobiety świadczył o tym, że doznała obrażeń ciała. Na miejsce wezwano służby medyczne i policjantów.

 

Ratownicy udzielili pomocy poszkodowanej, zabrali ją do karetki, a następnie do szpitala. Policjanci ustalili, że była to 39-letnia mieszkanka sąsiedniej miejscowości. Kierującym traktorem był 58-letni mąż poszkodowanej. Kolejne badania pokazały, że oboje byli po alkoholu. Traktorzysta miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, natomiast jego żona ponad 3 promile.

 

Kobieta, po udzieleniu jej pomocy medycznej i opatrzeniu, opuściła placówkę medyczną. Jej mąż natomiast trafił do policyjnego aresztu, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa drogowego. Do tego w ogóle nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. 58-latek, kiedy już wytrzeźwiał, to usłyszał zarzut karny kierowania ciągnikiem rolniczym w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

 

W przypadku wykonywania prac rolnych i wystąpienia zdarzenia, w którym ktoś mógłby zostać poszkodowany, traktorzysta może jeszcze odpowiedzieć za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do 3 lat, a jeżeli ktoś w danej chwili sprawuje opiekę np. nad dzieckiem, to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Otwock

Może zainteresuje Cię również:

Pijany kierowca ciągnika przewoził pasażera na bło

Nietypowy widok ukazał się policjantom z wrocławskiej komend

Ukradł Ursusa, doprowadził do kolizji i uciekał z

Policjanci z kartuskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego 42-

Pojechała nieubezpieczonym ciągnikiem po piwo. Mia

Dzielnicowy z gminy Sosnówka (woj. lubelskie) zauważył jadąc